Alior Bank niedawno przejął Bank Meritum. Z bankiem Alior przeboje miałem już wielokrotnie i nigdy przenigdy więcej nie chcę mieć z nim nic wspólnego, ale to inna opowieść.

W Meritum miałem przez kilka ostatnich lat konto firmowe. Konto pomimo zerowego oprocentowania i fatalnie wyglądającego systemu bankowości elektronicznej miało wiele plusów. Wszystkie te plusy zawarte były w Tabeli Opłat i Prowizji banku.

Przede wszystkim prowadzenie konta było darmowe także wszystkie przelewy krajowe były darmowe. Bank obracał niemałymi pieniędzmi na koncie firmowym nie płacąc mi ani złotówki odsetek, ale przynajmniej przyzwoicie nie pobierał dodatkowych opłat za to że mam u nich konto.

Było dobrze. Było, bo właśnie się skończyło. Alior zaczął wprowadzać swoje „standardy”. Dzisiaj przez całkowity przypadek zajrzałem do skrzynki z wiadomościami z banku. Przez przypadek bo raczej tam nie zaglądam, nigdy nic ciekawego oprócz reklam nie było.

O to co tam znalazłem:

meritum 1

Idąc tropem linku zawartego w w/w wiadomości:

meritum 2

Czyli opłata z kwoty 0 (zero) złotych wzrasta do 19.99 (dziewiętnaście dziewięćdziesiąt dziewięć) ! miesięcznie!

To są jakieś jaja, gdybym odczytał to jutro pomyślałbym że to Prima Aprilis.

Co robić? Spieprzać i to jak najszybciej. Bank obraca moimi pieniędzmi, nie płaci za to ani grosza odsetek a ja mam jeszcze zapłacić 20 zł miesięcznie czyli 240 zł rocznie.

Co ciekawe Meritum dalej szuka frajerów i reklamuje na swoje stronie darmowe konto firmowe:

meritum 3

To już czyste łajdactwo. Podwyżki dotyczą także kont osobistych.

Jak uciec ?

To w umie dosyć proste – trzeba napisać wniosek o zamknięcie rachunku, wskazać w nim koniecznie, że żądamy zamknięcia konta w trybie natychmiastowym w związku ze zmianą regulaminu i tabeli opłat i wysłać go pocztą albo pofatygować się do placówki Meritum.

Trzeba też oczywiście pamiętać o zaktualizowaniu danych w programie księgowym, na fakturach, powiadomić kontrahentów o zmianie numeru konta oraz właściwy Urząd Skarbowy .

Tak więc jeśli masz konto firmowe lub osobiste w Banku Meritum uciekaj stamtąd jak najszybciej, chyba, że lubisz jak cię bank łupi…

2 komentarze

 1. Katarzyna

  Ja też dziś znalazłam w mailu informacje na temat zmian – to jakiś żart! Zamykam konto firmowe, jak i osobiste

  Odpowiedz
  • vadim

   No ja właśnie piszę wypowiedzenie i dzisiaj jadę zawieźć do oddziału. Przegięcie i tyle z O zł na 19.99 to jest kpina.

   Pozdrawiam

   Vadim

   Odpowiedz

Komentarze