S0574154_result

Dzisiejsze internetowe wydanie wiadomości Radia Gdańsk donosi, że Prezydent Komorowski podpisał ustawę zezwalającą na poruszanie się po wałach przeciwpowodziowych.

Co to oznacza? – otóż zielone światło dla budowy na nich ścieżek/dróg rowerowych.

W wypowiedzi dla radia Michał Bieliński z Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku mówi:

„władze województwa od lat czekały na zielone światło dla tego typu planowanych inwestycji. – Myślę, że będzie to z dużą korzyścią dla turystów. W końcu będziemy mogli zobaczyć dolinę Wisły z korony wału. Do tej pory takiej możliwości nie było. Oczywiście część ludzi i tak wchodziło na wały, ale teraz będzie to już legalne  „

W tym samym artykule czytamy także wypowiedź dr. Renaty Afranowicz-Cieślak z Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego , ekspertka od tematyki Żuław Wiślanych:

„Zbudowanie ścieżek rowerowych na wałach nie powinno powodować zagrożenia, środowisko nie powinno tego odczuć. Wały wzdłuż Wisły zbudował człowiek, to sztuczna konstrukcja, na której i tak już teraz poruszają się niektórzy rowerzyści, a nawet ciężki sprzęt do koszenia traw. Część dróżek jest też utwardzona. Ścieżka rowerowa, moim zdaniem, może powstać nawet na najbardziej zagrożonych powodzią Żuławach Wiślanych”

Tak więc projekt budowy drogi rowerowej z nad morza w góry

o którym pisałem jakiś czas temu stał się bardziej realny. Na drodze staną pewnie finanse, ale nadzieja jest…

cytaty pochodzą z artykułu: http://www.radiogdansk.pl/index.php/wydarzenia/item/13221-jest-podpis-prezydenta-i-zielone-swiatlo-rowerzysci-moga-wjechac-na-waly.html

Komentarze