opony

Zima za pasem, słońce coraz szybciej zachodzi, noce coraz zimniejsze, a w górach spadł pierwszy śnieg.

Wszystko to, a także czekający mnie niedługo wyjazd w rejony gdzie śnieg już może na drogach leżeć skłoniło mnie do pomyślenia o zmianie opon na zimowe.

Miałem dwie zimowe opony po jednym sezonie. Opony były w całkiem dobrym stanie więc postanowiłem dokupić tylko dwie identyczne i w ten sposób zaoszczędzić trochę.

Jak pomyślałem tak zrobiłem. Niestety jak się szybko okazało zaoszczędzić się nie udało…

Zapomniałem bowiem sprawdzić co to są za opony, a przede wszystkim ich rozmiaru.

Opony pasowały świetnie do mojego Clio, które właśnie sprzedałem. W nowym aucie – Fordzie Fiesta rozmiar w calach jest taki sam, więc na tym sprawdzanie poprzestałem. Niestety opony okazały się za wysokie i za grzyba nie dało by się ich zamontować.

Przednie koła straciły by możliwość skręcania, a tylne obracania się wokół własnej osi…

Opony zamówiłem w sklepie internetowym InOpony.pl. Teoretycznie mogłem skorzystać z ustawy o sprzedaży konsumenckiej i zwrócić opony, odesłać w ciągu 10 dni bez podawania przyczyny i grzecznie poczekać na zwrot gotówki. Teoretycznie – bo konsumentem wg ustawy nie jestem. Opony kupiłem na firmę, na fakturę, do auta firmowego, które wykorzystuję jedynie w działalności gospodarczej. Tracę więc w takim wypadku wszelkie uprawnienia „konsumenckie” i tylko od dobrej woli sklepu zależy jak do sprawy podejdzie.

I tu zacznę pean w stronę sklepu InOpony.pl.

Skontaktowałem się ze sklepem opisałem sytuację i czekałem na decyzję. Odezwał się do mnie Pan Adam, (nie wiem czy życzy sobie podawania nazwiska więc pozostanę przy imieniu) i obiecał mi pomóc i sprawę rozwiązać korzystnie dla mnie.

Po dwóch dniach był u mnie kurier po źle zamówione opony, po kolejnych kilku – dzisiaj kurier przywiózł nowe, tym razem w dobrym rozmiarze.

Całość zajęła mniej niż tydzień z wszystkimi odsyłkami, przesyłkami i ustaleniami!

Jutro mogę jechać do wulkanizatora i montować nowe opony.

Bardzo dziękuję Panu Adamowi i szczerze polecam każdemu sklep InOpony.pl, miło robić zakupy w sklepie z takim podejściem do klienta.

2 komentarze

 1. Bydgoszczanin

  Gdybyś wiedział skąd się wzięła kasa na założenie firmy oraz kim są właściciele to byś tego sklepu nie polecał…

  Odpowiedz
  • vadim

   NIe wnikam, niezbyt mnie to interesuję, polecam obsługę sklepu a nie właścicieli czy stan ich konta. Jak czuję się „dobrze obsłużony” to polecam, jeśli ktoś mnie wk….wi to też to opisuję nie polecając szkodnika.

   Odpowiedz

Komentarze