mapa-gdynia_S0126039

Na początku trochę złośliwości – Miasto Gdynia znane jest z wydawania map turystycznych. Jak to im wychodziło do tej pory można przeczytać m.in. w moim wpisie dotyczącym mapy gdyńskich fortyfikacji.

Tym razem z okazji żeglarskiej imprezy Operacja Żagle Gdyni 2014 miasto wydało kolejną mapę turystyczną. Jednak tym razem jest inaczej…

Uwaga chwalę gdyńskich urzędników – to się nie zdarza często, hmmm , to się nie zdarzyło do tej pory nigdy… 😉

mapa-gdynia_S0136040

Mapa turystyczna wydana z okazji Operacji Żagle jest po prostu świetna.

Zaczynając od formatu – kwadrat ok 11 x 11 cm mieszczący się swobodnie w kieszeni.

Są nazwy ulic (złośliwość 😉 ), są naniesione najważniejsze punkty turystyczne / widokowe zarówno te związane z żeglarstwem i morzem jak i inne ciekawe gdyńskie miejsca warte odwiedzenia.

mapa-gdynia_S0166043

Każdy taki punkt ma swój numer i jest opisany na rewersie mapy, wraz ze zdjęciem ! Do tego powiększenie planu miejsca imprezy, rozpiska z datami wydarzeń, spis danych teleadresowych instytucji kulturalnych, jadłodajni, centrów handlowych i innych przybytków.

mapa-gdynia_S0276066 mapa-gdynia_S0256063

Są naniesione drogi rowerowe, także te leśne, a nawet pasy rowerowe w jezdni. Są nawet naniesione owe nieszczęsne bunkry i fortyfikacje z mapy gdyńskich fortyfikacji.

Skala mapy (1:20 000) co prawda utrudnia odczytanie tych wszystkich informacji ale format da tego typu mapy jest optymalny i przy odrobinie chęci można znaleźć wszystko to czego potrzebujemy.

mapa-gdynia_S0196049

Mapa przyda się nie tylko podczas kończącej się Operacji Żagle ale można dzięki niej planować sobie zwiedzanie miasta przez cały rok.

Co ważne mapa jest dwujęzyczna, informacje oprócz tych w języku polskim mają tłumaczenie na język angielski.

mapa-gdynia_S0226058

Wszystko to gratis dla odwiedzających miasto dostępne w informacji turystycznej.

Brawo Gdynia, świetna robota!

Komentarze