Dzisiaj dotarła do mnie zapowiedź  z UM Gdynia o ciekawej imprezie rowerowej – sobotnim nocnym przejeździe rowerowym w Gdyni:

Poniżej cała treść komunikatu, a szczegóły na stronie stowarzyszenia In gremio z Gdyni: http://www.ingremio.edu.pl/?p=991

Już trzeci raz miłośnicy roweru wyjadą nocą, 28 czerwca,  na ulice miasta w szczytnym celu. Oprócz przejażdżki to okazja do wsparcia Bursztynowej Przystani, czyli hospicjum dla dzieci w Gdyni.
 
Gdyński Nocny Przejazd Rowerowy jest nie lada gratką dla amatorów dwóch kółek, ale również dla wszystkich, którym nie jest obojętny los innych. 
Zanim zawodnicy wybiorą się w nocną podróż będą mogli wrzucić datek do puszek obecnych na przejeździe wolontariuszy z hospicjum. Zawodnicy wystartują ze Skweru Kościuszki dokładnie o 21.30 i wyruszą na główne ulice miasta. 
 
Nie lada atrakcją będzie zjazd „serpentyną”. Każdy kto miał okazję jechać tą trasą, wie, że stamtąd jest niesamowity widok na Gdyni. A będzie jeszcze piękniejszy od strony miasta, bo trasę oświetlą tysiące lampek rowerowych. – mówi Jakub Ubych, jeden z organizatorów przejazdu.
 
Natomiast na miejscu startu i mety, czyli na parkingu przy Akwarium Gdyńskim, cykliści sprawdzą swoje rowery w serwisie i umyją w mobilnej myjni parowej, a w okolicach godziny 23.30 na zakończenie wydarzenia, uczestników czeka pokaz sztucznych ogni. 
 
Zbiórka uczestników III Nocnego Przejazdu Rowerowego – 28 czerwca o godz. 20.30 na parkingu przy Akwarium.

in gremio
 
Więcej informacji:


Marek Radyko: 607 844 622
 
Jakub Ubych: 605 456 783
 
rowery@ingremio.edu.pl

Komentarze