No właśnie ? Wielu szefów i managerów mniejszych i większych firm, staje czasami przed takim dylematem. Mam czasami podobnie…

Jest w firmie zespół dobrze pracujących ludzi i przydałoby się docenić ich pracę. Jednocześnie często bywa tak, że urlop nie jest przez pracownika wykorzystywany do prawdziwego odpoczynku, naładowania przysłowiowych akumulatorów.

Zawsze znajdzie się setki wymówek, aby nie wyjechać poza miasto. Najczęściej, jest to brak wolnych środków finansowych, ale też chęć nadrobienia zaległości remontowych, porządkowych, czy o zgrozo – zaległości z pracy.

Taki urlop mija się z celem. Ani człowiek nie wypocznie, ani nie wróci do pracy w pełni sił, zregenerowany. Wręcz przeciwnie – będzie jeszcze bardziej zmęczony i sfrustrowany perspektywą, że kolejny urlop dopiero za kilka miesięcy, a podczas właśnie minionego, właściwie nic nie przeżyli.

Co w takiej sytuacji powinien zrobić szef ?

Jak „zmusić” pracownika żeby odpoczął ?

Najprostszym wyjściem wydaje się dać mu premię, z zamysłem, aby przeznaczył ją na wakacyjny wyjazd z rodziną. Część na pewno tak zrobi, ale wielu znajdzie dla tych pieniędzy pilniejsze wydatki niż urlopowy wyjazd. Wspomniany zaległy remont, nowa lodówka, telewizor, czy jakieś ustrojstwo do gier komputerowych…

I tu z pomocą mogą przyjść bony turystyczne Fostertravel.pl

Bony turystyczne dostępne są standardowo w nominałach 100, 500 lub 1000 zł, ale istnieje możliwość wskazania niemal dowolnego nominału. Ważne są przez 12, 18 lub 24 miesiące od daty wystawienia. Można je dowolnie spersonalizować, umieszczając na nim logo firmy, slogan czy nazwisko osoby obdarowanej.

Przeznaczyć je można na zakup dowolnego wyjazdu oferowanego za pośrednictwem strony Fostertravel.pl. Strona oferuje wyjazdy wakacyjne, wypoczynkowe, wycieczki ze zwiedzaniem, wycieczki do krajów egzotycznych, wyjazdy narty, rejsy morskie, trampingi oraz tzw. city break. Ponadto kupić można bilety lotnicze na linie regularne oraz niskokosztowe, na rezerwację hoteli i samochodów w kraju jak i zagranicą, na ubezpieczenia podróżne. Bon można przeznaczyć także na oferty z kategorii First i Last Minute.

Fani klubów i drużyn sportowych znajdą tam bilety wstępu na imprezy sportowe takie jak mecze piłkarskie (największe europejskie ligi jak angielska, hiszpańska, niemiecka), bilety na mecze siatkówki i koszykówki, a nawet na wyścigi Formuły 1. Dla melomanów są bilety na koncerty,  festiwale muzyczne oraz wystawy, spektakle teatralne i operowe.

Tak więc oferta jest szalenie bogata i każdy znajdzie tam coś dla siebie. Uważam, ten sposób wynagradzania ciężkiej pracy pracownika za genialny. Pomaga utrzymać wysokie morale w firmie, skutecznie motywuje a jednocześnie delikatnie „wymusza” wypoczynek.

Voucher turystyczny, to także znakomity pomysł na niestandardowy prezent dla osoby lubiącej podróże, czy też jako prezent ślubny. Niemal każdy (ja na pewno) wolałby dostać taki bon na wymarzoną wycieczkę, niż kolejny ślubny „standard” typu garnki/naczynia/pościele/czekoladki/alkohol (niepotrzebne skreślić 🙂 )

bony

Szczegółowy regulamin Fostertravel.pl dostępny jest tutaj.

Komentarze