Będzie krótko:

lat prawie 40 , obywatel UE , z nie do końca przemyślanego wyboru gdańszczanin.

Wolne chwile spędzam poznając świat, ten bliski i ten daleki.

Na co dzień poruszam się autem i to bardzo intensywnie – ok 50 tyś km rocznie, stąd mam czas na testowanie kamer samochodowych i nawigacji 🙂

W wolnej chwili wskakuję na rower, typowo turystycznie i rekreacyjnie. Nie uczestniczę w żadnych zawodach, nie jeżdżę z licznymi „grupami rowerowymi”,  nie mam gaci z lajkry ani wypasionego roweru za kilka tysięcy (mój wyciągnąłem z przydomowego śmietnika i dałem mu drugie życie) . Uwielbiam po prostu wsiąść na rower i pojechać sam przed siebie.

Kocham Bornholm, uwielbiam Szwecję i Finlandię, bardzo lubię Ukrainę, Obwód Kaliningradzki w Rosji i węgierskie miasteczko Miszkolc. W tych rejonach staram się spędzać swoje bardzo krótkie urlopy.

Na blogu opisuję wszystko to co mnie otacza, co cieszy , co dziwi i co przeraża.

Znajdziecie tu opisy moich bliższych i dalszych wypraw, wycieczek i podróży zarówno rowerowych, kamperowych,  jak i wszelkimi innymi środkami lokomocji.

Opisuję także różne gadżety elektroniczne,  oraz sprzęt turystyczny których sam używam. Nie znajdziecie tu jednak opisów „wypasionego” drogiego sprzętu  – stawiam na praktyczność za możliwie najniższą cenę. Bardzo lubię tanie (ale dobre) chińskie rzeczy i gross sprzętu opisywanego na moim blogu mieści się w tej kategorii.

Osobnym działem, który postanowiłem od 2015 roku uruchomić jest mój drugi po rowerach „pierdolec” jakim jest strzelectwo sportowe i wszystko co związane z bronią palną. Znajdziecie w nim opisy strzelnic, zawodów, klubów strzeleckich, porady, opisy broni i omówienie przepisów prawnych regulujących dostęp do broni.

Czasami też mi się uleje i napiszę parę słów o bardziej lub mniej lokalnej polityce.

Blog powstał w 2012 roku, obecnie notuje prawie 150.000 odsłon miesięcznie i liczba ta stale rośnie.

To chyba tyle, w razie pytań, propozycji czy ot takiej zwykłej chęci kontaktu zapraszam do komentowania lub napisania maila  – dane kontaktowe tutaj .