Oglądałem dzisiaj sobie „Fakty” na TVN. Był w nich między innymi materiał o zbrojnym ramieniu PiS-u, czyli tworzonej tzw. Obronie Terytorialnej.

O samym tym tworze pisać nie chcę, bo musiałbym bardzo kląć, zwłaszcza po przeczytaniu o tym, do czego wg. ekspertów Antoniego „deMONa” Macierewicza organizacja ta ma służyć.

Cytat z „koncepcji stworzenia w Polsce Obrony Terytorialnej”, przygotowanej przez ściśle współpracujące w tej kwestii z MON-em (i demonem na MON-u czele) Narodowe Centrum Studiów Strategicznych :

„Wyposażona w broń maszynową formacja paramilitarna może stanowić środek zapobiegawczy działaniom antyrządowym[…]”

Czyli Obrona Terytorialna ma służyć między innymi do zbrojnego rozprawienia się z przeciwnikami rządu PiS.

Przerabialiśmy to w latach 30-tych ubiegłego wieku. Takie organizacje biegały jeszcze 70-80 lat temu pod moimi oknami w Wolnym Mieście Gdańsku, Prusach Wschodnich, Niemczech a potem rozpełzły się na całą Europę.

Ale nie o tym. Jednym z wątków materiału TVN-u była kwestia – gdzie członkowie OT (w latach 30-tych też były skróty dwuliterowe…) będą trzymali broń palną w którą zostaną wyposażeni. Większość rozmówców zapytana była zdania, że najpewniej na posterunkach,  tudzież komisariatach policji. OK nic mi do tego. Ktoś chce się bawić w partyjną milicję, niech stosuje się do zasad ustalonych przez zwierzchnictwo z Nowogrodzkiej.

Zapytano jednak w tej sprawie, wydawać by się mogło propagatora strzelectwa, z organizacji która w swojej nazwie ma strzelectwo – Komendanta Głównego Związku Strzeleckiego „Strzelec” pana Marcina Waszczuka.

Cóż ów jegomość powiedział?

„My jesteśmy gorącym narodem, gorącej krwi , i nie powinniśmy trzymać tej broni w domu”

Łapki opadają…

Kilkumilionowa publiczność „Faktów” miała okazję usłyszeć od Komedianta tfu Komendanta Związku Strzeleckiego Strzelec, że Polacy to broni w domu nie powinni jednak mieć. W domyśle – dostaną do rąk, to wezmą się kuźwa i wystrzelają…

Gratuluję Związkowi Strzeleckiemu Strzelec i wszystkim jego członkom Komendanta… Gratuluję postawy pro-strzeleckiej, gratuluję przedstawienia posiadaczy broni w tak dobrym świetle.

Ja już temu Panu i jego organizacji podziękuję.

Link do całego materiału z „Faktów” TVN – http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/polakom-potrzebny-wiekszy-dostep-do-broni,635097.html

2 komentarze

  1. Patryk

    Dno i pół metra mułu… Ja nie wiem czy Ci „eksperci” mają płacone za wygadywanie takich bzdur w mediach…

    2x w miesiącu jestem na zawodach strzeleckich i jeszcze nikt do nikogo nie strzelał i śmiem twierdzić, że tak pozostanie. A każdy ma bron, nie jedna, nie dwie… Wyjątkowe towarzystwo czy zwyczajni posiadacze pozwoleń?

    Pozdrawiam

    Odpowiedz

Komentarze