Poniżej znalezione w internecie oświadczenie Komendanta Związku Strzeleckiego Strzelec w sprawie o której pisałem wczoraj tutaj:  O tym jak Strzelcowi strzelać nie kazano . Poniżej kilka słów ode mnie.

OŚWIADCZENIE w sprawie zmanipulowanego przez stację TVN mojego wystąpienia, opublikowanego w dniu 12.04.2016 r. w poniższym materiale:
http://fakty.tvn24.pl/…/polakom-potrzebny-wiekszy-dostep-do…
Informuję wszystkich Przyjaciół, Kolegów i Znajomych, z którymi współpracujemy od lat w obszarze wzmacniania bezpieczeństwa państwa, w obszarze budowy w Polsce Obrony Narodowej, a także w obszarze powszechnego dostępu do broni, że zamieszczona przez stację TVN – w powyższym materiale – moja wypowiedź, ZOSTAŁA BARDZO NIEŁADNIE ZMANIPULOWANA!
Całe moje wystąpienie trwało kilka minut i miało dokładnie taki sens i wydźwięk – jaki prezentuję NIEZMIENNIE OD LAT, gdzie popieram i zabiegam o zwiększony i powszechny dostęp do broni dla Polaków!
W swojej kilkuminutowej wypowiedzi podałem za przykład Szwajcarów, gdzie na łączną ilość 8 200 000 obywateli Szwajcarii w Obronie Terytorialnej pełni służbę ok. 4 000 000 Szwajcarów, co stanowi blisko połowę ludności tego kraju i WSZYSCY ONI mają dostęp do broni, są przeszkoleni, znają swoje zadania i są GWARANTEM BEZPIECZEŃSTWA WŁASNEJ OJCZYZNY!
Patrząc tym śladem, analogicznie do Szwajcarów – w Polsce powinna być Obrona Narodowa w sile ok. 20 000 000 Polaków, ale 1 500 000 obywateli w Obronie Narodowej, to jest rzeczywista i realna liczba!
To jest jedna z możliwych ścieżek do powszechnego dostępu do broni dla Polaków!
W tym sensie po raz kolejny gorąco poparłem każde działania w kierunku utworzenia w Polsce Obrony Narodowej!
Wspomniałem o dobrym rozwiązaniu upowszechniania dostępu do broni przez organizacje paramilitarne, współpracujące z MON czy MSW.
To jedno zdanie odnosiło się do tego – że dostęp do broni NIE DLA WSZYSTKICH I NIE BEZ NADZORU, BEZ KONTROLI. Wszyscy wiemy, że do posiadania broni muszą zostać spełnione określone warunki, bo np. osoby niezrównoważone psychicznie, emocjonalnie, nie mogą mieć dostępu do broni! Co jest oczywiste!
Tylko w takim sensie miało wybrzmieć to zdanie, które stacja TVN wyjęła Z KONTEKSTU całej mojej wypowiedzi i jako JEDYNE wykorzystała we wczorajszym materiale!
Ta sytuacja i taka MANIPULACJA jest bardzo delikatnie mówiąc – nieładna i nie w porządku!
Wspomniałem także o możliwościach przechowywania broni w Komendach Powiatowych Policji a także w powiatowych placówkach Państwowej Straży Pożarnej!
Cały materiał i cała wypowiedź była JEDNOZNACZNIE POPARCIEM dla budowy w Polsce Obrony Narodowej i dla powszechnego dostępu do broni dla Polaków!
Zostałem także zapytany o wykorzystywanie Obrony Terytorialnej przeciwko manifestacjom i protestom np. opozycji i także JEDNOZNACZNIE podałem, że NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI i kreowanie takiego stanu rzeczy jest celowym ośmieszaniem idei Obrony Narodowej!
Podałem ZA SKRAJNIE NEGATYWNY przykład wprowadzenie stanu wojennego przez komunistów i wyprowadzenie Wojska Polskiego przeciwko własnemu narodowi, co było zbrodnią władzy komunistycznej przeciw Polakom!
Jasno określiłem, że Obrona Narodowa to SPOŁECZEŃSTWO dla SPOŁECZEŃSTWA i że Obrona Narodowa MA BRONIĆ własnego narodu i NIGDY nie może powtórzyć się haniebny scenariusz z lat reżimu komunistycznego!
Dodałem konkretny przykład, że kiedy podczas powodzi, dojdzie do ewakuacji ludności i jeśli wtedy pojawią się grupy złodziei i „szabrowników” – to w takiej sytuacji Obrona Narodowa, jak najbardziej może zostać użyta przeciwko takim grupom przestępczym, ale NIGDY przeciw jakimkolwiek manifestacjom, protestom, etc. Jednak o tych sprawach i tych moich uwagach w materiale TVN nie było ani słowa!
Z całej wypowiedzi zostało wyjęte TYLKO TO JEDNO ZDANIE i zostało w sposób zmanipulowany użyte wprost w przeciwstawnym sensie, w jakim go użyłem!
Proszę wszystkich Przyjaciół, Kolegów i Znajomych, zainteresowanych powszechnym dostępem do broni, o rozpowszechnianie mojego oświadczenia i o tej manipulacji TVN, gdzie poprzez wyrwanie tego jednego zdania z kontekstu całej mojej wypowiedzi, stacja TVN wykorzystała to zdanie w celu ośmieszenia tematu, tak istotnego dla bezpieczeństwa państwa, jakim jest przeszkolenie obywateli i powszechny dostęp do broni!
Informuję także, że moje stanowisko od lat nie zmieniło się, nie zmienia i nie zmieni – w sprawie powszechnego dostępu Polaków do broni! Obecnie jesteśmy narodem BEZBRONNYM, niemal totalnie rozbrojonym i musimy zrobić wszystko, żeby ten stan zagrożenia dla bezpieczeństwa państwa zmienić!
OBRONA NARODOWA i powszechny dostęp do broni dla Polaków – w sposób zorganizowany i kontrolowany – są nieodłącznym elementem odbudowy i wzmacniania bezpieczeństwa państwa!
OBRONA NARODOWA jest GWARANTEM bezpieczeństwa państwa a przeszkolone i uzbrojone społeczeństwo jest tego bezpieczeństwa fundamentalnym elementem!
W świetle tej manipulacji TVN, jeśli nie zostanie ona wyjaśniona, zastanawiam się nad jakimkolwiek wywiadem dla stacji TVN w przyszłości! Będę oczekiwał od jej autora sprostowania!
Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych tym tematem…
Marcin Waszczuk

Tak więc pan Komendant powiedział ale nie powiedział…

Jak zwykle w takich sytuacjach „zmanipulowano”, „wyrwano z kontekstu”, „ośmieszono temat”. Wszyscy źli, wstrętny TVN i dziennikarze. Ja powiedziałem, ale nie powiedziałem, a jeśli nawet, to nie to co usłyszeliście…

Tyle, że zdanie cyt: „My jesteśmy gorącym narodem, gorącej krwi , i nie powinniśmy trzymać tej broni w domu” padło panie Komendancie, padło z pana ust, to pan je wypowiedział. I za cholerę nie potrafię sobie wyobrazić jak mogło być zmanipulowane? Wycięli pojedyncze słowa i złożyli je w jedno zdanie?

Pisze pan w oświadczeniu – To jedno zdanie odnosiło się do tego – że dostęp do broni NIE DLA WSZYSTKICH I NIE BEZ NADZORU, BEZ KONTROLI. Wszyscy wiemy, że do posiadania broni muszą zostać spełnione określone warunki, bo np. osoby niezrównoważone psychicznie, emocjonalnie, nie mogą mieć dostępu do broni! Co jest oczywiste!”, a zdanie które Pan wypowiedział brzmi (zacytuję raz jeszcze pana słowa) :  „My jesteśmy gorącym narodem, gorącej krwi , i nie powinniśmy trzymać tej broni w domu”

To w końcu jak jest ? Powinniśmy trzymać w domu broń czy nie ? I co to ma wspólnego z pańskim tłumaczeniem w oświadczeniu żedostęp do broni NIE DLA WSZYSTKICH I NIE BEZ NADZORU, BEZ KONTROLI. Wszyscy wiemy, że do posiadania broni muszą zostać spełnione określone warunki, bo np. osoby niezrównoważone psychicznie, emocjonalnie, nie mogą mieć dostępu do broni!” ?????

Zestawiając to ze sobą, dochodzę do wniosku, że albo uważa Pan, że ci którzy nie spełnią warunków wymaganych do posiadania broni takich jak zdrowy umysł i zrównoważenie emocjonalnie, też mogą posiadać broń, ale nie trzymać jej w domu, albo po prostu głupio się pan tłumaczy z tego że chlapnął pan jedno zdanie za dużo.

Jeśli to pierwsze to oświadczeniem tym, jeszcze bardziej szkodzi pan środowisku posiadaczy broni, a jeśli to drugie to może po prostu trzeba było przeprosić ?

3 komentarze

 1. Rafał Kawalec

  Ja akurat mogę w to uwierzyć.

  Swego czasu latał po sieci fragment programu z JKM, na którym mówił on „To my, Ashkenazi, my jesteśmy ten naród żydowski”
  Latał głównie po stronach narodowców, udowadniając, że JKM to wredny Żyd scyzorykiem chrzczony. Aż fani JKM wykopali pełną wersję, gdzie się okazało, że JKM rozmawiał z Szewachem Weissem i mówił, że miał kiedyś kochankę, znaną dziś profesor, która mawiała „To my, Ashkenazi, my jesteśmy ten naród żydowski”

  Podobną manipulację dawno temu widziałem w wykonaniu teamu TVN Wybiórcza w sprawie jakiejś moherowej konferencji, na której mówca krzyczał, że gdy padnie pytanie „kto jest winny” będzie odpowiedź „winni są Żydzi”. Zapomnieli tylko dopisać, że potem dodał „ale to nie będzie prawda”
  Ponieważ z TVN nie wyciągniemy oryginalnych zapisów, to nie dowiemy się na pewno, ale znając ich możliwości mogę nawet uwierzyć w to co mówi komendant strzelca.
  Mógł to np podać jako jeden z argumentów jakie się pojawiają

  Odpowiedz
 2. mieszko

  Każdy powinien mieć dostęp do broni i to bez rejestracji…to prawo przyrodzone zlikwidowane przez komunistów po wojnie i kontynuowane przez żydowskich lewaków do dziś.Przestańcie ogłupiać Polaków.Dopuki nie usuniecie od władzy wszystkich żydowskich komunistycznych urz ednikow-wszystko na nic.Precz z socjalistami PiSowskimi

  Odpowiedz

Komentarze