Na polach namiotowych (tych normalnych, nie tzw. “tanich”) dostępne są całe węzły sanitarne z ciepłą wodą, toaletami, prysznicami, często z pralką. Są też kuchnie z pełnym wyposażeniem typu kuchenka, mikrofalówka, lodówka itp.

Dzisiejszy wpis będzie o prysznicach. Czynność banalna – wziąć prysznic wydawałoby się, jednak na polach namiotowych i kempingach za ciepłą wodę pod prysznicem trzeba ekstra zapłacić.

20130803_205820_result

Przeważnie w kabinach prysznicowych zamontowane są specjalne automaty. Niektóre są na monety (najczęściej 5 koron – ok 2 zł 50 gr co daje jakieś 3-4 minuty ciepłej wody), występują także takie na “kartę” .

Kartę otrzymujemy przy meldowaniu się na kempingu (nie jest to karta Camping Key Europe ) Kartę doładowujemy w specjalnych automatach stojących zazwyczaj przed budynkiem obsługi pola namiotowego – tak jest np w Ronne na wylocie w kierunku na Hasle.

20130803_205831_result

Doładowujemy je monetami , więc warto się w takowe zaopatrzyć wcześniej kupując coś w sklepie. Koszt tu jest podobny jakieś 5 koron za 3-4 minuty.

Zarówno kartę jak i monety wkładamy do automatów bezpośrednio przed kąpielą, ponieważ szczególnie w przypadku automatów na monety nie ma możliwości zatrzymania czasu.

 

Komentarze