FLUMI030813born_925_result

Kołobrzeska Żegluga Pasażerska armator statku pływającego na trasie Kołobrzeg – Nexo zamieścił dzisiaj na swoim facebookowym profilu tegoroczny rozkład rejsów na Bornholm.

Pierwszy rejs wyznaczono na 26 czerwca, ostatni na 17 października 2015.

Nie zmieniły się godziny wyjścia z Kołobrzegu i Nexø. Z Polski statek odbija o 7.00 na miejscu melduje się o 11.30, rejs powrotny zaczyna się w Nexø o 17.30. Przyjście do Kołobrzegu 0 22.00.

Ceny są na podobnym poziomie co w ubiegłym roku. 140 zł za rejs w jedną stronę i 25 zł za rower, także w jedną stronę.

Szczegółowy rozkład poniżej:

 

rozklad nexo

 

Więcej o Bornholmie, informacje praktyczne opisy kampingów itepe na moim blogu o tu – KLIK

4 komentarze

 1. Mikser

  Myślisz vadim, że warto popłynąć na 1 dzień na Bornholm, czy jak już płynąć to na dłużej?

  Odpowiedz
  • vadim

   Na Bornholm zawsze warto pojechać 🙂 ale jeden dzień to naprawdę bardzo mało, jesteś na miejscu o 11.30 odpływasz 17.30 (na statek musisz być o 17.00 w porcie) czyli niecałe 6 godzin na wyspie + 9 na morzu (trochę to męczące zwłaszcza na takiej małej balii).
   Jeśli zabierzesz rower lub wypożyczysz od KŻP albo w Nexo wtedy zdążysz zobaczyć naprawdę dużo i wtedy to ma sens. Na pewno nie warto kupować wycieczki oferowanej przez KŻP – autokarowej dookoła wyspy – rower to najlepsza opcja.

   6 godzin to sporo aby pojechać np do Svaneke, zobaczyć piękne skaliste wybrzeże, niesamowite “plaże” niemal wykute w skale, zjeść rybkę w wędzarni “Pięć sióstr” a potem bujnąć się do Balki na piaszczystą plażę po południowo – zachodniej stronie wyspy poleżeć na piasku , wykąpać się, wracając zobaczyć rezerwat ptaków, pojeździć pomiędzy pięknymi uliczkami Nexo, posiedzieć chwilę na ryneczku w centrum miasta i wrócić do Kołobrzegu.

   Plan napięty ale do zrobienia 🙂 a jak pojedziesz raz to pewnie będziesz chciał wrócić 🙂

   Pozdrawiam

   Vadim

   Odpowiedz
   • Mikser

    Dzięki wielkie za tak obszerną odpowiedź! 🙂
    Jak już by jechał to oczywiście z rowerkiem moim przyjacielem 😉

    Ale tak po przeczytaniu i samodzielnej analizie 1 dzień to chyba nie ma sensu naprawdę. 9h na morzu to jest naprawdę dużo, a jeżeli miałbym do tego doliczyć jeszcze czas na dojazd do Kołobrzegu czy Darłowa to się bardziej zmęczę niż nacieszę Bornholmem. Muszą być co najmniej 2 dni, albo musiałbym mieszkać w Kołobrzegu 😛

   • vadim

    9 godzin na krypie, po środku niczego to jest naprawdę sporo.
    Też uważam, że dwa dni to minimum, a 3 dni to na spokojnie aby kompletnie nie spiesząc się objechać wyspę dookoła trasą nr 10 i zobaczyć największe atrakcje na wybrzeżu. Taką opcję polecam najbardziej. Koszt jest niewielki – bilet wraz z rowerem 300 zł, 2 noclegi ok 110 zł (namiot na polu kampingowym) a wrażenia niezpomniane. Ja uwielbiam to miejsce 🙂

    Pozdrawiam

    Vadim

Komentarze