Zrzut ekranu 2014-12-03 o 22.57.46

Czeski oddział firmy t-mobile wypuścił na rynek reklamę swojej nowej usługi – wymiany starego telefonu na nowy.

Reklama ta ma wiele odmian mniej lub bardziej śmiesznych. Motywem przewodnim jest instruktor narciarstwa z grupką młodzieży na obozie. W różnych sytuacjach dochodzi do wymiany posiadanego telefonu na nowy , który najczęściej okazuje się bublem. Po scence wjeżdża plansza z informacją, że lepiej wymienić telefon u operatora.

O reklamie w kraju nadwiślańskim nikt by pewnie nawet nie wiedział, ale Czesi jak to Czesi, śmieją się ze wszystkich i z wszystkiego a najbardziej chyba z samych siebie. Nieopatrznie jednak w jednej z reklam zaśmiali się z Mesjasza narodów – Polaków.

W reklamie tej, ów instruktor narciarstwa, w górach przekracza granicę czesko-polską, po chwili dzwoni jego telefon, nie może go jednak odebrać coś się popsuło, klnie coś po swojemu pod nosem i nagle jedno ze stojących opodal drzew okazuje się być przebranym polskim handlarzem badziewiem wszelakim. Dochodzi do transakcji, telefon wymienia na „nowy ładny amerykański”. Telefon niemal natychmiast się psuje a Polak znika. I znów plansza że lepiej wymienić u operatora.

No i się zaczęło.

Grzmią wszystkie prawicowe portale, periodyk Fakt grzmi wielkimi literami: „Czesi pokazują Polaków jako złodziei i oszustów! FILM” , pod filmem na youtube od kurew i chujów aż gęsto, i nawet ambasador polski w Czechach wystosował notę protestacyjną…

Jak można śmiać się z Polaków, jak można tak ciężko  doświadczony naród wystawić na pośmiewisko, jak można naród który wydał na świat papieża pokazać jako drobnych cwaniaczków i oszustów. Jak można…?

Czesi jak chyba żaden inny naród potrafią się śmiać z wszystkiego, jak żaden inny naród potrafią śmiać się z samych siebie.

Ciekawe co by się działo jeśli słynny czeski rzeźbiarz David Cerny był Polakiem i zamiast dwóch sikających na Republikę Czeską mężczyzn wyrzeźbił dwóch Polaków sikających na Najjaśniejszą Rzeczypospolitą Królową Narodów?

Tęczę na Palcu Zbawiciela Prawdziwi Polacy palą regularnie, taka rzeźba spowodowałaby by najpewniej niechybną śmierć artysty w męczarniach lub co najmniej długoletnie więzienie.

"Sikający" rzeźba Davida Černego z 2004, zlokalizowana w Pradze przy ul. Cihelní 2b, obok Muzeum Franza Kafki. Rzeźba przedstawia dwóch mężczyzn (po 210 cm wysokości), stojących naprzeciw siebie i oddających mocz do basenu w kształcie Czech. Penisy mężczyzn są ruchome, a strumień wody może być kierowany przez osoby oglądające za pomocą SMS-ów. fot Wikipedia

„Sikający” rzeźba Davida Černego z 2004, zlokalizowana w Pradze przy ul. Cihelní 2b, obok Muzeum Franza Kafki. Rzeźba przedstawia dwóch mężczyzn ,stojących naprzeciw siebie i oddających mocz do basenu w kształcie Czech. Penisy mężczyzn są ruchome, a strumień wody może być kierowany przez osoby oglądające za pomocą SMS-ów. fot Wikipedia

Może zanim zacznie się kurwować na Czechów warto czasem poczytać trochę, choćby Mariusza Szczygła (Polak) i jego świetną książkę Zrób sobie Raj (o Czechach).

Polecam tą książkę wszystkim Prawdziwym Polakom, a pani Ambasador w szczególności. Warto poznać kraj w którym się pełni tak ważną funkcję…

A na koniec piosenka, która pięknie podsumowuje to jak nasz naród wybrany traktuje wszystko co inne (zawsze ją włączam kiedy tylko przekraczam granicę z jakikolwiek ościennym krajem):

Vadim (wg paszportu Polak, na szczęście nie prawdziwy…)

Inne wersje tej reklamy:Komentarze