S0265260_result

Dzięki uprzejmości firmy Media-Tech w moje ręce trafiła do przetestowania najnowsza kamera samochodowa tego producenta o oznaczeniu Media-Tech U-Drive Station MT4048.

O przydatności tego typu urządzeń napisano już wiele. Kamera / rejestrator samochodowy pozwala nagrać potencjalnie niebezpieczne sytaucje na drodze, takie jak kolizje wypadki czy inne zdarzenia . Takie nagranie może pomóc nam aby udowodnić przed policją czy sadem  swoją niewinność , czy też winę sprawcy wykroczenia, kolizji i wypadku. Ja wożę na co dzień w aucie inną kamerę tego producenta – MT4037 .

S0315266_result S0295263_result

Najnowsza kamera firmy Media – Tech to niewielkie , zgrabne urządzenie . Jakość wykonania jest dobra, użyte plastiki sprawiają wrażenie solidnych.

S0275261_result

W pudełku oprócz kamery znajdziemy zasilacz samochodowy do standardowego gniazdka zapalniczki, przewód USB, stację dokującą nazwaną przez producenta FXD Docking Station , jeden „przylepiec” z taśmy dwustronnej do montażu kamery oraz instrukcje obsługi w kilku językach (także po polsku) i kartę gwarancyjną.

S0415279_result

Menu urządzenia dostępne jest w języku polskim, jest ono dosyć czytelne , jednak trochę trudne w obsłudze. Największe problemy stwarza niedopracowane do końca poruszanie się po nim. Po menu poruszamy za pomocą przycisków „rec” oraz przycisku włącznika. Po wejściu w niektóre opcje nie można z nich wyjść, i pomaga tylko wyłączenie kamery.

S0455285_result

Na samym urządzeniu znajdują się już dwa wspomniane przycisk włączania i „rec” oraz dwa klawisze kierunkowe służąxe do poruszania się po menu – góra , dół. Pełną one także inne role – wejścia do menu kiedy kamera nie nagrywa (dłuższe przytrzymanie klawisza „góra”, oraz zabezpieczenia pliku przed skasowanie w trakcie nagrywania – przycisk „dół”.

Do wyboru trybu pracy kamery – nagrywanie/zdjęcia/odtwarzanie służy przycisk włącznika kamery.

S0325267_result S0305264_result

Kamera wyposażona jest po jednej stronie w gniazdo HDMI, USB, oraz mikrofon, po drugiej znajdziemy gniazdo karty pamięci oraz przycisk „reset”.

S0355271_result S0345270_result

Mocowanie kamery do szyby odbywani się za pomocą wspomnianej już „stacji dokującej” FXD Docking Station . Rozwiązanie to pozwala na demontaż kamery bez każdorazowego odpinania przewodu USB, oraz odkręcania jej z uchwytu jak to ma miejsce w wypadku innych kamer. Szkoda , że w komplecie jest tylko jeden kawałek dwustronnej taśmy którą mocujemy stację dokującą do szyby. Jak to rozwiązanie sprawdzi się w praktyce – zobaczymy, mam pewne zastrzeżenia co do jakości styków użytych w stacji dokującej , ponieważ w kamerze którą dostałem do testów jeden ze styków odgina się znaczącą po wypięciu kamery. Może tak ma być – nie wiem , ale wygląda to niezbyt solidnie.

Koszt zakupu kamery – ok 300 zł

 Test drogowy kamery wkrótce, zapraszam do śledzenia bloga.    Druga część testu – w warunkach drogowych dostępna jest tutaj – KLIK

S0375273_result

4 komentarze

Komentarze