sj4000-tracer-DSCF4030

Dodano: 24.05.2015

Pojawiły się w polskich sklepach baterie do kamer SJ4000 za przystępną cenę tutaj za 35 zł : sprawdź ofertę baterii do SJ-ki a tutaj nawet za 25 zł: bateria sj4000


 

Dodano: 07.03.2015

Sprawdź aktualne ceny kamery SJ4000 w sklepach internteowych

Dla porządku na początku 🙂 mały update – Tracer nie wiedzieć czemu zmienił nazwę kamery z Tracer Xtreme SJ4000 na Tracer eXplore SJ4000 . To nadal jedna i ta sama kamera ale aktualnie nazywa się inaczej… 


Niedawno w moje ręce trafiła kamera sportowa Tracer Extreme SJ4000. Jest to kamera typowo sportowa, klon chińskiej kamery SJ4000.

SJ4000 to bardzo udana kopia kamerki GoPro. Wg najróżniejszych porównań i testów chińczykom udało się niemal dokładnie skopiować jakość najsłynniejszej kamery sportowej.

Jakość obrazu niczym nie ustępuje GoPro Hero 3 w wesji Silver kosztującej w Polsce ponad 1200 zł. Kamery Sj4000 można z chińskich sklepów kupić już za ok 80 dolarów.

Koszt kamery Tracer to ok 380 zł w Polsce (brutto). Oferta jest więc bardzo atrakcyjna.

tracer1

Tyle wstępu i wyjaśnienia co to za sprzęt.

W komplecie oprócz samej kamery, wodoszczelnej obudowy i całej masy uchwytów montażowych dostajemy także uchwyt montażowy do szyby samochodowej. W menu kamery możemy aktywować „tryb samochodowy” oraz ustawić nagrywanie w pętli czasowej, oraz znacznik czasu/daty.

tracer 2

Daje to nam w pełni używalną kamerę samochodową/rejestrator jazdy o niesamowitej jakości nagrywanego obrazu.

Analogicznie do poprzednich testów opiszę w punktach możliwości jakie daje nam ta kamera.

 Dane techniczne:

 • Wyświetlacz LCD 1,5”
 • Maksymalna rozdzielczość 1920×1080 pikseli
 • Kompresja obrazu – MOV
 • Nagrywanie w pętli, detekcja ruchu
 • Mikrofon, gniazdo HDMI
 • Kolor czarny

Czas pracy kamery na w pełni naładowanej baterii to około 70 minut (przy nagrywaniu filmów w rozdzielczości 1080p), czas potrzebny do pełnego naładowania baterii to około 3,5 godziny.

Kamera obsługuje karty pamięcie w standardzie Micro SDHC o pojemności od 2GB do 32GB, minimum o klasie prędkości 4, zalecane są karty o klasie prędkości 10.

Producent podaje, że na karcie pamięci 8GB powinno zmieścić się około godziny materiału w rozdzielczości 1080p, podobnie na karcie 16GB powinno zmieścić się około 2 godziny nagrań.

Przy nagrywaniu materiałów w rozdzielczości 720p i 60k/sek. 16GB karta wystarczy na niecałe 1,5 godziny, przy rozdzielczości 720p i 30k/sek. 16 GB karta wystarczy na niecałe dwie i pół godziny nagrań.

Lista najważniejszych funkcji kamery:

 • Nagrywanie w jakości FullHD 1080p 30 fps
 • Nagrywanie w jakości HD ready 720p 60 fps
 • Maksymalna rozdzielczość zdjęć: 12 Mpix
 • Nagrywanie w pętli
 • Detekcja ruchu (autostart po wykryciu ruchu)
 • Datownik
 • Time lapse (ciągłe robienie zdjęć co 3, 5, 10, 20 sec)
 • Samowyzwalacz
 • Stabilizacja obrazu w trybie foto
 • tryb samochodowy (możliwość włączenia automatycznego startu nagrywania po podłączeniu do zasilania)

Zawartość opakowania:

 • Akcesoria dostępne w zestawie:
 • Obudowa wodoszczelna,
 • Mocowanie na rower
 • Mocowanie z przyssawką do szyby samochodu
 • Baza podstawowa
 • Baza ze wzniosem (J Hook)
 • Klip z gwintem
 • Baza z gwintem
 • Przejściówka równoległa
 • Przejściówka prostopadła
 • Długa przejściówka prostopadła
 • Adapter ze śrubą
 • Dwa mocowania na kask z taśmą dwustronne 3m (jedno zakrzywione, drugie proste)
 • Taśma mocująca,
 • Dwie taśmy zaciskowe,
 • Dwie zapasowe taśmy dwustronne 3m
 • krótka stalowa linka
 • Kabel USB
 • Ładowarka sieciowa z gniazdem USB 5V 1A
 • Szmatka do czyszczenia obiektywu

Wykonanie/przyciski/gniazda:

Kamera wykonana jest bardzo solidnie z dobrej jakości tworzywa, nie sprawia wrażenia „taniości”. Dołączona obudowa wodoodporna także wygląda solidnie.

Kamera obok obiektywu posiada przełącznik odpowiadający za jej włączanie oraz wybór trybów pracy. Podobny przycisk  jest na górze kamery, służy on do zatwierdzania opcji w menu oraz włączania/wyłączania nagrywania, lub jako spust „migawki” aparatu. Obok umiejscowiona jest dioda która świeci na stałe kiedy kamera jest w trybie czuwania , oraz mruga kiedy kamera nagrywa. Na prawej bocznej ściance są gniazda HDMI, USB które jest jednocześnie gniazdem ładowania oraz slot kart pamięci microSD.

XtremeSJ4000-1

Na dole kamery umiejscowiono klapkę pod którą jest bateria. Sama bateria jest dosyć mała. Wg producenta ma 900 mah pojemność i i wystarcza na ok 70 minut pracy. Po dotychczasowych testach mogę to potwierdzić. Warto jednak dokupić sobie ze dwie lub trzy zapasowe baterie aby nie być zaskoczonym brakiem prądu w terenie :).

Całość sprawia naprawdę dobre wrażenie i nie ma się czego przyczepić, jedynym mankamentem dla mnie jest brak osobnej ładowarki. Baterię ładuje się podłączając kabel USB do kamery. na szczęście można taką dodatkową ładowarkę kupić w chińskich sklepach internetowych za ok 4 dolary a w komplecie z dodatkową baterią za ok 8 dolarów.

sj4000-tracer-DSCF4028

Montaż w samochodzie:

W komplecie z kamerą otrzymałem uchwyt na „przyssawkę” do montażu na szybie samochodowej. Do uchwytu trzeba wkręcić bądź specjalny plastykowych uchwyt na kamerę bez obudowy  , bądź będącą w komplecie przejściówkę z gwintem statywowym. W tej drugiej opcji możemy zamontować kamerę z założoną obudową wodoszczelną.

Całość trzyma się szyby bardzo pewnie, kamera jest malutka nie zasłania więc widoczności.

sj4000-tracer-DSCF4033

Wyświetlacz:

Wyświetlacz jest malutki , ale w przeciwieństwie do kamer GoPro w ogóle jest 😉 To ogromny plus ułatwiający kadrowanie. Ciężko coś o nim konstruktywnego napisać. Widać co kamera nagrywa, w nocy nie razi, w dzień nawet w ostrym słońcu zachowuje dobrą widoczność nawet pod dużym kątem. Można w menu ustawić wygaszanie ekranu po zadanym okresie czasu dla oszczędności baterii (jeśli nie używamy ładowarki samochodowej to bardzo przydatna funkcja)

Obsługa/menu:

Menu dostępne jest w niejako w całości. Nie ma podziału na poszczególne segmentu dotyczące np obsługi nagrywania, ustawień kamery, czy zdjęć. Trochę to wkurzające gdy trzeba przelecieć kilkanaście pozycji aby znaleźć właściwą opcję. Na szczęście można się do tego szybko przyzwyczaić. Same opcje są logicznie opisane i posiadają proste opcje wybory . Najczęściej włącz/wyłącz, lub jak w przypadku rozdzielczości nagrywania czy zdjęć podane wartości które trzeba zatwierdzić. Menu jest dostępne także w języku polskim.

Tryby pracy:

Kamera jak już wyżej pisałem oferuje trzy jakości nagrań – 1080p i 30 kl/s, 720p i 60 kl/s, oraz 720p i 30 kl/s. Są także tryby WVGA i  i VGA.

Ponadto dostępny jest tryb zdjęć w 3 jakościach 12Mpix , 10 Mpix, 8, 5, 3,2 i 1,3 Mpix oraz tryb zdjęć poklatkowych – TimeLapse z odstępem 3, 5, 20, 30 sekund.

W tym trybie kamera robi po jednym zdjęciu w zadanych odstępach czasu, można to potem poskładać w całość i utworzyć film

Jakość nagrań:

Jest REWELACYJNA. Zarówno w dzień w słoneczną pogodę, podczas deszczu, w pochmurny dzień jak i w nocy do jakości nagrań nie można się czepiać.

Oczywiście nocne nagrania są dużo słabsze od tych w dziennym oświetleniu, ale na prawdę jest dobrze. Porównywałem nagrania z tej kamery z nagraniami z GoPro Hero 3 silver, jak i innymi modelami GoPro , Sony , i innych producentów kamer sportowych i jakość nagrywanego obrazu nie odbiega od tych kamer renomowanych producentów. Chińczycy odwalili kawał naprawdę dobrej roboty.

Jedyna rzecz której się czepiać można, to słabe radzenie sobie kamery z ustawieniem prawidłowego balansu bieli w oświetleniu z żarówek energooszczędnych. Nie ma w kamerze niestety możliwości ręcznego ustawienia temperatury barwowej, ani tym bardziej ustawienia na białą/szarą kartę. Są dostępne co prawda ustawienia typu żarówka, świetlówka, pochmurno itp. ale one nie radzą sobie z takim światłem.

Przykładowe nagrania: 

(Proszę wziąć poprawkę na zmasakrowanie nagrania przez Youtube, jeśli pojawi się gdzieś „kafelkowanie” czy jakieś inne zakłócenia to jest to wina Youtube, na oryginalnym nagraniu tego nie ma.)

Słonecznie:

Pod słońce:

Pochmurno/deszczowo:

Noc:

 

Time Lapse:

Jakość zdjęć:

Także jest bardzo dobra. Jak na takie malutkie urządzenie , z niewielkim ultra szerokokątnym obiektywem zdjęcia są naprawdę bardzo dobre. Kilka przykładowych w różnym oświetleniu i o różnych porach dnia poniżej:

Podsumowanie:

W tej cenie, ba, nawet dużo drożej nie kupi się innego urządzenia o tak dobrej jakości nagrań, o takim wyposażeniu a dodatkowo o tak dużej funkcjonalności. Tryb kamery samochodowej/wideorejestartora to tylko jedna z wielu możliwości zastosowania tej kamery.

Moim skromnym zdaniem kamera Tracer Extreme SJ4000 na dzień dzisiejszy chyba nie ma konkurencji w tym segmencie.

Sprawdź aktualne ceny kamery SJ4000 w sklepach internetowych KLIK

Dodano: 24.05.2015

Pojawiły się w polskich sklepach baterie do kamer SJ4000 za przystępną cenę tutaj za 35 zł : sprawdź ofertę baterii do SJ-ki a tutaj nawet za 25 zł: bateria sj4000
216 komentarzy

  • tomo

   Witam!
   Uzywam SJ4000 jako rejestratora samochodowego. Gdy odpalam auto, pojawia sie zasilanie kamerki i zaczyna automatczynie nagrywac. Gdy zapłon wyłacze to i wyłaczy sie kamerka. Po kazdym takim odpaleniu auta pojawia sie nowy film na karcie pamieci, niestety zaden z nich nie daje sie odtworzyc bo jest jakis błąd.

   Czy jedyna opcja by zachowywac filmy z trasy jest „reczne” zatrzymanie nagrywania przed kazdym wyłączeniem zapłonu? (bo wtedy filmy działaja)

   Odpowiedz
 1. szf

  Witam. Czy mógłby Pan wskazać konkretny model/nazwę baterii, która będzie odpowiednia do tej kamery? Lub na co zwrócić uwagę kupując. Druga sprawa to zewnętrzna ładowarka, jakiś model/nr seryjny? Byłbym wdzięczny za podpowiedź, ponieważ boję się kupić jakiś badziew, który może wpłynąć negatywnie na kamerę. Tak, jestem laikiem… 🙂 Z góry dziękuję!

  Odpowiedz
 2. szf

  Witam ponownie. Kamerka kupiona (wg mnie i na moje potrzeby, jest świetna). Dodatkowe ładowarka i dodatkowe baterie, które Pan polecał już zamówione. Chciałbym tylko jeszcze zapytać, czy mógłbym prosić o polecenie jakiegoś dobrego programu do montażu. MovieMaker (pomijając fakt, że jest dość ubogi) nie czyta .mov, a konwersja do np. avi chyba mija się z celem. Może jest jakiś program, który jest intuicyjny, dobry, a zarazem kompresja przygotowanego filmu jak najmniej stratna?

  Odpowiedz
  • 123

   Witam, mam prosbe, czy moglby ktos sprawdzic czy mozna nagrywac na podlaczonym zasilaniu zewnetrznym ( ladowarka usb ) ? Pozdrawiam

   Odpowiedz
   • szf

    Można. Miałem podłączoną i jednocześnie testowałem jakość nagrywania. To samo z ładowarką samochodową.

   • vadim

    Oczywiście można nagrywać z podłączonym zasilaniem.

  • vadim

   Super że się spodobała i ciesze się że mogłem pomóc w wyborze:)
   Co do programu – tu będzie problem abym coś doradził, ponieważ od wielu lat nie używam systemu Windows i kompletnie się nie orientuję jakie jest dostępne proste i dobre a zarazem niedrogie oprogramowanie do montażu.
   Ja używam pakietu iMovie wbudowanego w system MacOS który jest rewelacyjny, prosty i darmowy, ale raczej niedostępny na Windows.
   Tak więc niestety nie pomogę.

   Pozdrawiam

   Vadim

   Odpowiedz
   • szf

    Jasne, rozumiem. Generalnie, żeby nie było, potrafię używać wujka Google, ale wolałem zapytać też tu 🙂 W takim razie poszperam i potestuję. Dzięki!

   • vadim

    Nie ma najmniejszego problemu, nie mam nic przeciwko pytaniom i jeśli tylko potrafię staram się na nie odpowiadać 🙂

    Pozdrawiam

    Vadim

 3. lockhit

  Dobry wieczór,
  być może ta kamera ma BDB obraz, ale wydaje się mało funkcjonalna, np. brak GPS, a w konsekwencji znacznika niebezpiecznych punktów i foto radarów.
  Czy testował Pan rejestratory MIO, szczególnie te z GPS i baza fotoradarów, albo prestigio model 570GPS ?
  jak szeroki kąt ma ta kamerka i jak jasny obiektyw ?

  Odpowiedz
  • vadim

   Dobry Wieczór.

   Ma Pan po części rację. Kamera nie ma GPS-a nie ma też informacji o radarach i tym podobnych dodatków.

   Jednak dla mnie głównym wyznacznikiem jest jakość obrazu. Każdy ma swojej preferencje, ja stawiam właśnie na ten parametr.

   Po za tym tą kamerę można użyć nie tylko w samochodzie. Mnogość akcesoriów, uchwytów, obudów i czego tam jeszcze oraz ich zgodność z urządzeniami GoPro powoduje że jest to to urządzenie które mi osobiście – jako osobie aktywnie spędzającej wolny czas – najbardziej odpowiadające.

   Rejestratorów Mio nie testowałem. Trwają jakieś rozmowy ale na razie nic konstruktywnego z nich nie wynika.

   Prestigio – ta firma nawet nie odpowiada na maile…

   Co do ostatniego pytania – jeśli pyta Pan o Tracer Xtreme to kąt widzenia to 170 stopni. Jasności obiektywu producent oficjalnie nie podaje. Wg mnie to ok 2.0 – 2.2 – ale nie jest to poparte faktami, tak to oceniam.

   Dziękuję za komentarz i zapraszam do regularnego odwiedzania mojego bloga.

   Pozdrawiam

   Vadim

   Odpowiedz
  • Darek

   SJ4000 jest kamerą sportową z możliwością rejestratora. Po diabła w niej GPS? Żeby więcej prądu pożerała?

   Odpowiedz
 4. kuba

  Witam,

  Zamierzam kupić kamerkę marki Tracer SJ4000 tyle że z modułem Wifi. Orientuje się Pan czy jakość obrazu różni się od tej prezentowanej przez Pana?

  Dostępna jest również podobna kamerka marki SJCAM, także z modułem Wifi jednak bez przyssawki do samochodu w zestawie. Ma Pan informacje czy poza tym szczegółem urządzenia różnią się czymś jeszcze?

  Odpowiedz
  • vadim

   Dzień Dobry

   Niestety nie miałem tej kamery w ręku (ani także SJCAM) więc nie mogę nic powiedzieć na temat jakości obrazu i różnic pomiędzy tą którą mam a tą z modułem WiFi

   Pozdrawiam

   vadim

   Odpowiedz
  • Darek

   SJCAM I TRACER są z tej samej fabryki. Tyle tylko, że tracer jest w oficjalnej dystrybucji na Polskę i można kamerki spotkać w sklepach takich jak np. Euro, Media itp.I mają oficjalny serwis. A z sygnaturą SJCAM, to kamerki pozyskiwane przez mniejszych prywatnych dystrybutorów. Ale to wciąż te same kamery.

   Jeśli chodzi o WIFI, to funkcja nie wpływa na jakość nagrań.

   Odpowiedz
 5. borsook

  witam
  czy w trybie samochodowym jest mozliwosc zabezpieczania nagran przed usunieciem? jak to sie odbywa?

  Odpowiedz
  • vadim

   tak jest możliwość, trzeba kliknac na przycisk na froncie kamery , ten sam ktory służy do jej włączania i przezucania trybow pracy.

   Odpowiedz
   • Jacool

    rzeczywiście. przycisk działa jak należy – tzn. filmiki blokuje. pytanie jak te filmiki odblokować? w menu nie ma takiej opcji. poza tym wszsytkie filmiki mam zablokowane (komunikat „pełna pamięć”) i nie ma możliwości nagrywania w pętli. jedynym rozwiązaniem jest każdorazowe formatowanie karty, co z oczywistych względów jest dość upierdliwe,

 6. Łukasz

  W jaki sposób ogladać obraz z lamerki na telefonie przez wifi czy potrzebny jest jakoś specjalny program, i drugie pytanie czy kamera widzi w podczerwieni

  Odpowiedz
  • vadim

   Ten konkretny model nie ma WiFi, nie ma też opcji podczerwieni. Z WiFi jest kamera SJCam SJ400o WiFi to taka sama tylko dodatkowo ma moduł WiFi.

   Pozdrawiam
   Vadim

   Odpowiedz
 7. Łukasz

  Tak, tylko że ja mam taką kamerke firmy Quer to jest odpowiednik tego Tracera tylko że z wifi, a o podczerwień to chcę zamontować oddzielny naświetlacz podczerwieni w samochodzi np. w atrapie chłodnicy i czy będzie lepiej widać drogę. Czyli czy ta kamera posiada filtr IR (podczerwieni)

  Odpowiedz
 8. Arek

  Witam 🙂 jestem świeżym użytkownikiem w/w kamerki czy mógłby pan polecić jakiś niedrogo a dobry monopod (ok.100 zł) .Będzie użytkowany w trakcie rodzinnych wakacji .

  Odpowiedz
  • vadim

   Polecam się 🙂 rzeczy zamówione w dx przychodzą przeważnie w ciągu max 3 tygodni, ostatnio nawet jak zamawiałem jakąś inną baterię to miałem ją po 10 dniach, część jest wysyłana z Holandii reszta z Chin i Singapouru.

   Pozdrawiam

   Vadim

   Odpowiedz
  • vadim

   Ten monopod wyglada identycznie jak ten mój, tyle że ma inny kolor i dodatkowe uchwyty do telefonów. Mój jak na razie spisuje się bardzo dobrze, więc ten też powinien. Pozdrawiam
   VAdim

   Odpowiedz
 9. szf

  Witam. Ważne info!

  Fakt, zamówienie z DX.COM przyszło w ciągu kilku dni. Kupiłem 3 baterie i ładowarkę. Niestety w paczce (kopercie) nie było ładowarki… Polecam nagrać unboxing kamerką i wtedy ewentualne braki będą bezsporne. Właśnie dostałem info, że doślą mi ładowarkę, ale dialogi z nimi to droga przez mękę. Wszystko grzecznie i miło z ich strony oczywiście, ale sugerowanie, że na załączonych przeze mnie zdjęciach jedna z baterii to ładowarka, trochę… dziwne. Niemniej przesyłka idzie błyskawicznie.

  Pozdrawiam!

  Odpowiedz
  • vadim

   Dziękuję za tą informację. Co prawda nigdy mi się to nie przytrafiło a zamawiałem tam już dobrze ponad 100 razy różne rzeczy od taki za kilka dolarów po całkiem drogie, ale dobrze wiedzieć że takie przypadki sie zdarzają.

   Trzeba wzmóc czujność 🙂

   Pozdrawiam

   Vadim

   Odpowiedz
   • szf

    No ja to mam zawsze jakiegoś pecha 🙂 Ale wszystko jest nauką – nagrywanie otrzymanych przesyłek (nawet krajowych) będzie moją nową tradycją. W końcu mam czym nagrywać! 😉

    Pozdrawiam

 10. smooth

  Czyli jeśli używam jej jako rejestratora w pętli 5 min i wydarzy się coś co będę chciał zachować to w trakcie nagrywania wystarczy nacisnąć przedni przycisk i to obecne nagranie się zachowa, a kamerka będzie nadpisywać następny plik, tak?

  Odpowiedz
  • vadim

   Tak, prawie dokładnie tak to działa 🙂 prawie bo dokończy nagrywanie tego pliku który zabezpieczamy do tych 5 minut i dopiero następny będzie nadpisywał najstarszy na karcie jeśli już nie ma miejsca na nowe nagranie. Z doświadczenia proponuję nagrywać 3 minutowe pętle. Dwa razy zdarzyło mi się że kiedy skończyła się nagle bateria, to ostatni nagrywany plik został uszkodzony – nie można było go odtworzyć. nagrywałem własnie 5 minutowe pętle i straciłem 5 minut nagrania którego powtórzyć się nie dało.(choć w samochodzie to wystąpić nie powinno z racji stałego podłączenia do zasilania)

   Pozdrawiam

   Vadim

   Odpowiedz
 11. smooth

  Jeszcze jedno pytanko. Mimo, że ma ustawioną w kamerce dobrą datę wszystkie filmiki mają datę utworzenia 1 stycznia 2104. Jak usunąć ten błąd?

  Odpowiedz
  • vadim

   Nie mam pojęcia, nie spotkałem się z takim problemem, może to kwestia komputera a nie kamery ?
   Naprawde nie wiem w czym może być problem.

   Odpowiedz
   • smooth

    Już wiem. W kamerze kasuje się data i godzina podczas wymiany baterii. Skucha na całego.

 12. CC

  Czesc
  Dzieki za test. Przeczytalem go przed zakupem jednak kierowalem sie wlasnymi doswiadczeniami.

  Nie wiem jak Wy/Ty ale u mnie jest dziwna sprawa. Mianowicie posiadam karte 32gb i jak ustawiam 1080 rozdzielczosc czy na 720 to czas zapisu jest taki sam… Tez tak macie? Sadzilem ze skoro full hd bedzie zajmowac zalozmy 3h to 720p powinno mniej wiecej ok 4,5h – tak strzelam ale na pewno dluzej niz full hd.

  Czy to blad kamery czy tez tak macie?

  Odpowiedz
  • vadim

   Dzień Dobry

   Musi się wypowiedzieć ktoś kto używa takich dużych kart , ja używam kilku 8GB i 16 GB więc nie wiem jak to wygląda na większych.
   Na 16-tce w 1080fhd pokazuje 2:12 na 720p /30 kl/s 2:27 a 720p /60 kl/s 1:28 .
   Różnice więc jakieś są chociaż pomiędzy 1080 a 720 przy 30 kl/s jest to tylko kilkanaście minut.

   Pozdrawiam

   Vadim

   Odpowiedz
   • CC

    Wobec tego cos u mnie nie tak jest bo niedawno sprawdzilem i na 32gb 1080 mam tylko 2:81h a przy 720 to samo…. A przy 720 60kl/s 1:28. Przy 800×600 tylko 1:25h
    Co chyba nie gra koledzy prawda?

    Generalnie na 720p mam 1 min = 100mb na karcie 2gb micro SD. Czyli cos nie gra chyba z karta ta 32gb bo by wyszło 5:33h.

   • vadim

    2:81 godziny ???? to naprawdę coś jest nie tak bo godzina ma 60 minut 🙂
    może pomoże (masło maślane) sformatowanie karty w kamerce ? a może to z samą kartą jest coś nie tak ? nie wiem nie mam tak dużych kart.
    MOże ktoś się odezwie kto ma i sprawdzi.
    Pozdrawiam

    Vadim

 13. CC

  Miało byc 2:58h ale wiesz… Chyba zaraz pójdę sprawdzić jeszcze raz.
  Swoja droga kartę sformatowalem w kamerze. Dziwne to trochę. Wg karty 2gb 1min = 100mb co dawałoby ok 5:33h na 32gb 1020.
  Albo z kamerą jest coś nie tak albo z karta.

  Odpowiedz
  • vadim

   No dziwne te wyniki, jak piałem wcześniej może ktoś się odezwie z kartą 32 GB i to potwierdzi.

   Odpowiedz
  • pablos77

   Ja mam kartę 32 GB i pokazuje mi coś ponad 5 godzin. Mam pytanie co oznacza zamknięty kluczyk na ekranie wczoraj mi się pojawił, kamera ustawiona jako videorejestrator. SJCAM SJ4000 wi-fi

   Odpowiedz
 14. smooth

  A u mnie mimo włączonego tryby samochodowego nie nadpisuje pliku tylko zapisuje każdy z osobna.

  Odpowiedz
  • vadim

   To już w ogóle zagadka, ale co się w takim razie dzieje kiedy karta się zapełni ? przestaje nagrywać ?

   Odpowiedz
   • CC

    pytasz pewnie smootha ale ja Ci powiem, ze sprzet mam od wczoraj i nie zdarzylem zapisac calej karty wiec nie wiem czy nadpisuje/zamienia czy w ogole przestaje nagrywac bo widzi ze brak pamieci.
    W razie czego sprzet pojdzie na gwarancje tylko ze wolalbym miec pewnosc czy ktos jeszce ma takie problemy.

 15. CC

  Sprawa wyglada nastepujaco.

  Karta SD 32GB (nowa):
  – 1020 – 3min = 343MB
  – 720 – 3min = 308MB

  Aktualnie komputer pokazuje 26,6GB wolnego a SJ4000 2:56h pozostalego czasu do nagrania co daje nam:
  – dla 1020 – 1h = 6,86Gb; 2:56h = 20,12GB pozostalego miejsca

  z tego wynika ze brakuje 1 godziny.
  karta jest dobra – licznik w SJ4000 jest wadliwy? czy karta 32gb moze jest dla niego za duza i nie widzi az tyle pojemnosci?

  Odpowiedz
  • vadim

   @CC no niestety musimy poczekać na odpowiedź kogoś z kartą o takiej pojemnosci

   Odpowiedz
 16. smooth

  Jeszcze mam pytanie co do tego zachowania nagrania. Trzeba nacisnąć raz, czy dwa razy? Bo raz to jest włączenie ekranu, to trzeba jeszcze raz czy to starczy?

  Odpowiedz
  • vadim

   @smooth, przepraszam, nie chce mi się już dzisiaj tego sprawdzać, ale z tego co pamiętam to raz i pojawia się taka kłódka oznaczająca zabezpieczenie nagrania – chyba, sprawdzę to po weekendzie mam tyle tych kamer na testach że już mi się mylą 🙂

   Odpowiedz
 17. CC

  smoothie – wlasnie tez nie wiem. kliknalem raz i pojawil mi sie kluczyk na nagraniu co znaczy ze plik jest chroniony ale… juz nei wiem jak go odblokowac. klikalem raz dwa i dalej jest zablokowany.
  nie wiem o co tutaj chodzi.

  Okey vadim – czekamy na kogos z karta 32GB – ale dziwna sprawa bo wszedzie jest napisane do 32gb.

  Odpowiedz
  • vadim

   ciekawe, wychodzi na to że Chińczycy nie przewidzieli że ktoś będzie chiał używac takich dużych kart 🙂
   Ja z doświadczenia i praktyki wolę mniejsze karty – powód jest prosty – w razie awarii karty stracę nie 32 GB materiału czyli jak piszesz jakieś 5 godzin a jedynie 1/4 czy połowę z tego. Pal licho jeśli to nagranie typu rejestrator samochodowy, ale jeśli miałbym stracić zapis z jakiejś podróży to bym się pociął 🙂
   Dlatego używam kart mniejszych , także w paracie fotograficznym.
   Pozdrawiam

   Vadim

   Odpowiedz
 18. CC

  Racja.
  Ja tez tak robie czesto ale akurat teraz pomyslalem ze nie bedzie mi sie chcialo zmieniac kart w trakcie podrozy (dosc ciezko sie wyciaga karte przymocowana do przyssawki szyby w aucie). Chyba to mnie popchnelo do 32jki.
  Zawsze uzywalem max 16GB wlasnie z powodu jaki opisales.
  A swoja droga nigdy oryginalna karta SD mi nie padla. Te no name owszem…. ale kingstony, goodramy itp mam po 5-6 lat jak nie wiecej i zyja. A fotografuje sporo.

  Odpowiedz
  • vadim

   Mi niestety dwa razy się zdarzyło że padły mi karty , raz CF lexara a raz SD chyba sandisk jeśli dobrze pamiętam. Z CF udało się odzyskać zdjęcia z SD-ka niestety nie, od tamtej pory nie ryzykuję.

   Odpowiedz
 19. CC

  A swoja droga moze wiesz?
  Detekcja ruchu dziala jak SJ4000 jest wylaczony? sprzet sam sie wlaczy i zacznie nagrywac?

  Odpowiedz
  • vadim

   Jak wyłączony z tego co pamiętam to nie. To działa tak że kamera pracuje ale zaczyna nagrywać dopiero jak pojawi się ruch w kadrze. W każdym razie kamera musi być włączona.

   Odpowiedz
 20. CC

  Czesc

  Wlaczylem sprzet na noc i dzis rano wyszlo 97 plikow po 3min co daje nam 4:51h = 29GB.
  3GB zniknely i sprzet ich nie widzi. Zreszta windows tez widzi mniej niz 32GB.

  Odpowiedz
 21. CC

  Ten brak 3GB to rzecz naturalna. Zle napisalem zdanie. Przepraszam.

  Czyli 720P = 32GB = 4:51h rzeczywistego nagrania w plikach po 3min każdy.

  Odpowiedz
 22. CC

  Okey czyli wychodzi mi na to, ze jest to blad systemowy dla kart wiekszych niz 16GB. Sprzet nagrywa nawet na 64GB (sprawdzone ale nie sprawdzone jeszcze czy nagra do zapelnienia calej karty) ale widzi zaledwie 2:56:25h i ni sekundy wiecej.
  Czy to podstawa do reklamacji? Na pewno tak tylko pytanie czy komus to tak bardzo przeszkadza – mi nie. Zreszta przy nagrywaniu i tak nie widzimy pozostalego czasu – widac go tylko po zastopowaniu nagrywania.
  Moze komus sie przydadza te informacje (przed/po zakupie).
  CC

  Odpowiedz
 23. CC

  Rozne rzeczy mi sie przypominaja w roznych momentach wiec przepraszam za ilosc postow 🙂

  Nadmienic chcialbym tylko, ze caly czas mowa o oryginale czyli Tracer Extreme sj4000 bez wifi. Wersja SJCAM-SJ4000 N20140818V01. Koszt 335zł.

  http—i2.fmix.pl/fmi2203/3db65614000e50d55503e4f1

  Odpowiedz
 24. smooth

  Dziś jestem po 7- godzinnej podróży. Mam SJCAM 4000, włączony tryb samochodowy. Kamerka nie nadpisuje plików, tylko nagrała ponad 100, a jak się skończyło miejsce na karcie to skasowała te pierwsze. Wśród nich te podczas których nacisnąłem przyciski ochrony i tym samym je straciłem.
  Może jeszcze coś trzeba ustawić oprócz opcji włączonego trybu samochodowego? Poza tym nie mam żadnej kłódeczki. Gdzie wy ją widzicie na ekranie.
  Szczerze mówiąc to jestem trochę wku….&%@# .bo straciłem bardzo ciekawy plik z wydarzenia na drodze.

  Odpowiedz
  • vadim

   To że nagrała tych 100 i dopiero po zapełnieniu karty skasowała pierwszy to jest całkowicie prawidłowe – tak to działa. To że skasowała zabezpieczony to już nie. Być moze jednak nie zabezpieczyłeś. U mnie jeśli jest zabezpieczony – kłódka na nagraniu, to ten plik zostaje i nie jest kasowany. Kamera kasuje kolejny – niezabezpieczony. Kłódka tak jak pisze @CC pojawia się wtedy kiedy w trakcie nagrania które chcesz zabepieczyć naciśniesz przycisk MENU.

   Vadim

   Odpowiedz
 25. CC

  Smooth. Zabezpieczyć nagranie można tylko w trakcie jego nagrywania. Tzx ze jak w trakcie jazdy zobaczysz wypadek i chcesz go zabezpieczyć to w trakcie nagrywania klikasz przycisk menu. Ten plik zostanie zablokowany przed kasowankem. Ale czy zostanie skasowany w pętli czy nie to tego nie wiem… Wiem ze moja kamera jak kończy sie miejsce usuwa pierwsze nagrania i nagrywa dalej.

  Odpowiedz
  • smooth

   No dobrze ale dlaczego nagrało aż tyle plików, zamiast nadpisywać jeden poza tymi którym włączyłem ochronę. Jeśli powiedzmy mam 3 pliki chronione, to po zakończeniu jazdy powinienem mieć na karcie 4 pliki – 3 chronione i jeden ostatni.
   Niektórym późniejszym też włączyłem ochronę ale jak ja mam teraz je rozpoznać jak wszystkich na karcie mam ponad 130?
   Zapomniałem jeszcze napisać, że mam model z modułem wifi ale to raczej nic nie zmienia.

   Odpowiedz
   • vadim

    Bo tak to działa w każdej kamerze samochodowej 🙂 nadpisywanie , nagrywanie w pętli oznacza to że kiedy skończy się miejsce na karcie , kasowany jest najstarszy plik i na jego miejsce nagrywany jest kolejny.
    Nie pamietam jak jest w Tracerze , ale większość kamer zmienia nazwę dla zabepieczonych plików, jest inna niż tych nie zabepieczonych. Nie mam teraz przy sobie tracera więc nie sprawdzę, postaram się po powrocie z weekendu to sprawdzić. W mac-u dodatkowo widać to po wyświetlaniu kłodeczki na pliku, ale nie wiem czy tak jest w Windowsie.

    Vadim

   • smooth

    Ok, to ja inaczej rozumiałem nadpisywanie. W sumie dla mnie rozwiązanie jakim pisze jest logiczniejsze. W takim razi jeśli tak ma być ze na karcie mamy miec całe mnóstwo plików to wychodzi, na to że u mnie nie działa tylko ta ochrona. Zrobiłem przed chwilą test i żadna kłudka sie nie pojawia.

 26. CC

  Smooth. Jakim cudem masz 130 plików? W jakiej rozdzielczości i na jakiej karcie?

  Odpowiedz
  • smooth

   720, 32GB… no może trochę mniej ich było…nie liczyłem, nie ma to dla mnie znaczenia…

   Odpowiedz
 27. CC

  Smooth. Zapytalem z czystej ciekawości bo ja miałem chyba tylko 93pliki.
  Swoja droga nie uwazasz ze 720p jest naprawdę dobre jakościowo? Osobiście nie mam parcia na 1020p.

  Odpowiedz
  • smooth

   W sumie kręcę tylko swoje wypady na narty i mi 720 w zupełności wystarcza na tv 47 cali.

   Odpowiedz
 28. CC

  Dokladnie mi tez wystarcza rozdzielczosc 720p.
  Osobiscie bylbym rad gdyby kamera latwiej sie wypinala od przyssawki – zamiast wykrecania jej. To drobiazg ale latwiej by sie ja sciagalo wychodzac z auta.

  Odpowiedz
 29. rafalr

  Witam, mam kilka pytań do użytkowników sj4000. Sam posiadam bliźniaczą kamerkę Quer KOM0804 + karta micro sd 32GB U3.
  1. Piszecie w komentarzach o trybie samochodowym, w moim menu nie ma czegos takiego:( Guzikiem z przodu mogę włączyć tryb filmów, zdjęć, przeglądania zasobów oraz ustawienia.
  2. Mam problem z użytkowaniem tej kamerki z podłączonym zasilaniem z zapalniczki samochodowej (korzystam z ładowarki dającej max 850mA), po podłączeniu zasilania kamerka sygnalizuje zasilanie czerwoną diodą, ale od razu wiesza się tj. nie mogę jej włączyć. Również po odpięciu zasilania, nie reaguje na przycisk włącznika. Pomaga jedynie wyjęcie akumulatora. Czy są jakieś wymagania dot. zasilaczy samochodowych (np. min 2A itp)
  3. Kolejną kwestią jest bardzo słaby zasięg wifi (ok 3m),
  4. Czy ma sens i czy jest mozliwy upgrade firmware na ten udostepniany na stronie producenta sjcam (http–sjcam-poland.com/content/4-oprogramowanie-firmware-sjcam)?

  Odpowiedz
  • CC

   #rafalr
   1. Sj4000 nie wiem czy jest bliźniakiem Twojej. W naszych jest menu i tryb samochodowy. Prawdoppbnie masz wersje podrobiona i ona moze miec mniej funkcji.
   2. Sadze ze lepiej ja zareklamowac. Wymagania zasilania? – USB lub zapalniczka. Nic innego nie powinno Cie interesować. Ja swoją mam podłączona do przejściówki z zapalniczki na USB.
   3. Ja mam wersje bez wifi to nie pomoge.
   4. Tego tez nie wiem. Sj4000 zrobić upgrade ale czy Twoja sie da to najlepiej zapytać sprzedawce.

   Odpowiedz
   • rafalr

    Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź 🙂 Z tego co wyczytałem oba modele różnią się zastosowanym chipsetem, w tracerze jest NTK96655, w Quer – Icatch6330M. Sensor optyczny w obu jest taki sam tj. AR0330. Z informacji jakie uzyskałem u dystrybutora Quer (firma Lechpol) wynika, że przy rozdzielczości 720P (1280*720) kamerka uzyskuje 30fps, podczas gdy Tracer podaje 60fps. Pozostałe parametry są bez zmian. Co do tego czy to jest podróbka, czy też nie ja się nie wypowiadam. Możliwe, że to zwyczajnie odświeżona wersja starszego urządzenia. Jakość nagrań w dzień przy rozdzielczości 1080p moim zdaniem doskonała. Z kilku metrów widać nie tylko rejestrację, ale również można odczytać reklamy na obwódce pod nią 🙂 Jak dla mnie wystarczy. Jakość nagrania w nocy – pozostawia wiele do życzenia. Wszystko co jest oświetlone latarniami lub reflektorami samochodu (ów) widać na „3+” reszta to tylko zarysy. Pobawię się jeszcze ustawieniami jasności, ostrości itp. i wtedy zobaczę czy to coś zmieni. Co do wielkości plików, 1minuta nagrania w jakości 1080p zajmuje ok 148MB, 3 min. ok 450MB itd. Kamerka po zapełnieniu karty automatycznie nadpisuje najstarsze pliki. Pytałem we wcześniejszym poście o tryb samochodowy, „spece” z Lechpol, stwierdzili, że ta kamerka ma tryb automatyczny tzn włącza się po przekręceniu kluczyka i przechodzi w stan uśpienia ko kilku minutach od wyłączenia zapłonu. Szczerze mówiąc wolałbym sam decydować o włączeniu, ustawieniach i wyłączeniu 🙁 Sprawdzałem w sklepie akcesoria dołączone do Tracera i porównałem z tymi z Quer – jest dokładnie to samo. Zewnętrznie kamerki różnią sie jedynie napisami na przednim panelu.

  • vadim

   #CC udzielił całkowicie wyczerpującej odpowiedzi, podpisuję się obiema rękami. dziękuję 🙂

   Odpowiedz
   • rafalr

    widzę, że to prywatne forum … 🙁 i wypowiedzi „nowych” są uznawane za zbędne i kasowane. Szkoda, dobrze się zapowiadało. b/o

   • vadim

    Nic nie jest kasowane! Automat wychwytuje czasem komentarze które uzna za „spam”. Z reguły są to takie gdzie są linki. W pańskiej akurat linków nie było, ale były w poprzednim komentarzu więc automat skierował komentarz do moderacji. Nie siedzę cały dzień na blogu więc akceptuję zatrzymane komnetarze kilka razy dziennie.
    Niczego co nie jest wulgarne,obraźliwe albo nie jest ordynarnym spamem reklamowym nie kasuję i nie usuwam.
    Pana komentarz już jest widoczny

    Pozdrawiawiam

    Vadim

   • CC

    #Rafalr
    Kamery niby są prawie, że takie same ale jednak Twojej kilku funkcji brakuje. Nie zmienia to faktu, że obie na pewno radzą sobie świetnie.
    W tracerze nagrania nocne są naprawdę dobre porównując do nagrań z kamer dedykowanych do aut w cenach 300-500zł.
    W Tracerze dodatkiem jest także możliwość ustawiania ISO – od 100-400 no ale zawsze.
    720P w tracerze jest dostapne dla 30 oraz 60kl/s. Są dwie opcje.
    1020P tylko dla 30kl/s.
    W Tracerze plik 3min zajmuje ok 345MB więc trochę mniej niż w Twojej.

    a ile zapłaciłeś za swoją?

 30. CC

  W związku chwilą przerwy napiszę ot parę słów z kliku dni użytkowania sprzętu (dzień w dzień).
  Jakość nagrania – pierwsza klasa. Czy 720p czy 1020p – nie ma znaczenia. Takie i takie ustawienia dają ostry obraz i możliwość bezproblemowego rozpoznania tablic rejestracyjnych auta oddalonego o parędziesiąt metrów przed nami. Jakościowo video jest identyczne jak nie lepsze niż w moim Canon’ie S110 (kompakt z większą matrycą).
  Bateria spokojnie wystarcza na ok 60min nagrywania.
  Szeroki kąt jest naprawdę szeroki w porównaniu do kamerek stricte przeznaczonych do samochodów.
  Dźwięk – okey – do samochodu spokojnie wystarcza – zresztą przeważnie słychać nagranie silnika (u mnie 1.5 diesel) ale i w moim polonezie źle nie jest.
  Uchwyty do szyby pozwalają na redukcję drgań na moje oko w 100% tyle, że zaczepy trzymają „ślisko” – tzn że trzymają na tyle, że nie powodują widocznych drgań na nagraniach jednak na tyle słabo, że niechcąco ręką można kamerę przesunąć – na pomoc przychodzi nam 5mm papieru 🙂 – ewentualnie papieru ściernego bardzo drobnego.
  Skakać z kamerą nie skakałem, pływać nie pływałem – nie wypowiem się (może jak wrócę z jakiś wakacji 🙂 ).
  Brakuje mi wygodniejszego mocowania kamery do szyby – żeby kamerę odpiąć trzeba ją niestety odkręcić a co za tym idzie odpiąć kabelek USB bo inaczej oplącze nam on sprzęt.
  Zauważyłem jeden minus. Mianowicie kamera przerywa ładowanie w momencie wyciągnięcia jej z „prądu” i po chwili wpięcia ponownego (mowa o aucie). W takim momencie muszę albo wyłączyć auto i włączyć jeszcze raz albo poczekać dłużej aż kamera „złapię prąd”. Dziwna sprawa. Może błąd w oprogramowaniu kamery związanym z ładowaniem.
  Brakuje mi trochę przykrywki obiektywu – jak odłączę kamerę to muszę uważać na nią (obiektyw odstaje) albo włożyć do etui podwodnego – trochę roboty z tym. Nie narzekam – jednak było by fajnie mieć taką zatyczkę obiektywu.
  Przydałby się także lepszy kodek, który zredukowałby wielkość plików. Aż takiej jakości nagrań do auta to nie potrzeba 😉 a między 720p a 1020p różnicy w wielkości plików nie ma.
  Życzyłbym sobie także bym mógł ustawić czas nagrywania po wyłączeniu silnika. Nie zauważyłem by taka opcja była w ustawieniach. Aktualnie jest to ok 5 sekund od wyłączenia silnika.
  Nagrywanie nocne – jakość taką, że w trakcie jazdy spokojnie można odczytać nr rejestracyjne z odległości paru dobrych metrów – no chyba, że akurat jedziemy po kostce brukowej 😉 – wtedy i Canon 5D mark III nie pomoże !
  Cześć

  Odpowiedz
 31. CC

  #rafalr nie zauważyłem skasowanwgo Twojego postu. Poza tym z tego co widzę a tez jestem nowy to dyskusja jest na temat produktu oryginalnego a nie prawdopodobnie kopii. Jesli Twoj post został skasowany to moze o to chodziło.
  Część.

  Odpowiedz
  • vadim

   Niczego nie kasuję – wyjaśniłem już wyżej, komentarz trafił do spamu – automat czasem wychwytuje komentarze które za takie uzna i oczekują w kolejce do moderacji.

   Pozdrawiam
   Vadim

   Odpowiedz
 32. rafalr

  Przepraszam, wszystkich forumowiczów w tym przede wszystkim moderatora, miałem dzisiaj zły dzień i zareagowałem impulsywnie gdy odświeżyłem stronę, a mój komentarz zniknął 🙁 Po kolejnym odświeżeniu i niestety już po złożeniu „zażalenia” mój post się pojawił 🙁

  Co do funkcji w moim Querze, poniżej przedstawiam kompletne menu:
  1, Rozmiar filmu
  – FHD 1080P (30fps)
  – HD 720P (30fps)
  2. Nagrywanie ciągłe,
  – wył.
  – 1 min.
  – 3 min.
  – 5 min.
  3. HDR,
  – wył.
  – wł.
  4. Czujnik ruchu,
  – wył.
  – wł.
  5. Nagraj dźwięk,
  – wył.
  – wł.
  6. Pieczęć daty,
  – wył.
  – wł.
  7. Tryb sportowy,
  – wył.
  – niskie,
  – średnie,
  – wysokie
  8, G-sensor,
  – wył.
  – niskie,
  – średnie,
  – wysokie
  9. Rozdzielczość (moim zdaniem zdjęć),
  – 12M 4000×3000
  – 10M 3648×2736
  – 8M 3264×2448
  – 6M 2816×2112
  – 3M 2048×1536
  – 2M 1920×1080
  – VGA 640×480
  10. Ekspozycja,
  – -2.0
  – -5/3
  – -4/3
  – -1.0
  – -2/3
  – -1/3
  – 0.0
  – +1/3
  – +2/3
  – +1.0
  – +4/3
  – +5/3
  – +2.0
  11. Jakość,
  – Bardzo wysoka,
  – Wysoka
  – Standardowa
  12. Balans bieli,
  – Auto
  – Słonecznie,
  – Pochmurno,
  – Światło żarowe
  – Fluorescencyjne
  13. ISO,
  – Auto
  – 100
  – 200
  – 400
  14. Przeciw-wstrząsowe,
  – wył.
  – wł.
  15. Tryb seryjny,
  – wył.,
  – 3 zdjęcia
  – 5 zdjęć
  – 10 zdjęć
  16. Ostrość,
  – Wysoka
  – Standardowa
  – Niska
  17. Data i Czas,
  „ wiadomo”
  18. Oszczędność energii,
  – wył.
  – 10 sek.
  – 30 sek.
  – 1 min.
  19. Obrót,
  – wył.
  – wł.
  20. Hasło wifi,
  „wiadomo”
  21. Sygnał dźwiękowy,
  – wył.
  – wł.
  22. Język,
  23. Częstotliwość,
  – 50Hz
  – 60Hz
  24. Opóźnij wyłączenie,
  – wył.
  – wł.
  25. Typ pliku,
  – zdarzenie,
  – Video,
  – zdjęcie
  26. Format,
  27. Usuń plik,
  28. Reset ustawień,
  29. Informacje o systemie

  Porównajcie z waszym menu.

  Co do ceny to ja zapłaciłem za swoją kamerkę 319zł, ale w serwisach aukcyjnych spokojnie można kupić ją poniżej 300zł (za wersję z wifi). Kartę kupiłem firmy Kingston SDC 32GB UHS-I(U3) 90/80 Mb/s w cenie 85zł.

  Odpowiedz
 33. rafalr

  Sprawdziłem jakość nagrań w nocy w cyklu miejskim zgadzam się z opinią CC, jest więcej niż dobrze. Z kilku metrów bez problemu odczytuję rejestracje, reklamy itp, Jakość poza miastem „w trasie” jest tak jak pisałem wcześniej na 3+, a w tych warunkach „z g…a bata nie ukręcisz” – w końcu to nie noktowizor 😉

  W mojej kamerce nie występuje efekt resetu godziny i daty przy wymianie akumulatora (dot. pytania użyt. „smooth”)

  Odpowiedz
   • rafalr

    Tak jest to wersja z wifi. Fajny bajer w przypadku gdy kamerkę masz zamontowaną na kasku, a przy kierownicy smartfona z zainstalowaną aplikacją ISPO CAM. Działa co prawda z pewnym opóźnieniem ale mi to nie przeszkadza. (jako kamera cofania z wiadomych względów się nie nadaje).

   • smooth

    Na pewno jest SJCAM SJ 4000 WiFi? Muszę mieć pewność bo jeśli tak to będe reklamował.

   • rafalr

    Potwierdzam na 1000% jest SJ400 z wifi, ale są też wersje bez wifi. Na Allegro oryginał w kolorze białym z wifi jest za 399zł, odpowiednik z innej firmy „Explay” jest za 295zł. Różnią sie tylko brakiem napisu SJCAM na obudowie. Dla każdego coś dobrego 🙂

   • rafalr

    Błąd w odpowiedzi, zamiast sj400 ma być oczywiście sj4000 !!!

  • CC

   Nie wiem czy nie masz więcej ustawiec niż w Tracer. Sprawdze później.
   Tak czy inaczej opcji masz sporo a i cena bardzo dobra jak na opcje z wifi. Kartę sporo przeplaciles bo aż taka jest niepotrzebna. Ja mam 32 za 50zl goodrama cl10 a i ta jest za dużą i za szybka bo kamera bezproblemowo daje rade z cl6. Z cl4 jeszcze nie sprawdzalem.

   Odpowiedz
   • rafalr

    Powiem tak, jestem od lat wierny Kingstonom – jeszcze mnie nie zawiodły. Najtańszą jaką znalazłem kartę w klasie 10 (zalecana do tych kamer) znalazłem Kingstona za 55zł (15/10 mb/s). Postanowiłem że dopłacę parę złotych i kupię szybszą, miałem do wyboru dwa Kingstony 32GB jedna z czasami dostępu 90/45mb/s za 75zł i 90/80mb/s za 85zl. Wybrałem tą droższą. Do tego Kingston daje wieczystą gwarancję.
    ps. Kingston U3 z dostępem 90/80mb/s kosztuje ok. 69zł – to informacja dla ludzi którzy preferują mniejsze karty 🙂

   • CC

    Chodziło mi raczej o to ze ta kamera nie wymaga aż takich parametrów karty. Ani współczesne telefony nie potrzebują takich osiągów. Tylko tyle. Kingston 10cl także jest w Krakowie po ok 50-55zl.
    Wieczysta gwarancja owszem jest. A probowales ja wyegzekwować po paru latach? Raczej będzie to trudne a jeśli stosunkowo łatwe to dojdą do tego koszty wysyłki itp.

   • rafalr

    ten Kingston U3 za 69zł to oczywiście 16GB

   • rafalr

    CC, z wieczystymi gwarancjami w Kingstonie jest tak, że „są” dopóki produkowany jest dany model karty. Jeśli chodzi o reklamacje to osobiście nie mam z tym problemów, mam sklep na miejscu i odpowiednią osobę w nim 🙂 Ale w innym przypadku masz rację gdy dojdzie koszt wysyłki do serwisu (zwrotna, pokrywana jest przez serwis), to może stać się to nieopłacalne 🙁

 34. rafalr

  Apropo zakupu tego typu kamerki, proponuje nabyć dodatkowe ubezpieczenie od przypadkowego uszkodzenia i kradzieży. W moim wypadku na okres 5 lat wyniosło to ok 120zł. Upewniałem się kilka razy czy napewno to dotyczy kamerek sportowych z przytoczeniem konkretnego przykładu tj. montaż kamery na quadzie i uszkodzenie jej podczas wyprawy. Odpowiedź była twierdząca, po odesłaniu do serwisu – wymiana na nową 🙂 Sprzedawca pokazał mi kamerkę Sony wyglądającą jakby ktoś ją rozwalił młotkiem i do tego pozytywną opinie – klient dostał nową.

  Odpowiedz
  • rafalr

   Wdarł sie w moją odpowiedź mały chochlik 🙁 Sprawdziłem na umowie i są to 3 lata za 112zł w wariancie pełnym tj. kradzież z włamaniem i rabunek; nieumyślne uszkodzenie; awaria sprzętu. Ubezpieczyciel ERGO HESTIA SA.

   Odpowiedz
 35. CC

  Okey.
  Kupiłeś nowy sprzęt który ma 2 lata gwarancji a do tego dokupiles ubezpieczenje za 1/3 wartości sprzętu na 3 lata. Tj 1 rok więcej niż gwarancja. Kamera aktualnie kosztuje 330zl jednak za 2 lata pewnie będzie kosztować ok 200zl jak nie mniej bo tego typu klonów pojawia sie co chwilę.
  Fakt jak kamera Ci spadnie to gwarancja gaśnie. Kradzież z rabunkiem hum zdarza sie. Tylko pytanie czy jest to warte 1/3 ceny kamery.
  Tak sobue tylko rozmyślam.
  AC na auto posiadam wiec w sumie anty ubezpieczeniom nie jestem.

  Odpowiedz
  • rafalr

   Niezła dedukcja 🙂 Istotnie sama gwarancja została przedłużona tylko o 1 rok, natomiast (co dla mnie jest najistotniejsze) doszło ubezpieczenie od przypadkowego uszkodzenia (kradzież i rabunek pomijam) którego nie ma w podstawowym ubezpieczeniu. Kupisz przykładowo takiego tracera SJ4000 wifi za ponad 400zł, którego podczas „zabawy” wypuścisz z rąk i przez przypadek spadnie np. na podłogę, beton etc. (mówię oczywiście o opcji bez obudowy), moze dojść do sytuacji gdy naprawa stanie się nieopłacalna i stracisz sprzęt. A tak za kwote ok 40zł rocznie masz spokojne sumienie. Co do AC to również je posiadam, ale obejmuje ono jedynie uszkodzenie auta (kradzież), a nie kradzież wyposażenia dodatkowego auta. W tym wypadku oba ubezpieczenia się uzupełniają.

   Ja kamerkę kupiłem na raty, więc dodatkowa kwota na ubezpieczenie była kwotą symboliczną. Gdybym kupował za gotówkę napewno bym się nad tym zastanowił tzn. czy warto … .

   Odpowiedz
 36. CC

  Dobrze mówisz Rafale.
  Moja kamerka w sumie tylko wisi przy przedniej szybie.
  Pomyśle nad takim ubezpieczeniem ale innego sprzetu bo faktycznie czasem sie opłaca.
  Chętnie bym sobie kupił cos jeszcze na tylna szybę bo tyle baranów jeździ po Krakowie ze zaczynam sie bać.
  Ta Twoja była by całkiem dobra opcja bo mialbym podgląd na tablecie.

  Odpowiedz
 37. rafalr

  Odświeżę troszkę temat. W poprzednich komentarzach pisaliście o blokowaniu nagrań tzn ochroną przed skasowaniem. Próbowałem włączać przedni guzik podczas nagrywania i nic 🙁 Okazało się, że mojej kamerce funkcję blokady uaktywnia dolny guzik na bocznej ściance kamerki, co jest potwierdzone zapaleniem się małego klucza na ekranie. Nagranie takie jest zapisywane w osobnym katalogu bodajże o nazwie „event”.

  Kolejną kwestią jest sprawa odpięcia przewodu usb, co skutkuje wyłączeniem kamery. niestety u mnie też to występuje, oraz u innych znajomych którzy mają tego typu kamerki. Myślę, że to jakiś błąd programowy, który uniemożliwia przejście z trybu zasilania sieciowego na akumulator. Napisałem w tej sprawie do serwisu, jak dostanę odpowiedź napiszę o tym.

  Jaką byście zaproponowali „tanią !!!” kamerę do zainstalowania na stałe na tył ?? Nie musi być to nic super hiper, najważniejsze aby nie kusiło 😉

  Odpowiedz
  • marcin

   ja zauwazyłęm problem ze po wymianie bateri na druga zapasową kamera nagrywa filmy ktorych nie da sie odtworzyć ? bład przetwarzania pliku 🙁 ktos cos?

   Odpowiedz
 38. wontek

  Witam. Planuje zakup tej kamerki. Jak to jest z tymi plikami, bo nie kapuje tego. Jak nagrywam powiedzmy 1 godz. , to jak kamerka jak to zapisze: jako jeden plik jedno godzinny, czy wiele plików, powiedzmy 3 minutowych. Wolałbym dostać po godzinie pracy jeden plik, a nie kilka i łączyć jakimś programem. A ogóle firma dodaje jakiś software do obróbki video? (planuje wrzucanie plików na YouTube). Za odpowiedź z góry dziękuje.

  Odpowiedz
 39. CC

  Rafal. Odpiecie kamery z USB faktycznie powoduje wyłączenie nagrywania i całego sprzętu. Pomyśle nad tym e przyszłości jako powód do reklamacji.
  Hum co do tylnej – ja bym pewnie kupił ta Twoja bo ma wifi a można ja złapać w ok 200-300zl. Ewentualnie posxperaj za jakimś klonem tego co masz z wifi bo w razie czego moxeszesz miec podgląd na tablecie.
  Przy tylnej jakość nagrań nie jest istotna tak bardzo bo generalnie cokolwiek By ktoś nie zrobił od tylu to będzie jego wina. Z przodu to inna bajka – problem np z ch…..i którzy nagle hamują bo wkurzyles ich.

  Odpowiedz
  • rafalr

   CC, będąc dzisiaj w sklepie Auchan we Wrocławiu natknąłem się na podobną do mojej (zewnetrznie) kamerkę Tracer SJ400 w cenie ok 110zł. Jest to okrojona wersja Tracera SJ4000.

   Opis ze strony Tracera:

   Kamera wyróżnia się szerokimi kątami widzenia (120 stopni), jakością nagrań HD 720p, Ekranem LCD 1,5′ z tyłu obudowy, pojemna baterią 900 mAh wystarczającą na półtorej godziny nagrań, a wszystko w atrakcyjnej cenie.

   Dodatkowym atutem kamery jest jej kompatybilność z większością akcesoriów do kamery Tracer SJ 4000 i GoPro

   Lista funkcji:
   – Nagrywanie: HD 720p, VGA 480p
   – Maksymalna rozdzielczość zdjęć: 5 Mpix
   – Znacznik daty
   – Nagrywanie w pętli
   – Zdjęcia seryjne
   – Samowyzwalacz

   lista akcesoriów w zestawie:

   – Obudowa wodoodporna do 30 m
   – mocowanie na rower
   – baza z szybkozłaczką
   – mocowanie wyoblone na kask,
   – przejściowka prostopadła
   – ramka z gwintem i adapter
   – taśmy.

   Reasumując, myślę że na tył ta mi wystarczy.

   Odpowiedz
 40. CC

  Wontek. Kamery mogą zapisywać pliki 3,5,10 i chyba 20min i oczywiście jako jeden plik. Wyłączenie kamery w trakcie nagrywania powoduje usuniecie pliku wiec dlatego dobrze jest ustawić na 3min.

  Odpowiedz
   • CC

    Właśnie o to chodzi ze plik „ulega uszkodzeniu” i nie ds sie go zapisać dlatego tez lepiej używać systemu 3minutowego.

   • smooth

    Da sie. Trzeba najpierw zakończyć nagranie ręcznie a potem wyłączyć kamerę.

   • CC

    Nie wiem jak Wy ale ja mam kamerke odkrecana a nie przyczepiana

   • vadim

    Na pierwszy zdjeciu u gory tego wpisu jest ten uchwyt, kamera wpina sie w niego na zatrzaski dwa na dole jeden odginany u gory. Nic nie trzeba wkrecac.

   • vadim

    Do tego uchwytu mozna jeszcze doczepic klips do paska , jest tez na zdjeciu ponizej, zaslania on wtedy ekran, ale bez tego klipsa ekran jest widoczny w uchwycie. Uchwyt wkreca sie w przyssawke i w niego wpina kamere.

 41. CC

  Zgadza sie. Kamerę sie wpina jednak zeby ja ściągać wychodząc z auta to niestety trzeba odkrecac bo odczepiac raczej ciężko

  Odpowiedz
  • vadim

   Ja wypinam bez problemu, moze kwestia „wyrobienia” sie uchwytu, nie sprawia mi to raczej wiekszego problemu.

   Odpowiedz
 42. LF

  Witam zostałem posiadaczem kamerki tracer sj 400 ☺pytanie jaka jest różnica pomiedzy sj4000 i czy mozna ładować. Baterie ładowarką z telefonu ?

  Odpowiedz
  • vadim

   Gratuluję 🙂 To całkowicie różne kamery 🙂 Nie wypowiem się na temat SJ400 nie miałem jej w rękach, widziałęm tylko film nagrany nią – w porównaniu z SJ4000 był bardzo słaby. Podejrzewam że skorzystano z popularności SJ4000 nazywając kamerę podobnie i obcinając jedno zero. Ale jak mówie nie miałem nie wypowiadam się.

   Pozdrawiam

   Vadim

   Odpowiedz
  • rafalr

   SJ400, to jest okrojona wersja SJ4000 kosztująca 1/3 ceny oryginalnej SJ. Według danych producenta nagrywa w jakości 720p, jednak porównując nagranie w tym samym trybie w SJ4000, ten bez dodatkowego zera wypada dużo słabiej. Dodatkowo z tego co pamiętam SJ400 nie ma wyjścia hdmi. Rozdzielczość zdjęć też jest niższa w SJ4000 jest 12M, a w SJ400 „tylko” 5M. Kąt widzenia kamery też jest różny w SJ400 jest to 120 st, a w SJ4000 – 170st.

   Odpowiedz
   • vadim

    @rafalr Dziekuje za dokładne opisanie czym różni się ta kamera od SJ4000, przyda się innym tu zagladającym.

    Pozdrawiam

    vadim

 43. CC

  Ja tak samo jak Vadimir nie wypowiem sie na temat sj400. To co wiedziałem na temat sj4000 opisalem wyżej.
  Część

  Odpowiedz
 44. bob

  Posiadam sjcam 4000 Wifi mam właczony tryb samochodowy a pomimo tego kamerka nie usuwa mi starszych nagrań .Po zapełnieniu karty na wyświetlaczu wyglada wszystko jakby bylo ok ale nic nie nagrywa. Jak powinna być ustawiona aby działała jako rejestrator ?

  Odpowiedz
  • rafalr26

   W mojej kamerce podobna sytuacja występuje gdy mam ustawione nagrywanie ciągłe (do zapełnienia karty). Ustaw sobie nagrywanie sekwencji np. 3 minutowych. Wtedy nagrania będą nadpisywane, tj. usuwane te najstarsze i w to miejsce nagrywane nowe.

   Odpowiedz
 45. Andrzej

  Cześć. Na początku serdeczne dzięki dla autora za powyższy artykuł 🙂 Bardzo przydatna rzecz 🙂
  Mam pytanie odnośnie ładowania w samochodzie. Widzę, że w zestawie startowym nie ma ładowarki samochodowej. Jakiej ładowarki używacie? Zwykłej najtańszej na USB czy dedykowane? Jeżeli ktoś z Was posiada ładowarkę dedykowaną proszę o spisanie parametrów (głównie mhA). Dzieki 🙂

  Odpowiedz
  • CC

   @pacajev – kolega po pijaku jadł konserwe !

   Czesc Andrzeju. Generalnie możesz używać każdej ładowarki na USB tylko jedna będzie lądować wolniej a inna szybciej. Nie ma to wiekszego innego znaczenia. Port USB jest uniwersalny i bezpieczny. Ja ląduje raz ładowarka x iPhone a raz z tabletu nexus i samsunga. Z tableta ląduje szybciej.

   Ps. Co do kamerki to ja jej juz w ogóle nie sciagam z szyby …co ma nagrywać go nagrywa.

   Poza tym właśnie nabylem Nikona coolpixa a. Z tego powodu jeśli ktoś by chciał to mam:
   – Nikona d60 z 18-55
   – nikkor 35mm f1.8
   – Olympus e-p1 + 17mm f2.8
   – panasonic gf5 +14mm f2.5
   – panasonic af 8mm f3.5

   To wszystko moje zbiory. Gf 5 jest nowy i nigdy nieuzyty. Gwarancje ma 2letnia. Czarny.

   Ps2. @pacajev – mam nadzieje ze nie masz nic przeciwko owemu ogłoszeniu ;).
   Artur – Krakow

   Odpowiedz
   • Andrzej

    Dzięki za pomoc. Znalazłem na necie instrukcję do tej kamerki. Jest w niej zalecenie do ładowania ładowarkami 1A.

   • vadim

    @Andrzej Ładowarka dowolna, acz faktycznie jak napisał @CC najszybciej ładuje się taką 1A, jak stosowane w tabletach.
    @CC spoko ogłaszaj się i dzięki za szybką reakcję na pytanie Andrzeja 🙂
    Pozdrawiam

    Vadim

 46. Kaczor

  Cześć. Właśnie kupiłem kamerkę i wszystko OK. Dzięki za kompetentną recenzję, bo zdecydowanie wpłynęła na moją decyzję.

  Mam jednak następujące pytania:

  1. Czy istnieją aplikacje pozwalające na obsługę/upgrade SJ4000 w środowisku iOS (iPhone/iPad/Mac) ?

  2. Czy są sterowniki na iOS, które umożliwiłyby wykorzystanie SJ4000 jako kamerki internetowej ?

  3. Czy masz jakiś patent na szybkie zgranie filmów z SJ4000 na iPhone 5 ? Adapter micro USB/Lighting ?

  Z góry dziękuję za odpowiedź

  Z pozdrowieniami

  Kaczor

  Odpowiedz
   • Kaczor

    Trochę pogrzebałem :-), ale to nie rozwiązuje mojego problemu (mam SJ4000 bez WI-FI).

  • vadim

   Dzień dobry

   obawiam się że wiele nie pomogę ponieważ nie mam i nie używam iPhona ani pochodnych. Mam co prawda macbooka ale nigdy nie próbowałem używać tej kamery jako kamery internetowej ani nie wgrywałem do niej innego oprogramowania – nie widziałem takiej potrzeby.
   Jak znajdę chwilę czasu kiedyś to pogrzebię i poszukam czy coś takiego znajdę.

   pozdrawiam

   Vadim

   Odpowiedz
 47. Wuja

  Witam, Vadim czy stosując XJ 4000 jako wideorejestrator w samochodzie mogę mieć ją ciągle podłączono pod ładowarkę żeby nie wymieniać baterii co godzinę? Jeżeli tak to czy kupię taką ładowarkę w sklepie? Dzięki.

  Odpowiedz
  • vadim

   Tak można mieć cały czas podlączoną ładowarkę. To jest zwykły przewód microUSB podłączony do np uniwersalnej ładowarki USB wtykanej do gniazda zapalniczki samochodowej ot choćby takiej:
   Pozdrawiam!

   Odpowiedz
  • CC

   Tez mam ja podlaczona non stop w samochodzie. Najgorsze dla niej jest tylko słońce i temteparuta wiec polecam Ci ściągać kamerke jak jest upał.

   Odpowiedz
   • Wuja

    Ok,dziękuję za pomoc. Mam tylko jeszcze jedno pytanko. Czy jak będzie kamerka podłączona pod gniazdo zapalniczki to mogę wyjąć baterię z kamerki czy musi być w środku?
    Dziękuję za info i pozdrawiam.

   • vadim

    Takiej kombinacji nie próbowałem 🙂
    Może ktoś będzie szybszy – ja znowu jestem w rozjazdach a w samochodzie testuje się aktualnie inna kamera. Jeśli nie to pod koniec tygodnia sprawdzę.

    Pozdrawiam
    Vadim

 48. Wuja

  Spoko.
  Dzisiaj kupiłem tą kamerkę i mam nadzieję że będę z niej zadowolony.
  Muszę przyznać że zdecydowałem się na nią po części dzięki Twojej opinii. Zastanawiałem się jeszcze nad Fergusonem ale to że mogę ją stosować zarówno do moto jak i do auta przeważyło szalę na jej korzyść.
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • vadim

   Super 🙂 Kamera jest świetna i jak to mówią „będzie Pan zadowolony ” 🙂
   Pozdrawiam!
   Vadim

   Odpowiedz
  • CC

   Ja tez nie wiem czy działa podłączona do sieci bez baterii w środku.
   Ja jestem bardzo zadowolony choć jakość jest az za dobra. Do auta nie potrzeba nam tak szczegółowego obrazu. Ile razy nam sie zdarzy nagrać cos niesamowitego? Raz na pol roku? Rok?
   Film z wypadku nie musi byc super jakości.
   Plusem jej jest uniwersalność.
   Działa jak gopro a nawet lepiej. Ma maaase akcesoriów w zestawie. Różne mocowania itp. W mnie super stosunek ceny do możliwości.
   Akumulator wystarcza na 1 godzinę nagrywania wiec nie jest źle. W końcu godzina nagrania to sporo edytowania – komu sie chce ;).
   Standardowa kamerka do auta będzie …po prostu rejestratorem ze świetną jakością obrazu i tyle.

   Odpowiedz
   • St@nley

    Czy ta kamerka ma możliwość nagrywania i jednoczesnego robienia zdjęć w interwale czasowym tak jak to ma miejsce w GO PRO? Właśnie przymierzam się do zakupu. 🙂

   • vadim

    Nie, ie ma takiej możliwości (przynajmniej nie w wersji oprogramowania którą ja posiadam). Nawet nie wiedziałem że GoPro ma taką opcję 🙂
    Pozdrawiam

    Vadim

   • St@nley

    Ostatnio miałem okazje testować Hero 4 i ta opcja (Video + Foto) bardzo mi się przydała. Szkoda, że jej tu nie ma. No ale nie można mieć wszystkiego. 🙂

   • vadim

    Dzieki za info bo nie miałem o tym pojęcia. W każdym razie cena SJ4000 chyba rekompensuje tą niedogodność 🙂
    Pozdrawiam!
    Vadim

 49. Wuja

  Wiatam, Vadim mam pyanko odnośnie SJ 4000.
  Wszystkie filmy nagrywają mi się bez pętli bo są zabezpieczone kluczem, jak to wyłączyć.
  Dzięki.

  Odpowiedz
 50. Wuja

  Witam, już rozgryzłem dlaczego miałem wszystkie filmy zabezpieczone kluczem.
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 51. Paweł

  Cześć,
  Spotkał się ktoś z problemem, że SJ4000 po nacisnieciu przycisku, żeby chronić nagranie przed zapisaniem (pojawia się kluczyk), to to nagranie nie jest chronione, tylko inne zupełnie losowe?

  Odpowiedz
 52. Artur

  Witam,

  uprzejma prośba o zamieszczenie linka do pełnego filmiku z „trybu samochodowego”, oglądałem już próbki opisywanego na blogu fergusona FHG200 i chętnie bym porównał nagrania.

  Odpowiedz
 53. Mariusz R.

  Witam
  Prosiłbym o poradę.
  Zakupiłem kamerkę SJ4000 i stwierdzam że nagrywa rewelacyjnie ….ale:
  1. podczas nagrywania (bez ładowania w aucie) po 1h dalej nagrywa ale pliki nie są rozpoznawalne dla kodeka i nawet kamera wskazuje że brak plików na karcie choć są. Filmy zarejestrowane przed upływem 1h można w kompie odczytać pozostałych nie. Zauważyłem że kamera tworzy jeden film (po upływie 1h nagrywania) z rozszerzeniem EVE co oznacza zablokowany przed kasowaniem plik. A w rzeczywistości nie można usunąć żadnego pliku z karty tylko format całej i to tylko w kamerze.
  2. po podłączeniu zasilania czy to w domu czy w samochodzie wszystkie filmy nagrane (na ekranie pokazuje że nagrywa) nie są rozpoznawalne formaty ani przez kamerę ani przez komputer. Pliki mają około wielkość 1GB ale są uszkodzone.
  3. Jeśli w kamerze ustawię tryb samochodowy to po podłączeniu zasilania i włączeniu silnika kamera uruchamia się i zaczyna nagrywać pliki nie do odtworzenia jak w pkt. 2

  Generalnie wynika z tego że mogę nagrywać do 1h na baterii a nie mogę nagrywać z jednoczesnym ładowaniem. Mam kartę 32GB 10kl. goodrama.

  Nie pomaga restart ustawień. Czy mieliście podobne problemy?
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 54. Amator

  Witam. W mojej kamerce występuje awaria tego typu że nie włącza mi się po naciśnięciu przycisku mode z przodu lecz po zapięciu akumulatora. Czy się z tym coś zrobić?

  Odpowiedz
  • vadim

   Dzień dobry – szczerze zareklamował bym ją, jeśli kupiłeś w sklepie to masz dwa lata gwarancji. Kamera powinna się włączać po kliknięciu na przycisk, jeśli nie to pewnie przycisk jest uszkodzony. Ale jak mówie – reklamowałbym ją.
   Pozdrawiam
   Vadm

   Odpowiedz
  • CC

   Reklamuj. Ewidentny problem sprzętu. Jak bedzie dobry sklep to Ci zamienia towar od reki. Czasem spotkałem sie z tym.
   Część
   Ps. Moja nadal działa. Jeździ w aucie i non stop sie włącza.
   Ps 2 teraz szukam następnej. Moze ktoś chce sprzedac.? Odkupienia.
   Artur

   Odpowiedz
 55. Amator

  Niestety nie mam możliwości reklamowania. I odkryłem jeszcze że pozostawiony akumulator w kamerce rozładowuje się. Czy tak się dzieje w Waszych?

  Odpowiedz
  • vadim

   To raczej także nie jest normalne. Bateria z czasem się rozładowuje, to na pewno, jednak ja moją ostatnio po ponad 1,5 miesiaca wyciągnąłem z szafy i po włączneiu nagrałem jeszcze dobre 20 minut materiału – także rozładowuje się ale nie jest to jakiś szybki proces.

   Pozdrawiam

   Vadim

   Odpowiedz
   • Amator

    Więc mam ją uszkodzoną ponieważ rozładowała się przez noc. To w takim razie mam pytanie czy ktoś ma świeży soft N201409120ZV01. Może spróbowałbym wgrać , może to by pomogło. Szukałem tego firmware`u i znalazłem tylko taki N20140920ZV01 niby ten sam ale brakuje 1 wiec nie będę ryzykował zablokowanie na stałe. Na razie będę wyciągał akumulator i jakoś spróbuję ją użytkować, może uda mi się przez złącze usb zasilać np. z power banku.

 56. $as

  Cześć

  Na początku dzięki za recenzję, bo zdecydowanie wpłynęła na zainteresowanie się ta kamerką. Gdy zapadła już decyzje o zakupie zauważyłem z ofercie Tacera nowa kamerę Tracer explore SJ 4060 + WiFi . Czy ktoś miał już z nią odczynienia. Zależy mi na porównaniu obrazu z Tracer eXplore SJ4000.

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • vadim

   Dziękuje za miłe słowa 🙂

   Niestety firma Tracer ma mnie totalnie w d… i nawet nie odpisuje na maile, więc nie miałem okazji sprawdzić jak działa ich nowa kamerka.
   Mam SJ4000 i nadal z powodzeniem jej używam i szczerze polecam, tej nowej niestety nie znam.

   Pozdrawiam

   Vadim

   Odpowiedz
 57. Marcin32

  Witam.
  Czy miał ktoś może styczność z kamerami lamax x7, x8. Ktoś może wie jak to się ma do sj4000?
  Co to za sprzęt?
  Będe wdzięczny za wszelkie sugestie

  Pozdrawiam
  Marcin

  Odpowiedz
 58. cookmarcin

  Witam,Mam problem otóż eksploatację kamerę jako wideorejestrator w ustawieniach kamery mam na cykliczne,jednak po zapelnieniu karty w skazuje komunikat”karta pełna” co może być nie tak?

  Odpowiedz
 59. Jan Slu

  Witam. Chciałbym zapytać, czy kabelek zasilający do zapalniczki jest w zestawie, czy osobno sie fo kupuje?

  Odpowiedz
 60. demzi

  Cześć. Wersja mojej kamerki to N20140818V01 SJCAM-SJ4000. Czy aktualizowaliście swoje kamerki? Jest taka możliwość? Jeśli tak to czy warto? Pozdrawiam

  Odpowiedz
 61. benypsp

  Dzień dobry. mam problem ze swoją kamerką sj4000. Użytkuję ją już ponad rok. Najczęściej w samochodzie jako rejestrator. Kamerka zawsze jest podpięta pod zasilanie. Po przekręceniu kluczyka załącza się i zaczyna nagrywać. niestety ostatnio coś się jej poje…ało i często jest tak, że po włączeniu zapłonu kamreka włącza się , ale odczytuje to jako podłączenie do kompa i wyświetla na ekranie dwie opcje: pamięć masowa” i „kamerka do kompa” czy jakoś tak. I wtedy nici z nagrywania. Co się dzieje się?

  Odpowiedz
  • pablos77

   Wybierasz pamieć masowa i wtedy możesz kamerę zobaczyć w mój komputer jako dysk zewnętrzny. Wówczas możesz skopiować pliki lub wyciąć z karty.

   Odpowiedz
  • vadim

   Dzień dobry
   Przypuszczam że problem jest z ładowarką samochodową. Jeśli daje pomiędzy 500mA a 1 A na wyjściu USB kamera myśli że jest podłączona do komputera (standardowo na porcie USB komputerowym jest 500mA). Na wyjściu musi powyżej 1A. ładowarki samochodowe czasami siadają i dają mniejszy prąd. Zaczął bym właśnie od wymiany ładowarki na inną, powinno rozwiązać problem.
   Pozdrawiam

   vadim

   Odpowiedz
   • benypsp

    Dzięki i potwierdzam. Do gniazda zapalniczki mam włączone przejściówkę na dwa wejścia USB. Jedno z nich daje inny prąd i dlatego kamerka głupieje. Jak podłączyłem do drugiego wejścia wszystko jest ok. Jeszcze raz dziękuję za sugestię

   • vadim

    No tak myślałem, kiedyś mi podobnie zgłupiała i szukałem przyczyny stąd mi się skojarzyło.

    Pozdrawiam

    vadim

 62. Emilia

  Czy może ktoś się orientuje gdzie mogę kupić ramkę z klipsem do kamery. Zagubiła się a była wykorzystywana przy mocowaniu do paska od plecaka. Bardzo proszę o pomoc. A może ktoś chciałby ją odsprzedać?

  Odpowiedz
 63. Andrzej

  Hej,

  Czy macie problem z nagrywaniem w pętli? U mnie ta funkcja praktycznie nie działa i raz na jakiś czas muszę wyczyścić całą kartę bo kamera na nic nie reaguje.

  Odpowiedz
  • Marcin

   Mam dokładnie to samo,wskazuje mi dodatkowo jeszcze że karta jest pełna.i wtedy musze reset katy zrobić
   W ustawieniach sprawdzalem,ale wszystko mam ustawione tak ze powinno dzialac ale tak nie jest.Nie moge dojsć co jest przyczyną

   Odpowiedz
   • Andrzej

    W takim razie ja zgłaszam reklamację i wysyłam kamerkę do serwisu.
    Napiszę co z tego będzie.

 64. jaca

  Witajcie, w posiadanym Tracer SJ4000 wykorzystywanym jako rejestrator jazdy mam problem z rozświetlonym ekranem. Kamera jest bardzo wrażliwa na światło i przez to jakość bardzo spada. oglądałem przykładowe filmy i nie widzę takiego efektu. Jak macie ustawione kamery? czy jest jakieś nowsze oprogramowanie? ja mam N20140818V01 SJCAM-SJ4000
  Kamera ustawiona na 72-P 60FPS.

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 65. Stanley

  Witam !!!
  Pomimo „starczego” wieku (52 lata) jestem początkującym „w temacie” kamer sportowych, więc chciałbym poprosić o nieco „łopatologiczne” wyjaśnienie kwestii użytkowania takiej kamery „w charakterze” rejestratora jazdy. Chodzi mi konkretnie o to, czy kamera nagrywa np. 1 godzinę jazdy, po czym 61 minuta nagrania „staje się” 1 minutą „nowego” nagrania trasy jazdy. Pytam, gdyż nie raz i nie dwa jedzie się przecież zdecydowanie dłużej niż 1 lub 2 godziny. Nadmieniam, że nie jestem zainteresowany „kompleksowym” nagranie np. 5-ciu godzin jazdy, lecz „w przypadku wypadku lub kolizji” np. w 4 godzinie jazdy chciałbym mieć pewność, że materiał ze zdarzenia został „zapisany”.
  Pozdrawiam !!!
  Stanley

  Odpowiedz
  • jaca

   Sprawa jest nadzwyczaj prosta. ustawiasz jak długie mają być filmiki nagrywane w pętli i od wielkości karty zależy ile filmów się zmieści do czasu nadgrywania najstarszych. Ja mam ustawione nagrywanie 3 minutowych plików, które po tym czasie się odkładają do czasu nadgrania. Zawsze chyba 1 albo 2 sekundy są powielone na filmach aby nic nie zginęło – tak mi się przynajmniej wydaje bo zawsze mam ciągłość ale nigdy nie liczyłem jaki czas się dubluje. Jeśli chcesz konkretny filmik zapisać to wystarczy kliknąć dwa razy przycisk OK. Zabezpieczenie oznaczone jest kłódką na ekranie. tak zabezpieczony film nie zostanie nadgrany przez kamerę i usunąć go można tylko ręcznie.

   Przykładowo masz kartę na 5 filmów:
   1 – 5 minut
   2 – 5 minut
   3 – 5 minut – zabezpieczony
   4 – 5 minut
   5 – 5 minut
   6 – 5 minut – zostanie nagrany przy jednoczesnym usunięciu filmu 1.
   7 – 5 minut – zostanie nagrany przy jednoczesnym usunięciu filmu 2.
   8 – 5 minut – zostanie nagrany przy jednoczesnym usunięciu filmu 4.

   Odpowiedz
   • jaca

    źle napisałem. Aby zapisać filmik trzeba kliknąć dwa razy guzik „ON/OFF” i wtedy pojawia się kluczyk a nie kłódka. Pisałem z pamięci.

 66. Bartek

  Panie, Panowie
  trochę odświeżam temat, proszę o pomoc.
  Postanowiłem zakupić rejestrator samochodowy. W związku z tym, że jeżdżę również motocyklemi ogólnie często podróżuję, zacząłem zastanawiać się nad kamerką sportową, szczególnie modelem SJ4000. Nie wiem jeszcze czy JSE, Tracer czy ori SJCAM – wszystko to chyba takie same, „rebrandowane” kamery.

  Moje pytanie jest o tryb samochodowy w powyższej kamerce. Wszyscy podają co można zrobić w momencie stłuczki, ale (odpukać) co w przypadku poważniejszej kolizji/wypadku (gdzie nie ma czasu bądź możliwości zablokowania zapętlania czy wyłączenia kamery)?
  Otóż rejestratory samochodowe mają sensor g-shock, tu z racji przeznaczenia, tego nie ma.

  Kilka pytań:
  1. Czy można używać kamerki jednocześnie podłączonej do ładowarki samochodowej, z włączoną opcją wykrywania ruchu, ale z wyłączonym zapętlaniem (przy wypadku nie będziesz naciskał przycisku, żeby kłódka się zaświeciła – nie ma na to czasu lub możliwości! A nie chcesz, żeby kamera nadpisała plik ze zdarzeniem)?

  2. Kamera może nagrywać w odstępach 3min. Przy kolizji/wypadku ostatni zapis 3 minut będzie najistotniejszy (a w zasadzie ostatnie 30 sek). Ktoś wspomniał, że w przypadku odłączenia od zasilania z gniazda zapalniczki, kamera NIE ZAPISUJE ostatniego pliku 3 min, czyli tego, który aktualnie zapisywała – ponoć jest on uszkodzony. Czyli akurat będzie to plik ze zdarzeniem. Czy to prawda (bo jak tak, to dla mnie sprzęt jest całkowicie bezużyteczny jako rejestrator samochodowy)?

  Pzdr, Bartek.

  Odpowiedz
  • jaca

   To nie jest tak. Kamera wyłączy się po utracie zasilania, ale podczas wyłączania zasilania, jeśli masz baterię to kamera wyłączy się nie nagle tylko w trybie bezpiecznym – tj. zapisze plik i dopiero potem się wyłączy bo bateria pełni funkcję bezpieczeństwa i podaje prąd do czasu zamknięcia pliku. Natomiast jeśli nie masz baterii w urządzeniu albo bateria nie wytrzymuje nawet 3 sekund to rzeczywiście ostatni plik jest uszkodzony.

   Odpowiedz
 67. Bartek

  Rozumiem, czyli wówczas bateria powinna podtrzymać zasilanie i kamera dokończy zapisywanie pliku.
  O to mi chodziło, wielkie dzięki!!

  Odpowiedz
 68. Daniel

  Witam,
  mam tylko jedno pytanie – jeżeli znajdzie Pan czas na odpowiedź, będę bardzo wdzięczny. Po 2 latach zepsuł się mój Ferguson Eye Drive SDH100. Szkoda, bo nagrywał naprawdę rewelacyjne filmy.

  Pytanie więc brzmi: NAVROAD MYCAM HD PRO GPS 1605MCHDPROGPS czy SJCAM SJ4000?

  Proszę o radę.

  Odpowiedz
  • vadim

   Brałbym SJ4000 – jest bardziej uniwersalna, kosztuje teraz nieduże pieniądze, wykorzystać można i w aucie i na wakacjach i na rowerze i gdziekolwiek 🙂

   Pozdrawiam

   Vadim

   Odpowiedz
   • Daniel

    Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Jeszcze jedno: a co w porównaniu SJ4000 do… Xblitz P100? Wystawił Pan taką laurkę, a sample są tak świetne, że można się zakochać. I tylko budżet dwa razy większy…

    Ma Pan ogromne doświadczenie, obcował Pan z tymi sprzętami, jest Pan poniekąd autorytetem – dlatego tak dopytuję 🙂 Więc ostatnia opcja: SJ4000 czy Xblitz P100?

   • Daniel

    A może Overmax Activecam 4.0? Kosztuje tylko 498 zł.

   • Daniel

    Przepraszam, że marudzę – czy mógłbym liczyć na odpowiedź przed świętami? Mikołaj przyniósłby mi prezent 🙂

   • vadim

    Staram się jak mogę 🙂 już odpowiadam. Jeśli ma to być tylko kamera samochodowa i pieniądze nie są problemem to Xblitz P100 jest na prawdę dobrym wyborem. Ale jak pisałem wcześniej – ja osobiście wybrałbym kamerę SJ4000 – jest po prostu najbardziej uniwersalna, ma świetną jakość i kosztuje niewiele.
    Overmax fajny, ma 4K, lepszy wyświetlacz, tryb slow motion i inne bajery ALE jeśli nie robi się produkcji kinowych 🙂 to SJ4000 w zupełności wystarczy i zostanie jeszcze niezła sumka.
    Ciężko mi doradzić nie znając potrzeb.
    Uważam że SJ4000 i jej klony (tracer xtreme, explore itp) mają najlepszy stosunek cena / jakość.
    Nie wiem czy pomogłem, mam nadzieję że tak

    Pozdrawiam

 69. Daniel

  Bardzo dziękuję 🙂 Przepraszam, że zawracałem tak głowę, przed świętami 😉 Do tej pory miałem sprzęt tylko do samochodu, rejestrator i nic więcej. Dlatego tak bardzo mnie skusił Xblitz P100 – jestem zachwycony jakością wideo – mam wrażenie, że są stanowczo lepsze niż z AJ4000 czy klona. Martwi mnie natomiast brak wymiennych baterii – mój obecny Ferguson EyeDrive 100 wyzionął ducha po 2.5 roku właśnie z powodu baterii. Oni nawet go już nie produkują…

  I teraz mam zagwozdkę: czy Xblitz P100 i super jakość wideo, ALE ryzyko powtórki z rozrywki, czyli za dwa lata sprzęt do kosza, czy też jednak SJ4000 (gorsza jakość wideo?) i dodatkowe baterie za grosze.

  Muszę się jeszcze z tym przespać. Kusi mnie też Overmax, właśnie przez swoją uniwersalność – nigdy nie korzystałem, ale może czas zacząć? Zdjęcia z nauki pływania córki, czy wakacji nad morzem, albo spacery z psem z jego perspektywy a do tego rejestrator samochodowy dobrej klasy?

  Najbardziej zależy mi na jak najlepszej jakości materiału wideo z auta. To jest priorytet. Hmmm….

  Odpowiedz
  • Daniel

   I z głowy 🙂 Xblitz p100 kupiony za 545 zł, nowy, 24 gwarancja. Mam nadzieję, że dojdzie na piątek. Dziękuję raz jeszcze za pomoc!

   Odpowiedz
   • vadim

    NO i super. Jak to mówią „będzie pan zadowolony” 🙂
    Pozdrawiam!
    Vadim

Komentarze