Wracam do tematu szaf do przechowywania broni w klasie odporności S1 wg normy PN-EN 144500, czyli takich jakie życzy sobie nasz “kochany” rząd abyśmy posiadali.

Przeczytaj o dokładnych założeniach jakie przyjąłem – przygotowując zestawienie tutaj – http://vadimpacajev.com/przechowywanie-broni-przeglad-szaf-s1/6985

Początkowo miały być dwa artykuły, pierwszy o szafach w cenie do 1000 zł i drugi o szafach do 2000 zł, jednak z przyczyn opisanych poniżej będzie tylko jeden zbiorczy.

Zgodnie z tym co pisałem ostatnio, skierowałem do wszystkich wymienionych na stronie Instytutu Mechaniki precyzyjnej firm zapytanie o to czy posiadają szafy odpowiadające przyjętym wymaganiom czyli mogącej pomieścić:

 • 4 sztuki broni długiej
 • 4 sztuki broni krótkiej
 • ok 1000 szt amunicji różnego kalibru

Cena takiej szafy w standardowej konfiguracji miała się zamykać w dwóch przedziałach – ok 1000 zł i ok 2000 złotych polskich.

Przy okazji chciałem sprawdzić czy można porozumieć się z tymi firmami mailowo. Zdecydowanie preferuję tą formę kontaktu, można wszystko ustalić dokładnie i mieć to na piśmie. Załatwianie jakichkolwiek mniej lub bardziej urzędowych spraw przez telefon, a już zwłaszcza kupowanie czegokolwiek co wymaga potwierdzenia choćby wymiarów, kolorów, kosztów dostawy itp jest dla mnie niedopuszczalne. To takie małe ubezpieczenie, że w razie kiedy okazałoby się, że to co dostaliśmy jest czym innym niż zamawialiśmy, mamy dowód na potwierdzenie swoich słów. Może to zbytnia ostrożność jednak życie mnie nauczyło, aby nie załatwiać niczego na przysłowiową “gębę”…

Wysłałem zatem zapytanie do 11 firm drogą mailową, z jedną firmą dodatkowo skontaktowałem się facebookowo i telefonicznie.

Pytanie brzmiało: Czy posiadają w ofercie szafę odpowiadającą założonym w zestawieniu wymogom, jaki jest jej koszt, jakie są jej wymiary, czy są dostępne inne kolory i jaki jest czas realizacji .

Proste ? Moim zdaniem tak, jednak okazało się za trudne dla większości producentów szaf na broń w klasie S1…

W ciągu dwóch tygodni od zadania pytania odpowiedziały w jakikolwiek sposób 4 firmy:

Były to:

 • Stalpol (producent szaf pod marką Gun Guard) – szybka, pełna mailowa odpowiedź a także kontakt via facebook,
 • Hunter Safes (znana także jako Odyniec) – pierwszy kontakt po kilkunastu minutach, pełna odpowiedź po tygodniu,
 • Sejfpol – odpowiedź tego samego dnia co zapytanie – napisali żeby do nich zadzwonić, po przejrzeniu strony zrezygnowałem – dostępne są tylko dwa modele i oba nie spełniają moich wymagań…
 • Malow – odpowiedź w dniu kolejnym z upewnieniem się czy wspomnienie o szafie będzie kosztowało – nie nie będzie 😉 – i potem cisza…

I na tym koniec, żadna inna firma z obecnych w zestawieniu na stronie IMP jako producenci szaf z odpowiednim certyfikatem nie była zainteresowana aby udzielić krótkiej prostej odpowiedzi na zadane im pytania.

Zacznę w takim razie od opisania produktów dwóch firm, które udzieliły pełnej, konkretnej mailowej odpowiedzi.

1. Szafa Gun Guard model GG-4 firmy Stalpol 

Ta szafa podzielona na dwie części – lewa na broń długą ze stojakiem na cztery egzemplarze i regulowaną półeczką na dole umożliwiającą odpowiednie ustawienie krótszych karabinów czy strzelb. Po prawej posiada zamykany na klucz skarbczyk, poniżej półeczkę. Półka jest także w skarbczyku. Półki są regulowane można je dowolnie ustawić lub zdemontować.

KO1Kve

stalpol 2

Parametry techniczne:

 • wymiary zewnętrzne (wys. x szer. x gł.) 1250x550x350mm
 • szafa jednościankowa 3mm, Drzwi dwuściankowe, blat grubość 3mm
 • w standardzie zamek kluczowy kl. A wg IMP standardowo z dwoma kluczami, ryglowany trójstronnie, bolce ryglujące śr.20mm, płytka manganowa pod zamkiem chroniąca przed wybiciem i przewierceniem, chromowana klamka
 • Wewnętrzny schowek na amunicję zamykany zamkiem cylindrycznym, na tylnej ścianie piankowe uchwyty na broni : 4 sztuki, uchwyt na wyciory, dno szafy wyłożone wykładziną
 • otwory montażowe w dnie i tyle szafy
 • półka regulowanej wysokości w dole szafy, przegroda z 3 półkami
 • dostępne kolory : zielony, srebrny, szary, czarny

Jako opcja można dokupić zamki szyfrowane lub elektroniczne.

Czas realizacji ok. tygodnia, Cena 999 zł

2. Szafa Gun Guard 3 firmy Stalpol 

Ta szafa teoretycznie jest na 3 sztuki broni długiej.  Znalazła się jednak w zestawieniu ponieważ posiada tylko trochę mniejsze rozmiary niż poprzednia, model GG-4, a także z powodzeniem pomieści zakładaną liczbę egzemplarzy zwłaszcza broni krótkiej. Mając trochę mniej miejsca na postawienie szafy ten model może okazać się lepszy niż poprzedni. Na broń długą przygotowano tylko trzy uchwyty, ale gdy je zdemontować całkowicie to wsadzimy tam spokojnie cztery jak nie więcej sztuk. W szafie tej zastosowano także bardzo ciekawy uchwyt / stojak na broń krótką, także na trzy sztuki. Ja co prawda wolę przechowywać krótką w pudełku/walizeczce fabrycznej, ale można sobie ładnie umieścić pistolet czy rewolwer w stojaczku.

gg3

Parametry techniczne tej szafy:

 • Wymiary zewnętrzne (wys. x szer. x gł.) 1250x400x350mm
 • szafa jednościankowa 3mm, drzwi dwuściankowe, blat grubość 3mm
 • w standardzie zamek kluczowy kl. A wg IMP standardowo z dwoma kluczami, ryglowany trójstronnie ,bolce ryglujące śr.20mm ,płytka manganowa pod zamkiem chroniąca przed wybiciem i przewierceniem, chromowana klamka
 • na tylnej ścianie piankowe uchwyty na 3 sztuki broni długiej i 3 sztuki broni krótkiej, uchwyt na wyciory, dno szafy wyłożone wykładziną, otwory montażowe w dnie i tyle szafy
 • półka regulowanej wysokości w dole szafy, przegroda z 3 półkami
 • dostępne kolory: zielony, srebrny, szary, czarny

Cena to 929 zł, czyli niewiele mniej od poprzedniej.

Do szaf Gun Guard za dopłatą producent oferuje możliwość dokupienia drugiego zamka, zmiany strony otwierania drzwi (standardowo są prawe – możliwość wyboru lewych), możliwość wyboru każdego z kolorów z palety RAL (standardowe to antyczne srebro, antyczna zieleń, jasnoszary i czarny), oraz dostosowanie szafy pod zabudowę – tzn. zlicowanie, zawiasy zewnętrzne (standardowo są wewnętrzne).

Producent oferuje także za dopłatą niemal dowolną zmianę wymiarów zewnętrznych szafy dostosowując ją do indywidualnego zamówienia klienta.

Koszt wysyłki szaf Gun Guard to 86,10 zł przy przedpłacie lub 110,70 za pobraniem w dowolne miejsce w kraju.

Przesyłki kurierskie są ubezpieczone a szafy zabezpieczone tak aby zachować dyskrecję i nie zdradzać co jest zawartością przesyłki.
Zamówienia można składać bezpośrednio u producenta pod numerem telefonu 52 381 42 11 w dni robocze od 8 do 16 lub na info@stalpol.pl . Oferta firmy jest dostępna także na portalu allegro oraz olx i tam także można składać zamówienia.
Producent prosi aby podawać nr telefonu przy zamówieniach mailowych celem potwierdzenia szczegółów zamówienia.

Do każdej szafy dołączana jest kopia certyfikatu zgodności z klasą S1 wydanego przez IMP oraz tabliczka znamionowa z hologramem IMP.

Strona internetowa producenta: www.sejfy-stalpol.pl


3. Hunter Safes (Odyniec) model 1011 G-3 1S 3P

Szafa podzielona jest na dwie części, wyposażona jest także w skarbczyk zamykany na zamek atestowany na górze, o wymiarach 23x59x26 cm. Posiada po lewej stronie uchwyt na broń długą, a po prawej trzy regulowane półeczki.

odyniec 1 odyniec 2

Parametry techniczne szafy:

 • Wymiary zewnętrzne : 1500x600x350 mm
 • Zamek: standardowo zamek kluczowy atestowany z certyfikatem i kompletem 2 kluczy. Istnieje możliwość wymiany zamka na elektroniczny bądź szyfrowy za dopłatą
 • Szafa posiada 4 rygle ( 2 pionowe i 2 poziome) i 4 otwory mocujące – 2 w dnie i 2 w plecach. Do zakupionej szafy kotwy montażowe dostarczane są gratis.
 • Dostępne kolory: standardowy to Stare srebro – struktura młotkowa, malowana farbą proszkową. Za dopłatą możliwość wyboru każdego koloru z palety RAL

Dodatkowe wyposażenie szafy dostępne za dopłatą:

 • możliwość dokupienia 2 zamka,
 • lampka LED z czujnikiem ruchu,
 • wyklejenie komory broni wykładziną,
 • zmiana głębokości szafy (ustalenie w trakcie zamówienia przed produkcją)
 • stronność drzwi (standard prawe – możliwość wyboru lewych)

Cena szafy: 1.561,00 zł brutto (na stronie internetowej jest informacja że to cena promocyjna, szafę przeceniono z 1956 zł 56 gr)

4. Hunter Safes (Odyniec) model 1006 G-2 1S 1P

To kolejny model odpowiadający moim wymaganiom. Szafa ta jest niższa od poprzedniczki, ma także mniejszą głębokość. Wygląd wnętrza zbliżony jest do szafy Gun Guard GG-4, co bardziej mi odpowiada (skarbczyk nie u góry a po prawej).

odyniec 3 odyniec 4

Parametry szafy:

 • Wymiary szafy:  1250 x 600 x 350 mm, waga 100 kg
 • maksymalna ilość broni długiej – 4 szt
 • Ilość rygli: 2 pionowe, 2 poziome
 • Otwory mocujące: 2 na plecach, 2 na dnie
 • zamykany na klucz skarbczyk, jedna półka
 • kolor – “stare srebro” , są dostępne trzy inne kolory za dopłatą (ok. 200 zł)

Tą szafę także można wzbogacić o dodatkowe opcje, takie jak zwiększenie głębokości, zmianę zamka na elektroniczny bądź szyfrowy, dodatkowy zamek, kolor (dostępne wszystkie z palety RAL), oświetlenie LED, wyklejenie komory broni wykładziną filcową, stronność drzwi (prawe/lewe).

Cena szafy: obecnie trwa promocja i szafa kosztuje 1281 zł brutto, cena regularna to 1631 zł brutto,  producent zapewnia, że nie przewiduje na razie końca owej promocji.

Zamówienia na szafy marki Hunter Safes (Odyniec) można składać przez stronę internetową producenta, telefonicznie lub mailowo. Niektóre modele dostępne są także na allegro oraz portalu ogłoszeniowym olx. Zakupu można dokonać także w salonie firmowym firmy w Olsztynie.
Producent deklaruje czas realizacji zamówienia na ok. 2 tygodnie

Koszt wysyłki firmą kurierską to 100 zł przy przedpłacie i 130 zł za pobraniem.

Firma oferuje także ciekawą usługę serwisową – transport, wniesienie i montaż szafy. Usługę wykonuje kierowca-serwisant, wszystko odbywa się bardzo dyskretnie, kierowca jeździ nieoznakowanym samochodem. Koszt usługi wyceniany jest indywidualnie w zależności od odległości od firmy i modelu szafy.

Do każdej szafy dołączana jest kopia certyfikatu zgodności z klasą S1 wydanego przez IMP, tabliczka znamionowa z hologramem IMP, kopia certyfikatu zamka, kotwy montażowe, faktura VAT lub paragon fiskalny.

Strona internetowa producenta: www.odyniec.pl


Na tym w zasadzie powinienem zakończyć to zestawienie, skoro inni producenci mają w głębokim poważaniu potencjalnego klienta. Jednak dla rzetelności, po dokładnym przejrzeniu stron internetowych producentów znalazłem jeszcze jedną ofertę z podaną ceną.

Proszę mieć jednak na uwadze że te informacje są niesprawdzone, mogą być nieaktualne, pochodzą tylko i wyłącznie ze strony internetowej producenta.

5. INTER SICHERHEITS SERVICE Sp. z o.o.  (ISS) model Siegen 50070/4

Pośród ogromnej oferty szaf ISS znalazłem na ich stronie także tylko jeden model spełniający moje założenia. Wygląd przypomina szafę Gun Guard GG-4 z tym, że w lustrzanym odbiciu.

iss-szafa-na-bron-dluga-siegen-500704

Parametry:

 • wymiary: 1500 x 500 x 360 , ciężar: 115 kg
 • standardowo w szafie: po lewej stronie od przegrody skrytka wew. 300mm wysoka zamykana zamkiem cylindrycznym + 2 półki przestawne, po prawej stronie 4 uchwyty na broń na ścianie tylnej
 • korpus jednościanowy – 3mm
 • drzwi zamykane zamkiem kluczowym klasy A wg PN-EN 1300
 • wysokość do ustawienia broni – 1244mm
 • standardowo uchwyt na wyciory usytuowany na blasze osłonowej drzwi, uchwyty piankowe na broń długą
 • 2 otwory w dnie i 2 w ścianie tylnej szafy (do montażu)
 • kolor RAL 7035 (jasno szary) lub RAL 6020 (zielony)
 • kat otwarcia drzwi 90 st. (zawiasy wew.) lub 180 st. (zawiasy zew.)

Cena szafy wg strony producenta to 1145 zł

Kolejne firmy to te które tak jak ISS nie odpowiedziały na pytanie i dodatkowo ich strony internetowe nie zawierają informacji o ofercie, cenach itp. Lista wg alfabetu:

KAAS Olsztynbrak jakichkolwiek informacji o oferowanych szafach w klasie S1 na stronie internetowej firmy

Konsmetal S.A.  – brak cen na stronie producenta tak więc nie miałem możliwości wybrania odpowiadającej parametrom szafy

Malow Sp z o.o – brak jakichkolwiek informacji o oferowanych szafach w klasie S1 i ich cenach na stronie internetowej firmy, firma 

Marszał Sp z o.o – brak cen na stronie producenta tak więc nie miałem możliwości wybrania odpowiadającej parametrom szafy

Metalkas Sp. z o.o – brak cen na stronie producenta tak więc nie miałem możliwości wybrania odpowiadającej parametrom szafy

PPUH Novocan Władysław Nowakowski – brak cen na stronie producenta tak więc nie miałem możliwości wybrania odpowiadającej parametrom szafy

PP-H POLASZEK Jadwiga Polaszek – brak cen na stronie producenta tak więc nie miałem możliwości wybrania odpowiadającej parametrom szafy

PROMET Safe Sp z o.o. – brak cen na stronie producenta tak więc nie miałem możliwości wybrania odpowiadającej parametrom szafy

UAB Seifuva – brak cen na stronie producenta tak więc nie miałem możliwości wybrania odpowiadającej parametrom szafy

Sejfpol – na stronie internetowej firmy bardzo uboga informacja o ofercie, w zasadzie tylko wymienione z nazwy i wymiarów trzy modele szaf – dwa tylko na broń długą , jeden na broń krótką, brak jakichkolwiek bliższych informacji o oferowanych szafach  i ich cenach 

I tak oto wygląda rynek szaf do przechowywania broni w Polsce. Dziwne dla mnie jest to, że większość producentów takiego sprzętu ma gdzieś swoich potencjalnych klientów.

Jak napisałem na wstępie miał być jeszcze drugi odcinek z szafami w cenach ok 2000 zł, ale nie będzie, na tym poprzestanę. Jeśli większość producentów nie jest zainteresowana tym aby pokazać co produkują, pochwalić się tym, to trudno.

Podsumowując – najbliżej założonych przeze mnie parametrów są szafy Gun Guard model GG-4 firmy Stalpol, szafa 1011 G-3 1S 3P firmy Hunter Safes, szafa 1006 G-2 1S 1P także produkowana przez Hunter Safes oraz Soraziegen 50070/4 firmy ISS .

Kupując szafę dla siebie, będę skłaniał się ku tej pierwszej – Gun Guard GG-4 ze względu na obecność ciekawego rozwiązania jakim jest półeczka pod uchwytami na broń długą, oraz niezaprzeczalnie najlepszą cenę.

Optymalnie (dla mnie) było by gdyby jej wysokość wynosiła 1500 mm, ale jak już wspomniałem producent oferuje zmianę rozmiarów wg potrzeb klienta – muszę to jeszcze przemyśleć. Warto dodać, że Firma Stalpol (Gun Guard) najszybciej udzieliła pełnej wyczerpującej odpowiedzi na zadane pytania.

Szafa Odyniec model 1011 G-3 1S 3P ma wysokość taką jak mi odpowiada jednak jest dla mnie za szeroka (nie zmieściłbym jej w miejscu które przeznaczyłem na szafę. Nie odpowiada mi także umiejscowienie skarbczyka, wolę rozwiązanie zastosowane w szafie Gun Guard. No i cena tej szafy jest o prawie 600 zł wyższa (szybko licząc to prawie cała konserwa amunicji 7,62 albo 42 paczki .22LR czyli mnóstwo zabawy treningu strzeleckiego 😉 ) .

Wymiary zbliżone do szafy Gun Guard GG-4, oraz skarbczyk taki jak mi się podoba ma szafa Hunter Safes 1006 G-2 1S 1P, ale także jest ona prawie 300 zł droższa od Gun Guard (pół konserwy, albo 21  paczek .22LR 🙂 ) .

Są to jednak tylko moje subiektywne odczucia, wszystkie trzy szafy są bardzo ciekawe i tylko od zasobności portfela, dostępnego miejsca na postawienie szafy  i czysto subiektywnego odczucia czy coś się podoba, czy nie, zależy wybór.

Przy mniejszej ilości miejsca na postawienie takiego “gustownego” mebla warto jeszcze rozważyć szafę Gun Guard 3. Ma podobną funkcjonalność a jest zdecydowanie węższa niż pozostałe.

Oferty trzeciej firmy (ISS) nie biorę pod uwagę ponieważ firma nie odpowiedziała na żadne z zadanych pytań.


Aktualizacja 08.05.2015

Już po publikacji artykułu skontaktował się ze mną przedstawiciel firmy Szybas przedstawiając swoją szafę Szybas Armory. Producenta nie było na liście firm które wg. IMP posiadają certyfikat S1 stąd nie wiedziałem nawet o istnieniu firmy i jej oferty. Zgodnie z tym co napisałem jeśli jakiś producent podeśle swoją ofertę, chętnie ją zamieszczę, tak więc czynię 🙂

6. Szybas Armory

Szybas posiada w swojej ofercie jedną szafę na broń w klasie odporności S1. Od razu dodam, iż jest ona najdroższa z dotychczas prezentowanych. Bazowa cena to 2200 złotych. Jednak fakt, iż posiada ona kilka bardzo interesujących rozwiązań postanowiłem dodać ją do zestawienia.

Tak więc po kolei – szafa tak jak pozostałe opisywane podzielona jest na dwie części, posiada w sumie 5 półek po prawej stronie co z podłogą daje w sumie 6. Szafa standardowo nie posiada skrytki/skarbczyka (można go zamówić za dopłatą) posiada za to dwie wysuwane szuflady na broń krótką.

szybas

To rozwiązanie szczególnie mi się spodobało, nie spotkałem go w innych szafach i to jest główny powód który przekonał mnie do zamieszczenia tej szafy w zestawieniu. Szafa przystosowana jest do przechowywania standardowej wielkości opakowań na broń krótką, konserw z amunicją i tradycyjnych ładownic wojskowych, dzięki regulowanym uchwytom na broń długą można pomieścić aż 10 sztuk, zarówno krótszych jak i dłuższych (wysokość mocowania uchwytu to 80 cm).
Producent zapewnia, że szafa to autorski projekt który powstał przy współpracy z lokalną strzelnicą i w oparciu o doświadczenia własne jak i innych, zaprzyjaźnionych strzelców.

szybas 2jpg
Jak widać szafa jest bardzo dobrze pomyślana szczególnie pod kątem strzelców sportowych i oferuje ciekawe autorskie rozwiązania. To wszystko niestety kosztuje dużo więcej, niż szafy które prezentowałem wyżej. Analogicznie jak w przypadku poprzednich szaf – jeśli zasobność portfela nie jest przeszkodą – warto ją rozważyć.

Parametry techniczne szafy:

 • wymiary zewnętrzne (wys. x szer. x gł.) 1500x610x475mm
 • szafa jednościankowa 3mm, drzwi dwuściankowe, blat grubość 5mm
 • w standardzie zamek kluczowy kl. A wg IMP standardowo z dwoma kluczami, ryglowany trójstronnie ,5 x bolce ryglujące śr.20mm ,płytka manganowa pod zamkiem chroniąca przed wybiciem i przewierceniem, chromowana klamka
 • na tylnej ścianie piankowe uchwyty na 5 sztuki broni długiej z regulacją rozstawu, dwie szuflady na broń krótką o pojemności min. 10 sztuk,uchwyt na wyciory, dno szafy wyłożone wykładziną, szuflady wyściełane ekoskóra, otwory montażowe w dnie i tyle szafy, 5 półek z regulacją wysokości
 • dostępne kolory: czarny, szary, zielony, grafit, inny dowolnyz palety RAL dostępny  za dopłatą
 • drzwi lewe lub prawe bez dopłaty, zawiasy zewnętrzne, kąt otwierania drzwi 225 stopni

Gratis do każdej szafy są dwie szare ładownice widoczne na zdjęciach ( do wyczerpania zapasów )

Do każdej szafy dołączana jest kopia certyfikatu zgodności z klasą S1 wydanego przez IMP oraz tabliczka znamionowa z hologramem IMP.
Producent oferuje także za dopłatą niemal dowolną zmianę wymiarów zewnętrznych szafy dostosowując ją do indywidualnego zamówienia klienta. Ponadto  za dopłatą można dokupić drugi zamek kluczowy, szyfrowy (analogowy lub cyfrowy, dodatkowe półki, zamykany skarbczyk, dodatkowa szuflada i w zasadzie dowolna konfiguracja wnętrza.
Koszt wysyłki to 90,00 zł przy przedpłacie lub 120,00 za pobraniem w dowolne miejsce w kraju. Transport w Łomży, Białymstoku i okolicach gratis. Z producentem można negocjować dowóz w cenie szafy z uwagi na to, że dysponuje on firmą transportową z flotą jeżdżącą po całym kraju i Europie. Przesyłki kurierskie są ubezpieczone a szafy zabezpieczone tak aby zachować dyskrecję.
Cena to 2200 zł brutto, czas realizacji do czerwca 3 dni robocze, później na bieżąco


 

Mam nadzieję, że to zestawienie choć trochę pomoże w wyborze odpowiedniej dla siebie szafy, do też pogląd na podejście sprzedawców i producentów tego sprzętu do potencjalnych klientów.

Jeśli macie jakieś uwagi – piszcie w komentarzach.

Jeśli któraś z firm czuje się pokrzywdzona – także proszę o kontakt – jeśli otrzymam materiały o które prosiłem, państwa produkt zostanie dodany do tego zestawienia

29 komentarzy

 1. shepard

  Witam
  Super zestawienie, widać że włożyłeś w to dużo pracy. Mogłeś jednak napisać jeszcze o firmie Novocan – mają takie własnie szafy o jakich piszesz, kupowałem niedawno z allegro u nich dokładnie taką szafę. Niestety miałem przeboje z tabliczką z hologramem musiałem czekać na dosłanie i sam sobie ją przykleić do szafy. Na szczęście nic nie płąciłem , bo na forach piszą że życzyli sobie na początu dodatkowe 20 złotych.
  W każdym razie zabrakło mi tu informacji o Novocanie.

  Pozdrawiam
  Shepard

  Odpowiedz
  • Henryk

   @shepard daj spokój z ta pseudofirmą. Ode mnie właśnie chcieli 20 zł za tabliczkę z hologramem! Musiałem pisać i dzwonić do IMP żeby sparawe wyjaśnić, w końcu dostałem ja ale po wielu przepychankach. Novocan omijać szerokim łukiem!

   Odpowiedz
   • vadim

    @sheprad Dziekuje za miłe słowa – fakt dużo pracy z tym było tym bardziej że materia bardzo “oporna”, Novocan nie znalazł się w zestawieniu bo raz że mają w d… odpowiedź na maila, dwa ich strona internetowa na temat cen się nie wypowiada. Szukałem oferty z cenami po internecie – znalazłem na allegro ale to raczej słabe źródło wiarygodnej wiedzy na temat oferty… czytałem o tych przebojach z tabliczkami z hologramem na forum bron.iweb jest tam chyba z 10 stron na ten temat 🙂
    @Henryk jak wyżej – czy omijać to pozostawiam już czytelnikom 🙂

    Pozdrawiam i dziękuje za komenatarze!

  • guun

   daj spokój z nowocanem gorszej firmy nie ma, wszystko jest lepsze od nowocana.

   Odpowiedz
   • vadim

    Ale się uczepiliście tego Novocan’a 🙂 ale w sumie się nie dziwię, czytając opinie o tej firmie na “żółtym” forum też raczej nie zamówiłbym nic z tej firmy. Na szczęście nie odpisują na maile , więc nawet jak się zamówi, to o tabliczki z IMP nie ma co się martwić. Nie dostaniecie szafy to po co tabliczka 🙂

    Pozdrawiam
    Vadim

 2. KJarol

  Vadim chyba nadepnąłeś jakiemuś “producentowi” na odcisk – znajomy dodał twoje zestawienie do grupy “broń palna” na facebooku – powisiało dokładnie 10 minut i zostało usunęte!

  Wot demokracja, wot wolny rynek!

  Swoją drogę pokazuje to dobitnie że takie grupy facebookowe i fora internetowe ewidentnie sponsorowane są przez sklepy czy inne firmy robiące biznes na broni… Pod płaszczykiem “dyskusji” często na fatalnym poziomie wciska się swoje produkty jako jedyne słuszne. To jest żenujące

  Odpowiedz
  • vadim

   Dziekuje za info! Nawet nie wiedziałem że jest taka grupa – spoko, jak ktoś ma jakiś tam swój interesik to go pilnuje – nic mi do tego 🙂 Szkoda czasu na frustrowanie się pierdołami.
   Każdy miał równe szanse a że mają w dupie blogiera – cóż począć 🙂
   w każdym razie dziekuje za próbę 🙂

   Pozdrawiam

   vadiim

   Odpowiedz
   • Herman

    Strona została zalozona zdaje się ze przez pana trybuna… wiec ban na ciebie nie powinien dziwic 😀

 3. prooScann

  Witam jak kupiłem szafę ISS, w klubie dostaliśmy jakąś zniżkę (całkiem ładne pieniądze) i bardzo polecam szafę i obsługę. NIe wiem jak to było załatwiane i czy mailowo czy nie, jednak zajęlło jakieś 3 tygodnie od wpłaty i szafę miałem w domu. Zamawiałem wiekszą niż tą co pokazujesz , kosztowała ok 1600 zł ze zniżką. polecam ISS!

  Odpowiedz
  • vadim

   Dzięń Dobry
   Cieszę się że kupił Pan ISS i jest Pan zadowolony – to najważniejsze, mieć poczucie dobrze wydanych własnych ciężko zarobionych pieniędzy. Ja niestety nawet jakbym chciał to nie wydam ich w firmie ISS bo po prostu olali mnie i nie odpisali na maila.
   Tylko tyle i aż tyle 🙂

   Pozdrawiam

   Vadim

   Odpowiedz
 4. Karny Miś

  Ciekawy artykuł. Zainteresoała mnie ta usługa firmy Huntersafes – wniesienie, montaż itd. Ile coś takiego kosztuje – dostawa w okolice Poznania ?

  Odpowiedz
  • vadim

   To pytanie do producenta – w opisie szafy jest adres strony internetowej proszę zasięgnąć informacji u źródła, z tego co wiem to usługa wyceniana jest indywidualnie więc tam Pan uzyska komplet informacji.

   Pozdrawiam

   Vadim

   Odpowiedz
 5. 9mm

  Kupilem niedawno szafe gunguard i moge szczerze polecic. Dobrze wykonana ma wszystki certyfikaty nalepki tabliczki z hologramem itp. Chcialem kupic novocan ale po tym co sie naczytalem odpuscilem. Kupilem ta i jestem zadowolony.

  Odpowiedz
 6. micone

  Poszukiwałem takiego zestawienia i czekałem na drugą część artykułu. Jednak zanim tu wszedłem sam ostatnio pokusiłem się o przeszukanie stron firm produkujących szafy. Rozumiem, że nie każdego stać na PR’owca czy super fikuśną firmę tworzącą strony (zresztą nie poprawia to produktu a jedynie podnosi jego cenę), ale mi chodziło o elementarną wiedzę (parametry, wymiary, pojemność, możliwość regulowania półek i instalacji dodatkowych bądź wymiany istniejących zamków, paletę dostępnych kolorów) na temat oferowanych szaf no i oczywiście podstawowy parametr dla większości z nas – cenę. Próżno szukać tego po naszym Internecie. O sprawach takich jak przekładka drzwi, zmianie wymiarów czy przygotowaniu pod zabudowę nawet nie śmiałem myśleć. Dzięki za tą robotę, którą udało Ci się wykonać lepiej niż mi, choć przyznam, że i moja nie poszła na marne. Przygotowuję się do zakupu szafy i artykuł bardzo mi pomógł – chyba wszystko jasne. Dodatkowo przyznam, że możliwość modyfikowania wymiarów świadczy, że producent wykonuje szafę w Polsce a to też jest dla mnie ważne. Jeszcze raz dzięki!

  Odpowiedz
 7. Dominik

  Świetne zestawienie, bardzo przydatne dla przyszłych posiadaczy broni. 😉

  Odpowiedz
 8. Stachu

  Firma Szybas na swojej stronie nie prezentuje tej szafy na broń 🙁 Jest w menu, ale wyświetla pustą stronę. W katalogu PDF też nie ma takiej pozycji. Nowość czy wycofali produkt?

  Odpowiedz
  • vadim

   Proszę spytać bezpośrednio, w moim wpisie są dane kontaktowe. Kiedy przygotowywałem artykuł także nie było szafy na stronie, jednak otrzymałem min kartę katalogową tej szafy. Przypuszczam że po prostu strona nie jest aktualna.
   Pozdrawiam

   Odpowiedz
  • 4shooterrucker

   Udało się komuś skontaktować z tą firmą Szybas ? Pisałem do nich ale nie dostałem odpowiedzi,chyba musze zadzwonić ale to troche niepoważne i nie wiem czy jest sens. Na stonie tej szafy nie ma , sprawdzałem w IMP tam też ne ma informacji o tej firmie, to chyba jakaś ściema jest. Kupie przyjdzie dzielnicowy na kontrole i dupa, bron zabiorą bo szafa lipna.
   Vadim reklamujesz ich to sie wypowiedz bo to naciąganie chyba jest.

   Odpowiedz
   • vadim

    @4shooterrucker – przede wszystkim nikogo nie reklamuję, TEN ARTYKUŁ NIE JEST REKLAMĄ, powstał ponieważ sam szukam szafy dla siebie i nigdzie nie znalazłem takiego zestawienia.

    Nie dostałem za ten artykuł od żadnego z producentów złamanego grosza.

    Żeby być całkowicie szczery – dostałem już PO PUBLIKACJI dwie propozycje “rabatu” od dwóch różnych producentów.
    Jedna okazała się tak atrakcyjna, że przez litość jej nie wspomnę – może tyle, że szafa po rabacie i oczywiście “bez faktury” miała być droższa niż kupiona normalnie…,
    Druga całkiem realna i atrakcyjna jakoś nie doszła do skutku, kiedy się zdecydowałem producent się wycofał, a przynajmniej przestał się odzywać… – W każdym razie nadal nie kupiłem szafy dla siebie a za artykuł nie otrzymałem ŻADNEGO wynagrodzenia od żadnego z producentów zaprezentowanych w artykule.

    Co do firmy Szybas – mam kartę katalogową tej szafy, tu jest link do niej: https://www.dropbox.com/s/goqi47320zm9fap/Karta%20Katalogowa%20Szafa%20na%20bro%C5%84.pdf?dl=0 (uwaga ma 11 MB).

    Z rozmowy z przedstawicielem firmy Szybas wynikało, że IMP nie zaktualizowało od jakiegoś czasu strony, firma Szybas także ma niezbyt aktualną stronę. Podobno robią ich dużo, mają na nie wiele zamówień – to wiem z relacji przedstawiciela firmy. Nie sprawdzałem tego, bo nie mam jak, bazuję tak jak w przypadku innych szaf na deklaracjach producentów.

    Proponuję skontaktować się z producentem – mail, telefon jest w artykule, jeśli na maile nie odpisuje to może jednak trzeba zadzwonić.

    Pozdrawiam
    Vadim

   • Stachu

    Kontakt bezproblemowy – na emaila odpowiedzieli w ciągu 10 minut (a było już późne popołudnie), potem rozmawiałem z projektantem szafy telefonicznie. Przysyłają kartę katalogową szafy ze zdjęciami i danymi. Fakt, nie zapytałem o naklejkę z hologramem, zrobię to przy okazji zamówienia, bo na pewno kupię tę szafę, mimo ceny trochę wyższej od “konkurencji”. Na stronie IMP są certyfikaty, które już zdążyły stracić ważność, więc nie jest to wiarygodne źródło informacji. Strona Szybasa też nie jest aktualizowana od jakiegoś czasu, bo nie do końca są zaintersowani rynkiem detalicznym – ich kontrahenci to duże firmy, banki itp. zamówienia liczone w milionach euro, więc liczą się referencje a nie strony w internecie.
    Wg mojego rozmówcy właśnie mają urwanie głowy na produkcji, bo robią jakiś wielki kontrakt, więc na szafę trzeba poczekać od zamówienia “nawet cały tydzień”….

   • vadim

    No i sprawa się wyjaśniła. Dziękuję za opisanie sytuacji.
    Pozdrawiam
    Vadim

 9. C1911

  Witam
  Vadim kupiłeś już jakąś szafę ? Możesz napisać jaką i jak przebiegało zamówienie ?
  Ja chciałem kupić tą z firmy Szybas, ale olali mnie ciepłym moczem – kompletny brak odpowiedzi na e-mail. szkoda bo szafa bardzo mi sie podoba zwłaszcza te wysuwane szuflady
  Nie wiem czy wziąć Novocana czy GunGuard ten model który opisujesz.

  Fajny artykuł bardzo pomocny 🙂
  Pozdrawiam!

  Odpowiedz
  • vadim

   Tak kupiłem, a w zasadzie zamówiłem i zapłaciłem bo w domu jeszcze nie mam. Zdecydowałem się na Stalpol i model Gun Guard 4 w kolorze czarnym.
   Całość ma zająć 3 tygodnie, jak będzie to wyjdzie w praniu – dwa już minęły 🙂
   Co do Szybas-a – nie tylko Ciebie olali ciepłym moczem…
   Pozdrawiam
   Vadim

   Odpowiedz
   • Bacius

    Witam,
    I jak doszła szafa? Jak jakość wykonania, malowanie itp? Przed przeczytaniem artykułu typowałem Gun Guard, a po się utwierdziłem 😉 Jeszcze tylko opinia kogoś kto już ją posiada i kupuję.
    Z góry dzięki za info!

Komentarze