Nie jestem fanem toreb fotograficznych. Na codzień używam genialnych pasów z sakwami Newswear, oraz kamizelki tej samej firmy tzw. „hamasówki”.

Mieści się w nich cały sprzęt fotograficzny, a do zwykłego plecaka, noszonego na garbie wędruje komputer, czytnik kart, modem i inne duperele.

Są jednak sytuacje gdy torby mi brakuje. Gdy gdzieś wyjeżdżam pociągiem, lub samolotem, sakwy okazują się mniej praktyczne, rzucają się też bardziej w oczy. Tak samo podczas wyjazdów typowo turystycznych, kiedy zabieram tylko opisywany już kiedyś malutki aparat Canon EOS 100D sakwy są średnio praktyczne.

Długo szukałem odpowiedniej torby. Nie znoszę typowych kwadratowych, czy prostokątnych sztywnych toreb. Majta się toto na ramieniu, odstaje jak cholera. W ścisku i tłoku łatwo utknąć, kiedy idzie się do przodu a torba zostaje z tyłu 🙂 Ponadto, z daleka każdy widzi, że masz przy sobie sprzęt fotograficzny. Rodzi to pewne zagrożenia, zwłaszcza w miejscach i krajach mniej bezpiecznych. Ot złodziej ma ułatwioną robotę.

Torba idealna dla mnie, przede wszystkim, musiała nie wyglądać na typową fotograficzną, musiała pomieścić zarówno duży aparat typu Canon 1D, jak i mały wspomniany 100D. Musiała też mieć wystarczająco dużo miejsca na obiektyw typu 70-200, i 16-35 oraz 11 calowy komputer. Na dokładkę nie mogła być wielka – szukałem możliwie pojemnej, ale o jak najmniejszych rozmiarach.

Przewaliłem całego Ebaya i Aliexpress i drogą eliminacji wybrałem torbę o nazwie Caden F1.

Zamówiłem i po niecałych dwóch tygodniach miałem ją w domu.

Stylistyka (jak i nazwa zresztą) odrobinę nawiązuje do legendarnych (i dziadowsko drogich) toreb Domke.

Wykonana jest z grubego, ale miękkiego i przyjemnego w dotyku płótna. Głowna „klapa” zapinana jest na zatrzaski, zamaskowane pod imitacjami sprzączek.

Wnętrze zamykane jest dodatkowo suwakiem, przez całą długość.

We wnętrzu znajduje się wyjmowany piankowy wkład z dwoma regulowanymi przekładkami.

Wymiary wkładki to:

Wysokość wkładki jak i całej torby pozwala swobodnie upchnąć tam obiektyw 70-200 nawet z nakręconą osłoną przeciw słoneczną.

Na tylnej ścianie przyszyta jest dodatkowa torebka, także zamykana na zamek.

Na zewnątrz, są dwie małe, ale bardzo pojemne, zapinane także na zatrzaski kieszenie.

Z przodu jest jeszcze jedna duża kieszeń, zamykana na suwak.

W kieszeni tej mieści się z powodzeniem 11 calowy komputer, lub duży tablet.

Komputer, można również z powodzeniem nosić wewnątrz torby. Tam zresztą wejdzie nawet 13 calowy laptop.

Pasek jest szeroki, bardzo wygodny i regulowany na długość.

Jakość wykonania, szwy, użyte materiały, jest zaskakująco dobra. Materiał jest mocny a jednocześnie przyjemny w dotyku. Szwy, zatrzaski,  suwaki i sprzączki są bardzo dobrej jakości.

Torba dostępna jest w trzech kolorach. Pokazanym tutaj piaskowym (tudzież żółtym), brązowym oraz czarnym

Cena – 30 dolarów z wysyłką do Polski!

Kupiłem tutaj: https://s.click.aliexpress.com/e/_dViZUuY

Wysyłka do Polski jest w cenie. Na Aliexpress można płacić kartą płatniczą/kredytową lub za pośrednictwem ekspresowych płatności obsługiwanych przez firmę „przelewy24”.

Szczerze polecam, torba dla mnie niemal idealna, świetna jakościowo, pojemna i praktyczna.

#dobrebochinskie


Komentarze