Suszenie włosów jest jednym z głównych problemów wszystkich Pań podróżujących kamperem, busem, vanem, przyczepą, czymkolwiek, co nie jest podłączone do stacjonarnego źródła prądu.

Ten problem miałem i ja. W zasadzie to nie ja, ale moja szanowna małżonka, czyli w sumie jednak ja…

Tradycyjne , domowe suszarki do włosów mają tą ogromną wadę, że potrzebują strasznie dużo prądu. Moc suszarek waha się od 1500 do nawet 2500 Watt. Co za tym idzie aby je uruchomić trzeba by małej elektrowni. Przetwornica musiała by być minimum 2KW, z miękkim startem i oczywiście pełnym „sinusem” aby silnik zakręcił a grzałka zrobiła swoje.

Brak możliwości wysuszenia włosów, jak wszyscy panowie wiecie rodzi konflikty, zagęszcza atmosferę i negatywnie wpływa na komfort psychiczny podczas podróży.

Szukałem zatem długo sposobu na rozwiązanie tej niedogodności. Można było oczywiście za milion szekli kupić przetwornicę, która ogarnie suszarkę i tyle. Tylko skąd te szekle…

Pomocni jak zwykle okazali się sprzedawcy z chińskiego portalu z dobrem wszelakim, czyli Aliexpress.

Po długich poszukiwaniach znalazłem tam suszarkę o mocy – 450 Watt. Suszarkę, która bez problemu zadziała z moją 0.5KW przetwornicą.

Zamówiłem i po kilku tygodniach, jeszcze przed wariactwem koronaświrusowym była u mnie.

Okazało się, że Chińczyk nie kłamał, suszarka ma moc poniżej 500W i na mojej przetwornicy działa jak ta lala.

Przy okazji jest malutka i składana.

Wg mojej małżonki da się nią swobodnie wysuszyć włosy. Trwa to dłużej, nie jest to tak komfortowe i dokładne jak w przypadku „domowej” suszarki, ale da się.

Przewód w który jest wyposażona zakończony jest wtyczką prawdopodobnie amerykańską. Sprzedawca dorzucił przejściówkę na europejskie gniazdka. Przejściówka jest co prawda gówniana, ale jest

Jak to działa, możecie zobaczyć na moim kolejnym video na jutjubie:


Bardzo polecam. Świetny sposób na zapewnienie sobie niczym nie zmąconego spokoju podczas podróży…

Suszarkę kupisz tutaj: http://s.click.aliexpress.com/e/_dX8PYaS

Czuwaj!

Artykuł powstał we współpracy z moim prywatnym kontem bankowym, z którego środki zostały przekazane na zakup wyżej opisanego sprzętu.

Linki do ofert są linkami afiliacyjnymi. Jeśli dokonasz zakupu za ich pomocą, kilka centów z tego zakupu dostanę jako prowizję (dla Ciebie cena jaką zapłacisz się nie zmienia). Jeśli się na to nie zgadzasz, wyszukaj proszę odpowiednią ofertę samodzielnie w serwisie Aliexpress.



4 komentarze

 1. rafal

  Czy to nie jest wciaz za duzo dla zwyklego akumulatora? Zwykla suszarka ma duzo wieksza moc a suszenie trwa przeciez pare minut dla dlugich wlosow. Taka jak sam Pan przyznal potrwa to dluzej, czy nie zagotujemy elektrolitu?

  Pozdrawiam!

  Odpowiedz
  • vadim

   Nie ma obawy. Używamy jej (znaczy małżonka używa) już ładnych kilka miesięcy. Spadek napięcia na akumulatorze jest rzędu max 1V do 1,5 podczas pracy. Pobór przez przetwornicę jest na poziomie ok 30 – 35A przez ok 5 do 8 minut – tyle niej więcej zajmuje wysuszenie włosów mojej żonie do stanu „zadowalającego” 🙂 cokolwiek to znaczy. Przetwornica ma swoje zabezpieczenia, temperatura akumulatora jest stała. Czasem włączy się wentylator w przetwornicy, ale też nie zawsze. Z doświadczania uważam, że suszarka jest całkowicie bezpieczna dla akumulatora. Oczywiście gdyby działała przez po godziny i dłużej można by rozładować baterię całkowicie, ale o to też dba przetwornica. Próg wyłączenia to 10.8 V. Tyle nigdy ta suszarka nie wydrenowała podczas suszenia włosów. Ubytki są uzupełniane z solarów w ciągu kilku godzin. Staramy się używać suszarki przed południem – wtedy żona robi mycie głowy – tak aby do wieczora słońce uzupełniło akumulator.

   Odpowiedz
 2. Karolina

  Jako posiadaczka długich włosów, jest to element niezbędny do podróży. Suszarkę składaną kupiłam w Lidlu, spisuje się doskonale.

  Odpowiedz
 3. JanL

  Bardzo fajna alternatywa i fajny sposób wykorzystania małej przetwornicy w życiu codziennym. Często podróżuję, dlatego taka mała suszarka byłaby bardzo przydatna.

  Odpowiedz

Komentarze