Tak , dobrze przeczytaliście. Acer – producent znany głównie z komputerów przenośnych, ma w swojej ofercie rower elektryczny.

Ebii , bo tak się nazywa to cudo, to bardzo futurystyczna konstrukcja wsparta dodatkowo, jak twierdzi Acer, przez sztuczną inteligencję.

Pierwsze co rzuca się w oczy to niecodzienny wygląd roweru. Duża, masywna pojedyncza rama , przypominająca skrzynkę mieście w sobie baterię i sterownik silnika. Ponadto jej przedłużenie z przodu mieści w sobie przednią lampę.  Przednie koło zawieszone jest na jednostronnym, sztywnym widelcu. Silnik typu hub umieszczono w przednim kole.

48 V silnik o mocy 350W zapewniać ma wspomaganie jazdy do 25 km/h, a funkcja ebiAssist oparta na sztucznej inteligencji uczy się z czasem preferowanej wartości wspomagania, indywidualnej mocy pedałowania i typowych warunków jazdy, aby dostosować moc wyjściową do preferencji rowerzysty. Maksymalny moment obrotowy jest dosyć wysoki i wynosi 40Nm. To musi się bardzo sprawnie odpychać.

Rama roweru wykonana jest ze stopu aluminium, a cały pojazd waży 16 kilogramów.

Ciekawostką są także same koła. Zastosowano w nich de facto pełne opony z technologią „air fom”. Polega to na tym, że na obręcz nakładana jest specjalna pianka z wewnętrznym profilem (teownikiem) z tworzywa i na to zakładana jest opona.

Otrzymujemy w ten sposób koło całkowicie odporne na przebicia, acz na pewno tracimy na komforcie.

Bateria rowerka może zostać naładowana do pełna w zaledwie 2,5 godziny i co ciekawe może służyć jako powerbank do zasilania innych urządzeń , np. laptoka

Niestety nie znalazłem nigdzie informacji jaka jest pojemność tej baterii, jedynie, że wystarczyć ma na 110 km.

Kolejną nietypową funkcjonalnością, jest radar… Tak ebii ma wbudowany pod siodełkiem radar, który ostrzega użytkownika o zbliżających się z tyłu pojazdach lub innych rowerzystach…

Aplikacja ebiiGO może podłączyć telefon do e-roweru przez Bluetooth . W aplikacji mamy do wyboru 3 tryby wspomagania : Eco – oszczędzającym prąd, My ebii do zwykłych przejażdżek lub trybem Boost, gdy potrzebujesz prędkości. Dodatkowo można w niej skorzystać z polecanych tras, sprawdzić czas pracy akumulatora, prędkość, ustawić automatyczne blokowanie i odblokowywanie roweru i podejrzeć wiele innych parametrów roweru.

Rower kosztować ma 2000 euro… srogo. Ciekawe czy w komplecie będzie takie ładne ubranko jak u tego Pana ze zdjęcia…

Czuwaj!

Jeśli znalazłeś artykuł ciekawym i / lub pomocnym nie pogniewam się jeśli postawisz mi filiżankę kawy: https://buycoffee.to/vadimontour lub http://www.ko-fi.com/vadimpacajev

Tekst NIE JEST tekstem reklamowym, nie mam nic wspólnego z firmą, sprzedawcą, dystrybutorem. Nie mam i nie oczekuję żadnych korzyści materialnych i niematerialnych z powodu tego co powyżej napisałem. Komentarze