1075553_656396627722405_458020852_o

Po zakończonych niespodziewanym sukcesem poszukiwaniach małego namiotu na wycieczki rowerowe bliższe i dalsze, przyszedł czas na poszukiwanie sakw rowerowych.

Moje obecne sakwy wyprawowe marki „no name” kupione na jednym z portali aukcyjnych są ogólnie rzecz biorąc do dupy.

Największym minusem jest sposób mocowania – na paski z teoretycznie samozaciskowymi sprzączkami. W praktyce wygląda to tak, że założenie tego na rowere wymaga ekwilibrystycznych zdolności manualnych a po kilku kilometrach wszystko trzeba poprawiać. Ponadto w przypadku konieczności demontażu sakw np na noclegu, czy np wsiadając na statek czy do pociągu, to poziom wk…. zdenerwowania sięga zenitu.

FLUMI030813born_202_result

Do tego dodać należy tragicznie działające zamki błyskawiczne. Kiedy odepniemy je do końca, a trzeba odpiąć do końca aby mieć dobry dostęp do wnętrza, zacinają się i za cholerę nie d a się ich zapiąć. Trzeba się nieźle nakombinować aby to zrobić.

Sakwy kosztowały z wysyłką jakieś 80 zł i było to jedno z gorzej wydanych 80 zł ever.

Na codzień używam także pojedynczej sakwy (też „no name” tyle że kupionej  w Auchan) i ta z kolei jest rewelacyjna.

FLUMI030813born_486_result

Mocowana na plastikowe haki i gumkę z haczykiem , komora zapinana na dwie klamerki , do tego kołnierz w stylu „worek w środku. Osłona przeciw deszczowa. Dwie dodatkowe kieszenie (jedna z tyłu druga na boku). Świetna sakwa.

Kupiona kilka lat temu w Auchan w Gdańsku . Do dzisiaj żałuję że wziąłem tylko jedną, później nigdy więcej takich nie spotkałem. Założona jest non stop na rowerze, jeżdżę z nią zawsze, ma dobre 5 lat i tylko jedno małe przetarcie .  Chętnie dokupił bym taką drugą i innych nie potrzebuję.

20130720_182507_result

Niestety jak pisałem nigdy więcej nie widziałem takich sakw, muszę więc kupić inne.

Rozważam w zasadzie 4 opcje:

1. Sakwy Crosso Dry – jednokomorowe, superszczelne, mocowane na haki

Koszt nowych 230 zł za komplet na tył.

crosso

2. sakwy Author  A-N471 – bardzo podobne do mojej „no name” z której jestem cholernie zadowolony, dodatkowe kieszenie, zamykany komin w środku

koszt 230 zł za komplet na tył

author

3. sakwy Sport Arsenal z serii SNC , także podobne do Auchanowej, modułowy system , dodoatkowe kieszenie, bardzo podobny sysytem do Author z tym że mniejsza pojemność.

koszt 250 zł za komplet na tył

big_Sport_Arsenal_SNC_508_Sakwa_na_baga_nik

4. Sakwy Kellys Hook

pol_pl_Sakwa-na-bagaznik-Kellys-Hook-11413_2

Trzy częściowe, dwie komory główne wieszane na haki  i dodatkowa na bagażnik (dla mnie nie przydatna). Te bardzo mi się podobają, wyglądają na pojemne i trwałe.

cena – najtaniej znalazłem za 180 zł + wysyłka za komplet

A może coś innego 🙂 czytaj sakwy boczne z sakwą górną. Nie mam pojęcia jakie.

Jak widać ceny podobne, różnice jednak znaczne – w pojemności i sposobie pakowania. Muszę się nad tym dłużej zastanowić…

Jedna odpowiedź

Komentarze