e1_29_result

Ruszyła właśnie rezerwacja miejsc na kolejną edycję Rowerowego Potopu AZS . Rowerowy Potop to wspólna inicjatywa AZS-u oraz Stena Line. Uczestniczyłem w poprzedniej majowej edycji – opis na moim blogu tutaj.

Obecnie dostępne terminy to 7, 14, i 28 września 2014. Wypłynięcie w niedzielę, poniedziałek na rowerze po okolicach Karlskrony i wieczorem powrót . Do Gdyni przypłynięcie we wtorek rano.

Impreza jest świetna i BYŁA  przystępna cenowo. Była, bo niestety ceny drastycznie poszły do góry.

Poprzednio zapłaciliśmy 169 zł od osoby czyli jak łatwo policzyć 338 zł za dwie osoby w kabinie 2 osobowej bez okna. W cenie przewóz rowerów, impreza Rowerowy Potop oczywiście, oraz 2 x śniadanie na promie.

potop maj

Obecnie ta sama opcja czyli kabina 2 osobowa, impreza + 2 razy śniadanie  kosztuje już 458 zł…  czyli równo 120 zł drożej.

Do tego trzeba doliczyć parking przy terminalu – 50 zł, do tego jedzenie na promie (od 19 zł / os za danie obiadowe) i robi się na prawdę konkretna sumka.

wrzesien potop

 

Najtańsza opcja, która niestety dla mnie odpada, to rezerwacja kabiny 4 osobowej, wtedy jedna osoba płaci 179 zł.

Ja niestety podziękuję, to dla mnie tym razem zdecydowanie za drogo, a szkoda 🙁

Za te pieniądze jednak, można polecieć w jakieś ciepłe miejsce na kilka dni – bilety do Maroko kosztowały mnie 400 zł za 2 osoby, a tydzień temu zarezerwowałem lot do Barcelony dla 2 osób za 160 zł. W dodatku we wrześniu w Szwecji raczej na pewno będzie lało – zresztą zawsze jak tam jadę to leje 😉

Niemniej polecam imprezę, w maju było świetnie i w dotychczasowej cenie na pewno popłynął bym raz jeszcze.

Mała aktualizacja:

wpisując w pole rezerwacji kod zniżkowy : FB otrzymujemy całe 10 zł rabatu. Niestety dla 2 osób to nadal jest o 100 zł czyli +/- 30% drożej niż w maju…

7 komentarzy

 1. Yolka

  No to pojechali z tymi cenami, ja też podziękuję. Kurcze a tak się nastawiałam na kolejna edycję… eh…

  Odpowiedz
 2. Grzehh

  prawie 460 zł za 2 osoby !!! o matko, nieźle się zabawiają, ciekawe jaka będzie frekwencja tym razem, w maju było nas ponad 500 osób – płynąłem 18-go, ciekawe czy przy takich cenach też tyle osób popłynie.

  Odpowiedz
  • vadim

   @Grzehh – no to płynęliśmy razem 🙂 ja też byłem 18 maja. Niestety odpadam tym razem. Rozumiem podwyżki – wyższe koszty paliwa, czy organizacji tego wszystkiego, ale żeby o ponad 30 % ? strzał w stopę moim zdaniem. coś czuję, że będzie to ostatnia edycja tej imprezy. Na facebooku nie widzę takiego entuzjazmu jak przed poprzednimi „potopami”.

   Odpowiedz
 3. Kamila

  Ktoś trafnie napisał na ich twarzoksiążce – było za dużo chętnych to podnieśli ceny, teraz skutecznie zmniejszą ilość uczestników, myślę że o kilkadziesiąt procent 🙁 też chciałam znowu pojechać, byłam na majowym potopie z koleżanką, było cudownie ale niestety na tyle kasy studentek nie stać.

  Odpowiedz
  • vadim

   Nie tylko studentek 😉 może nie tyle ze nie stac, ale uwazam po prostu tak wysoka podwyżke za przegiecie. Ladnie sie sprzedawalo to czemu nie zarobic wiecej… strzal w stope i tyle.

   Odpowiedz

Komentarze