Okres wakacyjny to dłuższe dni i więcej czasu na podjęcie rożnych ważnych decyzji. Jeśli zastanawiasz się drogi czytelniku nad zdobyciem patentu strzeleckiego i rozpoczęciem drogi do uzyskania pozwolenia na własną broń do celów sportowych, to dobry okres by zacząć działać.

Najbliższy egzamin na patent strzelecki w Gdańsku odbędzie się w październiku. Organizatorem jest strzelnica na Jaśkowej Dolinie.

Dlaczego pisze o tym już teraz ? – a dlatego, że jeśli nie jesteś jeszcze członkiem klubu strzeleckiego to idealny moment aby do jakiegoś wstąpić.

Jak już wielokrotnie pisałem, aby przystąpić do egzaminu na patent wymagany jest minimum 3 miesięczny staż w klubie strzeleckim zrzeszonym w Polskim Związku Strzelectwa Sportowego.

Tak więc aby podejść do egzaminu w październiku, trzeba wstąpić do klubu najdalej w lipcu.

Co jeszcze trzeba zrobić, aby rozpocząć drogę do własnej broni pisałem m.in. tutaj: Patent strzelecki – pierwszy krok do pozwolenia na broń sportową

O tym jak przygotować się do egzaminu, przeczytasz tutaj: Egzamin na patent strzelecki w Gdańsku – termin i rad kilka

W przygotowaniu mam także artykuł, w którym opisze Tutaj przygotowałem wpis w którym opisuję znane mi strzeleckie kluby sportowe zrzeszone w Pomorskim ZSS wraz z warunkami przyjęcia, wysokością składek i wpisowego.

Stay tuned!

Komentarze