Bałagan w szafie, brak miejsca na kolejną partię amunicji? Kupiłeś nowego „klocka” i zaczynasz rozglądać się za większą szafą bo już się nie mieści ? Żona każe posprzątać, a ty nie wiesz jak ogarnąć ten chaos ? Na ten problem właśnie znalazło się rozwiązanie!
Tak, wiem, brzmi jak tekst z kiepskiej reklamy z kanału telezakupów…

To jeszcze raz, od początku…

Fabryka Sejfów przysłała mi kilka dni temu świetny gadżet (a nawet dwa), dzięki któremu z półek szafy pancernej znikną wszelkie zbędne gadżety i uzyska się tym samym dodatkową przestrzeń do upchania broni i amunicji. A jak wiadomo tego nigdy za wiele 🙂

Kurier przywiózł do mnie prosto z Bydgoszczy, jeszcze ciepłe, magnetyczne półki, tudzież pojemniki, czy jak kto woli kuwety, do przechowywania pierdółek wszelakich, wewnątrz szafy pancernej.

Samym faktem powstania tego gadżetu zaskoczony nie byłem, bo przyłożyłem się odrobinę do jego powstania, konkretnie to moje pudełka po amunicji się przyłożyły, służąc za wzornik do zdjęcia wymiarów 🙂 Niemniej uzyskany efekt końcowy był bardzo pozytywnym zaskoczeniem.

Półeczka wykonana jest z czarnego, półprzezroczystego tworzywa sztucznego o nazwie PERSPEX (potocznie na to się chyba mówi „plexi”). Tworzywo jest cięte laserowo. Tylna ścianka jest prostokątna, boczne mają lekkie ścięcia ku przodowi, a przednia, niższa od tylnej ma łukowe wycięcie. Na froncie umieszczono logo, tudzież adres strony producenta – FabrykaSejfow.pl.

Na tylnej ściance umieszczonych jest sześć mocnych magnesów neodymowych. Cztery na górnej krawędzi i dwa na dolnej. Tył dodatkowo zabezpieczony jest gumową podkładką, tak aby półeczka nie rysowała powłoki malarskiej sejfu i miała lepszą przyczepność.

Pojemnik ma 100 mm wysokości, 170 mm szerokości i 70 mm głębokości. Mieści się w nim 5 standardowych pudełek amunicji 9mm para, ze sporym zapasem (.30 special i 7,62 x 25 też wejdą) .

Jednak nie do przechowywania amunicji jest on przeznaczony, gdyż maksymalny udźwig to 2 kg. To całkiem sporo, ale jak wiadomo amunicja ciężka jest. Jedno standardowe pudełko zawierające 50 sztuk amunicji 9mm para to ponad 500 gram, a .38 special FMJ to niemal 800 gram. (Trzy – cztery pudełka dziewiątki w sumie też można tam upchnąć na upartego)

Półka doskonale sprawdzi się natomiast jako dodatkowe miejsce do przechowywania wszelkich innych gadżetów związanych ze strzelectwem. Od środków do pielęgnacji broni, przez kabury, małe wyciory, sznury, po magazynki. Te ostatnie, dzięki magnesom stoją na półeczce pięknie na baczność i w końcu przestają się walać po półkach szafy.

„Odzyskane” dzięki półeczkom miejsce w szafie pozwoli na poczynienie dodatkowych zapasów. Ja zwolniłem dwie półki i już zaczynam się rozglądać co by tu…

Jakość wykonania jest świetna. Laserowe cięcie, użyty materiał, podcięcia bocznych ścianek, łuk na przedzie tworzą zgraną, estetyczną i wizualnie atrakcyjną całość.

Dodatkowe miejsce w szafie na broń przyda się każdemu, wiec szczerze polecam.

Pudełka można kupić bezpośrednio u producenta, na stronie fabrykasejfow.pl

4 komentarze

  • vadim

   Też mi się tak wydaje 🙂
   W każdym razie bardzo praktyczny gadżet dający dodatkową powierzchnię w szafie do wykorzystania.

   Odpowiedz
 1. Olo

  Cena 100 zł jest niestety zaporowa, no chyba że w paczce będzie 5 sztuk… generalnie to fajny pomysł.

  Odpowiedz
  • vadim

   Z ceną nie będę dyskutował. Produkcja na miejscu nie w Chinach, dobre materiały, ilości nie idą w dziesiątki tysięcy sztuk więc przypuszczam, że marża jest niewielka. Firma jakoś tam ma to skalkulowane, nic mi do tego.
   Mała tylko poprawka – aktualnie 80 zł nie 100.
   Pozdrawiam

   Vadim

   Odpowiedz

Komentarze