[to nie jest reklama]

Wróciłem niedawno z dłuższej podróży po przepięknej Danii. Będzie o tym oczywiście więcej na blogu. Dzisiaj jednak krótko, na temat ważny dla wielu podróżujących i jednocześnie pracujących co nieco w drodze, czyli o dostępie do niedrogiego internetu.

Darmowy roaming „unijny”, jest jak wiadomo mocno obcinany przez dostawców. W takim timobajlu mam tylko 1GB do wykorzystania w ramach pakietu, w pleju 2 GB itd. itp.

Aby sfinansować podróże, potrzeby mam większe, więc zawsze lokalnie szukam alternatywy.  Oferta jaką znalazłem, daje aż 80 GB, do wykorzystania przez 30 dni.

Sieć nazywa się Lycamobile.

Wystarczy kupić starter, aktywować go poprzez włożenie karty do telefonu (nie ma potrzeby rejestracji jak w policyjnym państwie PiS), oraz wejść na stronę internetową, celem kupienia odpowiedniego pakietu.

Strona Lycamoble.dk dostępna jest po angielsku, więc nie ma większego problemu z jej zrozumieniem (duński to wg Szwedów podobno choroba gardła, a nie język… Duńczycy mówią zresztą to samo w drugą stronę…).

Dostępne pakiety (stan na sierpień 2019):

Jak widać, najciekawszym i najbardziej opłacalnym jest pakiet kosztujący 99 DKK, czyli ok 60 złotych polskich.

W tej cenie dostaje się 80 GB na transfer danych, do wykorzystania przez 30 dni od aktywacji. Zakupu dokonuje się przy użyciu karty kredytowej/debetowej, całkowicie on-line, wskazując numer telefoniczny karty, który otrzymuje się SMS-em po jej aktywowaniu.

Pakiet działa także poprzez tzw. tethering, czyli można go udostępniać przez smartfony innym użytkownikom, tworząc „hotspot”. Działa także co sprawdziłem w modemie/routerze mobilnym. Wystarczy zatem kupić jedną kartę i udostępnić internet reszcie grupy, z którą podróżujemy. To najbardziej efektywne i najtańszy sposób uzyskania niemal nieograniczonego dostępu do internetu za granicą. Pisałem już o tym przy opisie internetu mobilnego na Ukrainie – Internet mobilny na Ukrainie

Co fajne, internet Lycamobile działa także w roamingu unijnym. Wg moich obserwacji, do wykorzystania w roamingu jest cały dostępny pakiet, jednak z ograniczeniem prędkości do 1 Mbit/s. Sprawdziłem działanie w Niemczech i po powrocie do Polski. Bez problemu mogłem korzystać z internetu.

Starter można kupić w lokalnych sklepach, lub przed wyjazdem na ebayu – tutaj KLIK

Czuwaj!

Artykuł powstał we współpracy z moim kontem bankowym, z którego środki zostały przekazane na zakup wyżej opisanej karty SIM i pakietu internetowego. Linki w tekście to linki afiliacyjne. Jeśli kupisz cokolwiek za ich pomocą otrzymam kilka centów prowizji, ty zapłacisz tyle samo ile zapłaciłbyś nie przechodząc na strony za ich pomocą. Jeśli się na to nie zgadzasz, wyszukaj proszę ofertę samodzielnie. Dziękuję za ewentualne wsparcie! 


Jedna odpowiedź

Komentarze