Kolejny minitest
Dzisiaj ładowarka do akumulatorów LP-E8, stosowanych w aparatach fotograficznych Canon, z serii EOS 550D, 600D, 650D, 700D, Rebel T2i, Rebel T3i i Kiss X4
Marka: Newell
Model: Travel charger DC-K5W komplecie:  ładowarka, przewód USB – microUSB, zapakowana w kartonikWykonanie: Obudowa w całości z plastiku, całkiem przyzwoitej jakości.Wierzchnia część posiada zagłębienie na akumulator, z blokadą dwoma plastikowymi zaczepami i informacją o typie obsługiwanej baterii.

W dolnej części gumowe „stópki” zapobiegające poślizgowi.

Na boku gniazdo microUSB do podłączenia zasilania (zwykłej ładowarki do telefonu, lub powerbanka, lub z gniazda USB komputera).

 

O statusie ładowania informuje diod w górnej części obudowy (czerwona – ładuje, zielona – naładowany)

Parametry producenta:

Prąd wejściowy – 5V, 1A

Prąd wyjściowy – 8,4V, 0,5A

Parametry zmierzone przeze mnie: Udało się sprawdzić prąd wejściowy i trzyma parametry podane przez producenta z minimalnym odchyleniem w dół – pobiera ok 0,8 / 0,9 A. Czas ładowania całkowicie rozładowanej oryginalnej baterii Canon LP-E8 to ok. 2,5 godziny.

PLUSY:

Przyzwoite wykonanie, zasilanie poprzez gniazdo USB, co umożliwia łatwe użycie ładowarki w podróży (powerbank, ładowarka telefoniczna, komputer), no i oczywiście cena, będąca ułamkiem ceny oryginalnej ładowarki Canona

MINUSY:

nie zauważyłem

Moja ocena: BARDZO POZYTYWNA. POLECAM. 

Cena: ok 10 zł (2,3 USD)

Miejsce zakupu: Aliexpress link do najtańszej oferty KLIK   (ładowarka występuje pod różnymi nazwami, ale są to takie same ładowarki)

Artykuł powstał we współpracy z moim prywatnym kontem bankowym, z którego środki zostały przekazane na zakup wyżej opisanego sprzętu.


Komentarze