Ruch Obywatelski Miłośników Broni wystąpił do Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach o przeprowadzenie kontroli w wydziale Postępowań Administracyjnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Wystąpienie swoje argumentował m.in. przewlekłością postępowań, bezprawnymi żądaniami WPA KWP Katowice, dużą liczbą uchyleń postępowań w wyższej instancji oraz żądaniem przez wspomniane WPA nienależnej opłaty skarbowej za rozszerzenie pozwolenia.

Cały tekst wystąpienia http://trybun.org.pl/wp-content/uploads/2015/07/pi.to_.UWKATOW.250814podp.pdf

Śląski Urząd Wojewódzki przeprowadził w dniach 16 marca – 24 kwietnia br kontrolę w WPA Katowice. 30 czerwca Urząd sporządził projekt wystąpienia pokontrolnego. Wynika z niego, że zbadano prawie 100 postępowań i faktycznie potwierdzono większość zarzutów. Ogólna ocena organu kontrolującego jest negatywna. Zarzucono WPA nierzetelne i nielegalne prowadzenie postępowań administracyjnych dotyczących wydawania pozwoleń na broń. Mecenas Andrzej Turczyn przewodniczący ROMB nie omieszkał pochwalić się na swoje stronie internetowej na której mianował się „Trybunem broni palnej” – o tutaj : http://trybun.org.pl/2015/07/10/kontrola-wpa-w-katowicach-wstepna-ocena-negatywna/

Przede wszystkim potwierdzono podnoszoną przez ROMB w osobie mec. Turczyna przewlekłość postępowań. I trudno się z tym nie zgodzić pełna racja. Wymieniono kilkadziesiąt przypadków przewlekłości postępowania, niczym nie uzasadnionej przewlekłości. Jak do tej pory wszystko wydaje się być w porządku. ROMB tryumfuje, WPA jest nierzetelne i działa niezgodnie z prawem, teraz czas na zalecenia pokontrolne, wprowadzenie ich i nastąpi kraina szczęśliwości wszystko będzie odbywało się zgodnie z literą prawa.

turczyn 4

źródło: http://trybun.org.pl/

Tylko zagłębiając się nieco w w ponad 50 stronicowy dokument zaczęło ogarniać mnie przerażenie.

Na stronie 46/47 organ kontrolujący stwierdza, że WPA błędnie interpretuje to, że orzeczenia lekarskie muszą być ważne na dzień złożenia wniosku! Państwo kontrolujący twierdzą, że orzeczenia lekarskie i psychologiczne muszą być ważne na dzień wydania decyzji!

turczyn3

źródło: http://trybun.org.pl/

Jakiż to wspaniały prezent dla wszystkich WPA w Polsce. Orzeczenia lekarskie i psychologiczne ważne są jak wiadomo dwa miesiące od wystawienia. Teraz wystarczy przedłużyć postępowanie ponad 2 miesiące, choćby o jeden dzień od daty wystawienia orzeczenia i rób człowieku badania od nowa ! A jaki będzie problem znowu przedłużyć o kolejne 2 miesiące i jeden dzień ? i robić kolejne badania i kolejne…

Otwiera się piękna furtka dla WPA aby przedłużać postępowanie w nieskończoność albo odmawiać wydania pozwolenia z uwagi na brak aktualnych badań.

Kontrolujący ponadto twierdzą, że wszystkie decyzje wydane po okresie ważności badań zostały wydane bezprawnie. Czy teraz wszyscy którzy mają takie pozwolenia będą mieli je cofnięte? Idąc zgodnie z literą prawa i wykładnią organu kontrolującego skoro decyzje te są bezprawne, to muszą być cofnięte. Powtórzę – Wszystkie te decyzje które zostały wydane po okresie ważności badań są wg kontrolujących bezprawne i muszą być cofnięte. Dotyczy to 47 decyzji na 75 badanych !

Tysiące złotych wydanych na wszystkie procedury, zakup broni, amunicji, szaf „S1”, koszty egzaminów, miesiące poświęcone na wszelkie procedury dzięki temu żądaniu kontroli wystosowanemu przez ROMB poszły się właśnie j….

Nie wspomnę o kłopotach tych wszystkich którzy te decyzje otrzymali.

Nie ma w obecnie obowiązujących przepisach innej drogi, nic nie da „zaktualizowanie” orzeczeń, ponieważ decyzja została wydana bezprawnie. Na pewno też w zaleceniach pokontrolnych będzie nakaz zbadania pozostałych decyzji których nie badano podczas kontroli.
Czy będzie to tylko to jedno WPA Katowice ? Przypuszczam jednak że KGP wyda odpowiednie zalecenia i będzie to jednak dotyczyło wszystkich 16-tu.

Ilu SETEK ludzi będzie to dotyczyło ?

Drugi kwiatek jest na stronie 52 gdzie kontrolerzy twierdzą że faktycznie nie powinno się pobierać opłaty za rozszerzenie w wysokości 242 zł zamiast tego trzeba przytulić na rzecz gminy 121 zł. Dawno temu wywalczono to, że za zmianę decyzji nie pobiera się opłaty, teraz zacznie się od nowa. Ale to jest najmniejszy problem.

Pan Andrzej Turczyn w dyskusji pod swoim huraoptymistycznym artykułem z rozbrajającą szczerością przyznał mi rację próbując jednocześnie dowieść że nic się nie stało:

turczyn1

źródło: http://trybun.org.pl/

„Przepisy się zmienią” (pisze prawnik), a badania będzie się dawało przed wydaniem decyzji. Tyle, że może się zmienią a może i nie. Na dzień dzisiejszy orzeczenia ważne są dwa miesiące i dopóki nowe przepisy nie wejdą w życie nic się nie zmieni. Nie wspomnę, że sejm ma się już ku końcowi a jeśli nastanie nowa ekipa „rządząca”, to można o tym zapomnieć. Znamy wszyscy poglądy aspirującej do władzy partii na posiadanie broni przez szarego obywatela.

Po drugie nie da się w świetle obowiązujących przepisów dostarczyć orzeczeń lekarskich bezpośrednio przed wydaniem decyzji, ponieważ aby wydać decyzję musi się zakończyć postępowanie administracyjne. Aby się mogło zakończyć muszą być spełnione wszelkie przesłanki do wydania pozytywnego orzeczenia a więc m.in MUSZĄ być dostarczone orzeczenia lekarskie i psychologiczne. I to także potwierdził Pan Turczyn pisząc:

turczyn2

źródło: http://trybun.org.pl/

Niestety optymistyczne zapewnienia p. Turczyna nic tu nie pomogą, przeciągać się da, robią to wszystkie WPA w Polsce, teraz dostają dodatkowy oręż do ręki i będą to robić dalej.

Pan Andrzej Turczyn jako prawnik tego na prawdę nie zauważa ?

Ton jego artykułu jest huraoptymistyczny, a fakty są takie, że to co zostało miarę lepiej lub gorzej uregulowane właśnie szlag trafił.

Kilka tygodni temu przewaliła się przez fora internetowe dotyczące broni dyskusja o gwintach na lufach. Zainteresowani wiedzą o co chodzi. Napadnięto tam na człowieka który podobnie jak Pan Andrzej Turczyn chciał „polepszyć” to co było zwyczajowo przyjętą praktyką nie do końca uregulowaną prawnie. Atakowano go ze wszystkich stron a najbardziej ze strony ROMB-u właśnie. To rozeszło się to po kościach, a nawet gdyby się nie rozeszło można było to w łatwy sposób obejść – nie kupując i nie rejestrując broni z gwintem na końcu lufy.

Tego co wywoła pismo z prośbą o kontrolę w katowickim WPA wystosowane przez ROMB nie da się odkręcić. Policja dostała prezent o jakim tyko mogła sobie pomarzyć. Samo środowisko strzeleckie jednym pismem dało podstawy do cofnięcia kilkuset pozwoleń na broń i przeciągania w majestacie prawa wydania nowych.

Ręce mi opadły. Dziękuję wszystkim którzy się do tego przyczynili. Intencje jak zawsze były za pewne dobre, nie wierzę, aby było inaczej. Tylko, że dobrymi intencjami…

Dobra robota…

EDIT:  żeby było śmieszniej Pan Przewodniczący Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni zaczął usuwać moje komentarze pod jego artykułem.

turczyn5

źródło: http://trybun.org.pl/

turczyn6

źródło: http://trybun.org.pl/

To żałosne.

Jak wyglądała nasza dyskusja zanim p. Turczyn strzelił focha można zobaczyć tutaj KLIK

EDIT 2:

Jakaś dobra dusza podesłała screen z wypowiedzi Przewodniczącego ROMB i adwokata w jednej osobie mec. Andrzeja Turczyna na jakieś grupie facebookowej do której nie mam dostępu:

turczyn7

Tak odnosi się do ludzi którzy mają odmienne od niego zdanie adwokat, przewodniczący dużego stowarzyszenia i jak sam sie nazwał Trybun broni palnej… 

Pozostawiam to bez komentarza, pan Turczyn skomentował się sam.

33 komentarze

 1. Paweł Żuk

  Andrzej myśli „ROMB to ja” i tak się zachowuje. Jednoosobowo decyduje co jest dobre a co złe. Tego człowieka trzeba wywalić na pysk, w najlepszym wypadku przesunąć z eksponowanej pozycji w ruchu do, jakże potrzebnego, działu prawnego ROMB (na wzór ILA przy NRA, który niestety jeszcze w ruchu nie istnieje). I tnie na kierowniczym stanowisku. On nie może być, jak sam się określa „rzecznikiem wszystkich strzelców, posiadaczy broni w kraju, Trybunem broni palnej”. To wariat. Jego codzienne wyskoki, obrażanie ludzi i działanie na szkodę przechodzą bez echa w środowisku z kilku względów. Raz, bo podobno „ma zasługi”, Dwa, bo korumpuje członków, załatwiając im rozszerzenia i inne potrzebne rzeczy (to nie jest rola prezesa). Trzy, jemu podobno „coś się chce” i „coś robi”, za darmo niby (tylko reklamując przy okazji swoją kancelarię – niedopuszczalne moim zdaniem, ale tylko jeden przejaw jego panoszenia się w ruchu) kiedy innym „się nie chce”. Argumentem za nim jako prezesem jest też że prawie nikt nie przyjechał na Walne. Zresztą oddzielna historia dlaczego zostało powtórzone. Dość już Andrzeja w ROMB. Czas to/go zmienić.

  Odpowiedz
  • vadim

   Nie znam człowieka bliżej ale odnoszę podobne wrażenia. Nazywanie siebie „Trybunem” już wiele mówi o megalomanii.
   Jednak dopóki to nie szkodzi innym to niech się nazywa nawet carem – mam to w poważaniu. Ta przytoczona przeze mnie sytuacja jednak zaszkodzi wszystkim. On wie o tym dobrze, napisałem mu o tym prosto w oczy więc się zbiesił i pokasował wszystkie moje komentarze. Prawda w oczy kole. Nie zaprzeczył ani jednemu mojemu argumentowi, co więcej potwierdził moje obawy a następnie skasował komentarze…
   Zauważyłem jednak że Pan Mecenas jest bogiem dla większości środowiska i nie wolno go krytykować…
   To jest żenujące.

   Odpowiedz
   • Paweł Żuk

    Nie jest bogiem. Używa organizacji do zarobku i własnych celów. Moim zdaniem już niedługo.

 2. Warsiawiak

  Bardzo łatwo jest krytykować i obrzucać gównem.

  Czy ktokolwiek z was zrobił coś dla promocji strzelectwa w Polsce ?

  Skoro tyle złego Andrzej Turczyn zrobił, weźcie się za ster i sami zróbcie lepiej zamiast szczekać po próżnicy !

  Widać V . P. został spuszczony na drzewo i teraz kąsa ze słości.

  Odpowiedz
  • vadim

   Oj Panie Warsiaviak ja kąsam ? Ja przestawiłem racjonalne argumenty którym jak do tej pory nikt nie jest w stanie zaprzeczyć. Pan Przewodniczący ROMB swoim pismem nieświadomie zrobił wszystkim ubiegającym się i sporej rzeszy tych którzy dostali pozwolenie w okresie po ważności orzeczeń lekarskich pod górę. Kiedy te wniski pokontrolne dotrą do KWP skierowane zstną do KGP a ci wydadzą odpowiednie wytyczne. Jak sądzisz będą one korzystne dla środowiska ? do policyjnego na pewno tak, dla naszego jesetm niestety więcej niż pewny że nie.
   Daj jeden argument przeciw temu co mówię. Kąsasz chłopie na razie ty nie ja.
   Pozdrawiam
   Vadim

   Odpowiedz
  • Mały Żuczek

   Spuszczony na drzewo? Przez kogo? Widzę, że prezes ROMB ma w swoich szeregach zapatrzonych w niego Wacławów Jarząbków. Taką szafę z magnetofonem też macie? Vadim mógłby się czuć „spuszczony na drzewo” gdyby prezes ROMBU wygrał walkę na argumenty a nie tchórzliwie kasował niewygodne mu posty. W ten sposób on sam się spuścił na drzewo.

   Odpowiedz
  • Piotr

   Wiele osób działa w tym temacie – trzeba po prostu to robić stopniowo i systematycznie. Przede wszystkim walczyć o ułatwiony dostęp do posiadania broni dla wszystkich do tego uprawnionych (wykluczam osoby karane – prawo karne – i osoby niepełnosprawne umysłowo, także niepełnoletnie i ew agentów (wykrytych) oni i tak mają broń …:-) ) bezprzesady.com/wks-grunwald – piszcie, twórzcie blogi budujcie siłę. Po prostu.

   Odpowiedz
 3. Warsiawiak

  Widzieliście grabie które grabią od siebie ?
  Nikt nie robi czegoś z dobroci serca, tylko dla jakiegoś zysku, mniejszego lub większego.

  Faktycznie, zapędziłem się z tym kąsaniem – przepraszam – ale z drugiej strony nie ma co dmuchać na zimne.
  Poczekajmy na rozwój wydażeń.

  Poza tym, dlaczego, mimo iż jesteśmy Polakami, łączy nas wspólna pasja, wspólna historia zawsze skaczemy sobie do gardeł ?

  Mały żuczku 🙂 Nie wiem czy w szeregach ROMB-u są Jarząbkowie i nie wiem czy mają szafę z ZRK do nagrywania pochwalnych pieśni dla prezesa klubu Tęcza, trzeba by ich o to zapytać.

  Odpowiedz
  • vadim

   Kolego Warsiawiak, tylko, że zaczęło się niewinnie i ja nie widzę tu żadnej swojej winy. Przeczytaj dokładnie początek dyskusji na stronie Pana Trybuna. Zamieściłem link do wpisu zanim Pan Andrzej zdenerwował się strasznie bo ktoś czyli ja miał odmienne zdanie od niego.
   To nie ja zacząłem kasować komentarze tylko on i to nie ja odnoszę się z pogardą do swojego adwersarza tylko on .
   Ja przedstawiłem racjonalne argumenty na to że ruszył gówno które może zacząć na prawdę brzydko śmierdzieć.
   I przez czas jakiś zanim ponownie nie przyschnie mogą być z tego niezłe jaja, zwłaszcza dla osób które dostały pozwolenia po okresie ważności badań.
   W tym popieprzonym kraju interpretacje przepisów wszelakich zmieniają często, teraz będzie kolejna – Organu Nadzorującego czyli Wojewody. Wszystkie poprzednie okażą się nieaktualne – wiele razy już tak było. KGP zaciera ręce…
   Dopóki Pan Turczyn nie strzelił focha moja dyskusja z nim wydawała mi się być rzeczowa, ale kiedy zaczął mnie atakować pomimo iż sam przyznał mi rację powstał ten wpis na moim blogu. Ja nie mogę się inaczej obronić i przedstawić swoich argumentów bo moje komentarze idą do śmietnika.
   Sytuacja z tłumikami i gwintami na lufach była identyczna, tylko dotyczyła konkurencyjnego Stowarzyszenia. Masa ludzi członków ROMB-u przejechała się walcem po autorze pisma do KWP w Radomiu (czy Lublinie dobrze już nie pamiętam). Zarzucali mu że ruszył status quo, że zrobił swoimi działaniami wszystkim „kuku”. I uważam że po części słusznie mu to zarzucano, bo prawdopodobnie nieświadomie doszło do tego że domówiono komuś rejestarcji karabinu (choć autor twierdzi że to było inaczej że ktoś przyniósł do rejestracji jakiś pistolet z gwintem).

   Tyle że kiedy sytuacja się odwróciła i to Pan Turczyn popełnił pismo które powtarzam raz jeszcze – NIEŚWIADOMIE i niezamierzenie – bo intencje były inne i na pewno słuszne – może wywołać prawdziwą burzę i kłopoty dla wielu osób, okazuje się, że wszyscy którzy tego nie popierają i mają inne zdanie są „be”.
   Trzeba ich zwyzywać i trzeba ich szkalować bo śmieli wytknąć popełniony błąd jedynemu nieomylnemu Trybunowi.
   Uważam to za dziecinadę i niestety za działanie na szkodę środowiska – to waśnie, takie zachowanie, strzelanie focha i personalne obrażanie innych.
   Wiem że toczy się jakaś dyskusja na zamknięte grupie facebookowej – tam się nie udzielę niestety nie mam dostępu.
   Tyle mojego w tym temacie.
   Pozdrawiam
   Vadim

   Odpowiedz
  • Paweł Żuk

   Cyt. W „Widzieliście grabie które grabią od siebie ?
   Nikt nie robi czegoś z dobroci serca, tylko dla jakiegoś zysku, mniejszego lub większego.”. Wszystko co Andrzej robi podobno robi z dobroci serca, po społecznikowku, do czego i zachęca innych niezmiennie. Wku*wiają mnie teksty typu „Młócącemu wołu pyska nie zawiążesz”. ROMB stoi w miejscu. Jest przez prezesa zawłaszczany, upolityczniany, wykorzystywany. Może warto zastanowić się nad płacami dla zarządu, bo za darmo jak widać to dziś „nawet ciężko w mordę zarobić”. A jak się p\laci można wymagac efektów. Beznadziejne gów*o nie organizacja LPM – Ludzie Przeciw Myśłiwym (nazwa wielokrotnie zmieniana przez FB bany do których sam się przysłużyłem) miała becel na kampanię w warszawskim metrze (zebrali w rok mniej niż 30k PLN). Akcja plakatowa ROMB? Plakat u prezesa w mieście i jeszcze jeden u zaangażowanego członka (u niego pod blokiem) na drugim końcu Polski. A, i wytapetowany van który nie mam pojęcia gdzie jeździ. Żadnego jasnego planu rozwoju ruchu. Nic. Odrzucanie ofert pomocy i współpracy ze strony środowiska ze względu na megalomanie i osobistą niechęć. Prywata rezesa i komenty z profilu jego kancelarii na profilu FB organizacji. Obrażanie i zniechęcanie (dzienne) potencjalnych członków i symatyków, na oficjalnym profilu ROMB i na prywatnym wysoce upolitycznionym blogu prezesa. Przez prezesa. Amatorszczyzna, cepelia i głupota.Dzielenie środowiska, populizm, straszenie Islamem i wojną z Ruskimi. Kilka wykładów, spotkań i obecności w TV (nie wszystkie złe, ale w większości zabarwione politycznie), ale wszystkie promujące przy okazji osobę i zawód prezesa. To jego dorobek przez prawie dwie kadencje.

   Odpowiedz
 4. dareksmerf

  Przeczytałem i powiem krótko tak. Kontrolni mają rację bo badania winny być dopiero żądane kiedy ma być wydane pozwolenie a nie kiedy o nie występuję. A tu zachodzi nadinterpretacja przepisów i bezprawnie żąda się badań przed. Więc akurat trafił Pan kulą w płot. I ewidentnie nie lubi Pan ROMBU i kolejne brednie interpretacyjne ot co !!!!

  Odpowiedz
  • vadim

   Szanowny Panie DarkuSmerfie ROMB jako taki jest mi całkowicie obojętny, dopóty dopóki jego przedstawiciel nie szkodzi innym.
   Gdybym nawet go nie lubił jako całości (co jest akurat kompletną nieprawdą bo jak napisałem jest mi kompletnie obojętny) to co z tego ?
   Wolno by mi było nie lubić ROMB-u czy nie ?
   Czy obowiązuje jakiś nakaz lubienia tej organizacji? Czy Pan Przewodniczący Trybun Turczyn jest bożkiem do którego trzeba się modlić co dzień rano? Czy jednak można mieć odmienne zdanie i je publicznie wyrazić ?

   Dobre duszki podesłały mi zrzut ekranu na którym Pan nazywa mnie Pacanem, zupełnie jak Pański idol Trybun,dodając oczywiście że jestem jakimś „agentem”. Po co to Panu ?
   Po co lżyć innych ludzi tylko dlatego że się z Panem nie zgadzają ?
   Czy to, że nie ma Pan żadnego racjonalnego argumentu na obalenie moich tez wywołuje w Panu aż taką wściekłość ?
   Nie uważa Pan że zachowuje się Pan lekko paranoicznie ?
   Vadim

   Odpowiedz
 5. mdrachal

  Wydaje mi się, że stanowisko „łamią prawo, ale nic z tym nie róbmy w imię prywatnych interesów bo to władza i może wszystko” jest żywcem wyjęte z PRL. Wszechwładni komisarze I sekretarze mogący „znaleźć paragraf” na każdego… czy naprawdę ma cały czas być tak że obywatel boi się wykonać urzędnikowi błędy bo ten może mu zrobić krzywdę? Przecież brak reakcji to jest utrwalanie porządku rzeczy jaki ROMB stara się zmienić. Jak widać w tym przypadku wniosek o kontrolę był w pełni uzasadniony więc postulowane przez Pana wychwalanie czołobitnosci względem wszechwladnego WPA jest propagowaniem mentalności homo-sovietikusa i nie ma nic wspólnego z postawą obywatelską…jak ma się cokolwiek zmienić?

  Odpowiedz
  • vadim

   Panie mdrachal – proszę mi wskazać gdzie w którym miejscu dokładnie wychwalam „czołobitność” wobec kogokolwiek, tym bardziej wobec WPA ? czy zadał Pan sobie trud przeczytania wszystkiego od początku czy jedynie kierowany emocjami wszedł tu i napisał co Panu leży na wątrobie.
   Jedyną czołobitnością jaka jest promowana od samego początku tego całego zamieszania to jest czołobitność wobec Pana mecenasa Andrzeja Turczyna – innej nie zauważyłem.
   Na samym początku zanim Pan Turczyn postanowił się ciężko obrazić, a następnie obrażać mnie jak zwykły cham, wyraziłem swoje obawy że odpowiedź organu kontrolnego może nam wszystkim zainteresowanym sprawą zaszkodzić. Co do czego przyznał mi on rację! Prosze zerknąć wyżej na screeny z wypowiedziami moimi i Pana Turczyna. Potem się obraził, bo ktoś inny miał rację, nie on…
   W kółko piszę to samo odnosząc się do bzdurnych zarzutów pod moim adresem, więc na tym kończę, reszta jest powyżej.

   Ciekawy tylko jestem czy za kilka tygodni kiedy KGP na podstawie wniosków pokontrolnych wyda debilne uprzykrzające życie wytyczne ktokolwiek przyzna mi rację i przeprosi za nazywanie „pacanem” i „agentem”…

   Pozdrawiam
   vadim

   Odpowiedz
   • mdrachal

    Panie Vadimie, ja odnoszę się do Pana tekstu a nie do komentarzy. Nie chce wchodzić w personalne polemiki i przechwałki, kto więcej zrobił dla sprawy a kto mniej i kto jest ‚bardziejszy’. Ja odnoszę sie do prezentowanego przez Pana poglądu, wedle którego lepiej jest chować głowę w piach, niż tępić patologię władzy. Taki jest wg mnie wydźwięk Pana artykułu. Uznaje Pan dzialania skierowane przeciwko urzedasom za szkodliwe, bo przecież lepiej siedzieć cicho a tak to może być gorzej… Proszę mnie wyprowadzić z błędu jeżeli tak nie jest.

   • vadim

    Nie będę wyprowadzał Pana z błędu, ponieważ tak dokładnie uważam. Uważam że jak się rusza gówno to potem śmierdzi i to bardzo. Próbując coś zrobić należy rozważyć wszystkie za i przeciw i przede wszystkim to czy się komuś innemu nie zaszkodzi.
    Ja próbując ugryźć jakąś sprawę nie myślę tylko per JA, ja myślę w kontekście innych także. Jest taka mądra zasada w świecie medycyny – po pierwsze nie szkodzić.
    To co się może stać w związku z tym wystąpieniem pokontrolnym może dotknąć wielu osób w tym także i mnie. Moje pozwolenie na broń zostało wydane prawie 40 dni po okresie ważności badań lekarskich.
    Próbowałem to panu Turczynowi wyłożyć, najgrzeczniej jak potrafiłem Niestety Pan Trybun woli wyzwać mnie od Pacanów, agentów, napisać że ktoś mi płaci albo robię to na zlecenie policji.
    Ten człowiek jak organizacja której przewodzi dla mnie przestał w ogóle istnieć po takich wypowiedziach. Jeśli ktoś nie potrafi DYSKUTOWAĆ tylko rzuca kalumnie i wszędzie węszy spisek powinien udać się do psychiatry – to się w niektórych przypadkach daje leczyć.
    Wiem jedno przez tego człowieka – ja i wiele osób w mojej sytuacji mogę mieć problemy i stracić dużo pieniędzy czasu i nerwów. I jeszcze raz napisze głęboko wierzę że nie zrobił tego celowo i nie to było jego zamiarem, i jestem też pewien że można to w jakiś sposób odkręcić tylko że nie da się tego zrobić jeśli ktoś zachowuje się jak trzylatek, strzeli focha i za plecami komuś dupę obrabia zamiast podyskutować na ten temat
    Pozdrawiam
    Vadim – Pacan, agent, płatny pachołek policji.

 6. CoLiber

  Pełne poparcie dla pana mecenasa Turczyna ! Przynajmniej coś robi ! To, że kontrolujący błędnie interpretują przepisy dotyczące ważności badań lekarskich w żaden sposób nie może być argumentem przeciwko jego inicjatywie. A już na pewmo ta błędna interpretacja nie może być podstawą do zmiany procedur przez WPA ! To bardzo polskie (polaczkowate) gryźć się między sobą zamiast jednoczyć się w dążeniu do wspólnego celu. WSTYD !
  Brawo Panie Andrzeju !!!

  Odpowiedz
 7. orillombicymnwe

  Jakie to polskie! Nic nie zrobiłem, ale obrzucę g…wnem – na pewno coś się przylepi. Z ręką na sercu, ilu was krytykantów zrobiło coś dla środowiska? Oprócz „słusznej krytyki” która do niczego nie prowadzi. Ot taka żółć, bo ktoś coś zrobił – to zgnoić, bo wystaje ponad poziom przeciętności – to już się wyciągają ręce, coby ściągnąć w dół… . A ilość jadu wręcz skłania do podejrzenia, że nie chodzi o dobro ogółu, a o osobiste porachunki … .Teorie spiskowe, handel stanowiskami – brakuje jeszcze tylko nielegalnego obrotu bronią i amunicją…. .
  Jeśli Andrzej Turczyn istotnie źle reprezentuje nas – co za problem – pokażcie Panowie jak to się robi! I nie mówię tego z sarkazmem.
  Najłatwiej jest krytykować !

  Odpowiedz
  • vadim

   Tu się Pan myli – najłatwiej jest bezkrytycznie przytakiwać. Krytykować jest trudno, bardzo trudno zwłaszcza jeśli osoba krytykowana ma ego tak wielkie jak Pan Trybun i trzeba mieć do tego odwagę.
   Zginać kark i lizać buty potrafi każdy.
   Pozdrawiam
   Vadim

   Odpowiedz
 8. HogoFogo

  Witam,

  Czytam te dyskusję i szczerze powiedziawszy nie wiem o co wam chodzi.

  … że opłata za duża,
  … że badania za krótko ważne,
  … że ktoś kogoś obraził albo wręcz przeciwnie
  … że lepiej siedzieć cicho albo nie siedzieć

  Staramy sie wszyscy, o takie czy inne pozwolenie na posiadanie broni. Broni, na której zakup wydamy nawet kilka tysięcy PLN , a może i więcej. Czy sądzicie, że 240 zł opłaty to jakaś szykana? Nie może być to łatwa procedura gdyż w przeciwnym wypadku każdy, nawet największy kołek będzie szczęśliwym i legalnym posiadaczem jakiegoś urzadzenia do zabijania na odległość.
  Obawiam się, że jako społeczeństwo nie jesteśmy gotowi na to. Na dowód trafności mojego spostrzeżenia przeczytajcie jeszcze raz dyskusję na forum powyżej. Na konieć każdy z was wyciągnie gana i rozwali łeb przeciwnikowi.

  Trafiłem na tę stronę w poszukiwaniu informacji na temat intersujących mnie szaf na broń, ale znikam, gdyż
  widzę, że argumenty w dyskusji sa na poziomie giełdy samochodowej

  Pozdrowienia,

  Odpowiedz
 9. Wojciech Kapeliński

  Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego.

  Piękny wzór postawy obywatelskiej.

  Odpowiedz
 10. Peter Ptaszynski

  Powiem krótko, treściwie i po polsku: I po ch.. się tniecie, skoro nic i tak nie zmienicie. Polska pod rządami obojętnie jakiej partii NIE BYŁA, NIE JEST I NIE BĘDZIE DEMOKRATYCZNA!!! Milicja nadal będzie milicją, bo w szkole milicyjnej uczą milicjanci komunistyczni kolejnych milicjantów na modłę komunistyczną. Potem ci zaś będą kolejnych uczyć – i tak komunizm i mentalność tępego pałkarza – ZOMOwca przechodzić będzie na co raz młodsze pokolenie. Z urzędasami jest podobnie – biurwa biurwie łba nie urwie. Ani nie przyniesie efektu taktyka Pana Vadima, ani wyważanie drzwi łomem stosowane przez Pana Andrzeja. Tu potrzeba zmiany mentalności wszystkich – od takich Prezesów i ich Błaszczaków, przez Sejm i Senat aż po pierdzistołków w UW i Komendach. No i koniecznie trzeba wywalić na zbity ryj pajaców w rodzaju Sokołowskiego i uniemożliwić im jakikolwiek wpływ na innych. Jeśli nie ma woli politycznej – nie ma nic. Chcecie zmian? Ale Korwin dostaje systematycznie 4% albo i mniej w wyborach – czyli jednak nie chcecie zmian. Chcecie broni? Już niedługo zdobędziecie ją na wrogu, albo z pobojowiska dźwigniecie. Czas ten już bliski…

  Odpowiedz
 11. lotar

  PZSS i ROMB to organizacje postkomnistyczne a ich zarządcy to prawdopodobnie byli ubecy

  Odpowiedz
 12. polak

  ROMB mydli oczy polakom.ROMB to kopia PZSS(polskiego związku strzelectwa sportowego) Proponują te same procedury przynależnośi dostęp do broni to droga krzyżowa dla zwykłego kowalskiego.Składki.opłat.licence i ich coroczne odnawianie.Ajak kowalski nie pojawie na strzelnicy kilka razy to zawiadamiają milicję a ta może broń odebrać.Jeżeli chcemy żyć w ormalnym kraju to najpierw należy pozbyć ię wszystkich komunistów.socjalistów i lewaków bo odmawianie polakom prawa do samoobrony to tylko wyłącznie polityczny powód

  Odpowiedz
 13. hans

  ROMB to kontynuacja komuny w Polsce.Polacy oczekują przywrócenia wczesniej odebranych im praw przez komunistów bez przynależności o klubów tak jak to zrobił Putin dla rosjan.Wmawianie polakom ze w rosji panuje jakiś reżim o bujda PiSowska,,precz

  Odpowiedz
 14. Polak

  Do zarządu ROMB-u…Przestańcie ogłupiać społeczeństwo.Założenia i propozycje ROMB-u to nic innego jak dalsze ubezwłasnowolnienie ludzi przez obecny reżim.Nie oto nam chodzi.Chodzi o stworzenie normalnych warunków w których obywatel mógłby nabyć narzędzie do samoobrony w postaci broni palnej ot choćby w sklepach sportowych – bez biegania po urzędach i błagania o wydanie zezwolenia.Najleprzym tego przykładem jest normalizacja posiadania broni w Putinowskiej Rosj która ma miejsce od dwóch lat..Bez pozbycia się z kraju żydowskich komunistycznych funkcjonariuszy i socjalistów.oraz lewaków i uwolnienia się z Eurokołchoozu…nic się nie zmieni

  Odpowiedz
  • Robert

   To róbcie to, o co Wam chodzi i nie szczujcie na ROMB. Po paru latach porównamy kto zrobił więcej

   Odpowiedz
 15. Mieszko

  Do cwaniaczków z ROMBu..komuny to mamy już dość- przestańcie mamić ludzi.Kopiujecie PZSS..czyli pozwolenia.zezwolenia.badania lekarskie (kto wariat-kto nie ) no i rejestracja.Po kroczeniu Bundeswery folksdojcze będą mieli gotowe listy proskrypcyjne…a potem do Piaśnicy. Tego nie chcemy

  Odpowiedz
 16. anonim

  Panie Turczyn…tego chcemy- a nie zezwoleń.pozwoleń.badań lekarskich.licencji (kto wariat a kto nie) -komuny mamy dość..Przestańcie owijać gu..a w bawełnę

  Odpowiedz
 17. mieszko1

  Do spuścizny komunizmu należy niemal całkowite rozbrojenie społeczeństwa. Władza obawiała się broni w rękach ludzi. To nastawienie pozostało do dzisiaj. Walczą z nim: partia Kukiz’15 oraz red. Łukasz Warzecha, ale bez wiekszego efektu. Jak widać – wdrukowany strach nie pozwala nawet powierzyć pieczy nad bronią zaprzysiężonym żołnierzom Wojska Polskiego [tacy będą służyć w OT]. Z tego powodu cenna inicjatywa proobronna zostanie w znacznym stopniu zaprzepaszczona.

  Odpowiedz
 18. anonim

  Niech wreszcie ludzie zrozumieją że całe zamieszanie wokół prawa do samoobrony jest spuścizną po komuchach..rządzą nami do dziś.Ta władza boi się uzbrojonych niewolników zwłaszcza gdy zaistnieje konieczność pacyfikacji niezadowolonego tłumu na ulicach. PiS to komuniści z krzyżem w zębach.

  Odpowiedz

Komentarze