Russian Navy Day celebrated in Baltiysk, Russia

W Baltijsku w Obwodzie Kaliningradzkim pojechałem w lipcu z okazji obchodzonego tam dnia Floty Bałtyckiej (więcej o tym – tutaj) .

Przy okazji pochodziłem sobie trochę po miasteczku. Czasu w sumie miałem sporo, ale zerwała się taka ulewa, że zwiedzanie ograniczyło się w zasadzie do pół godziny.

Samo miasto sprawia pozytywne wrażenie, jest małe, czyste ciche i spokojne. Pochodziłem trochę wzdłuż kanałów portowych, byłem na centralnym placu pełnym postsowieckich symboli i pomników. Byłem też pod pomnikiem Lenina stojącym niedaleko dworca kolejowego.

Kiedyś było to miasto całkowicie zamknięte i niedostępne nie tylko dla obcokrajowców a nawet dla pozostałych mieszkańców Obwodu Kaliningradzkiego. Na wjeździe stał patrol wojska, był szlaban i bez przepustki nie można było wjechać.

Dzisiaj pojechać tam może każdy i gorąco do tego zachęcam, szczególnie lokalnym transportem zbiorowym (dlaczego – przeczytasz tutaj).

Sam na pewno wrócę tam w tym roku aby obejrzeć je sobie dokładniej i przepłynąć promem na Baltijską Kosze zwaną u nas Mierzeją Wiślaną.

Na mierzei są pozostałości niemieckiego lotniska z okresu drugiej wojny światowej, stoją jeszcze hangary, jest betonowy pas startowy, muszę to zobaczyć.

W każdym razie dzisiaj w ramach oczekiwania na cieplejszą aurę tylko „liźnięcie” tematu Baltijska i poniżej kilka zdjęć.

Russian Navy Day celebrated in Baltiysk, Russia

Russian Navy Day celebrated in Baltiysk, Russia

Russian Navy Day celebrated in Baltiysk, Russia Russian Navy Day celebrated in Baltiysk, Russia

Russian Navy Day celebrated in Baltiysk, Russia Russian Navy Day celebrated in Baltiysk, Russia Russian Navy Day celebrated in Baltiysk, Russia Russian Navy Day celebrated in Baltiysk, Russia Russian Navy Day celebrated in Baltiysk, Russia

Russian Navy Day celebrated in Baltiysk, RussiaRussian Navy Day celebrated in Baltiysk, Russia Russian Navy Day celebrated in Baltiysk, Russia

Jedna odpowiedź

Komentarze