Po jaką cholerę jest ten budżet obywatelski Panie Adamowicz ?
Dzisiaj rano trafiło mnie konkretnie. O budżecie obywatelskim pisałem kilkanaście dni temu tutaj. Namawiałem w nim m.innymi do głosowania na projekt :
3OK/0003 – Stworzenie ścieżki rekreacyjnej (rolkowej) wokół zbiornika retencyjnego „Jabłoniowa”
Streszczenie: Celem projektu jest stworzenie wokół zbiornika retencyjnego „Jabłoniowa“ utwardzonej ścieżki, w formie pętli, umożliwiającej poruszanie się na rolkach, wrotkach itp. Szerokość ścieżki umożliwi bezpieczne korzystanie jednocześnie przez rolkarzy i spacerowiczów. http://facebook.com/zbiornikJabloniowahttp://zbiornikJabloniowa.pl
Lokalizacja: Zbiornik „Jabłoniowa” znajduje się w dzielnicy Jasień, między ulicami: Jabłoniowa, Węgrzyna, Aleja Armii Krajowej, Jeziorowa, Mariana Pelczara. Zbiornik leży na terenie działek: 71/2, 72/2, 73/1, 74
koszt – 350 000 zł
Dzisiaj czytam komunikat UM Gdańsk o tytule:
„Powstaną trasy dla biegaczy”, a w nim cytuję:
Gdańsk biega – nie tylko podczas maratonów i imprez biegowych, ale też indywidualnie. Coraz więcej mieszkańców naszego miasta uprawia jogging, wykorzystując do tego celu m.in. parkowe alejki, miejskie chodniki i drogi rowerowe. Wkrótce biegacze będą mogli korzystać ze specjalnych tras biegowo-spacerowych.
W ramach Projektu Tras Biegowo-Spacerowych powstanie 81 km ścieżek dla biegaczy.
Następnie następuje wyszczególnienie powstających tras, na miejscu trzecim:
- Budowa ścieżka biegowo-rolkowa wokół zbiornika retencyjnego „Jabłoniowa”, w dzielnicy Jasień – (0,6 km);
Szczegóły tutaj: http://www.gdansk.pl/start_nowy,512,33449.html
Skoro planowane to było od dawna to po jaką cholerę się pytam było to przyjmować pod głosowanie w BO ?
Po co było blokować miejsce innym projektom ? Dlaczego miejscu urzędnicy z Prezydentem miłościwie nam panującym Adamowiczem nie powiedzieli mieszkańcom – zbudujemy wam to tak czy siak?
Nie, teraz ogłosi się sukces konsultacji, sukces BO , mieszkańcy chcieli – proszę macie! Przegłosowano to budujemy!
Identyczna sytuacja była z poprzednim budżetem obywatelskim. Głosowano m.in. projekt „ucywilizowania” ulic Azaliowej i Jaśminowy Stok na Karczemkach.
Zrobienia chodników i latarni ulicznych. Tyle że jak się potem okazało inwestycja ta była w planie kupę czasu wcześniej w związku z budową kombinatu edukacyjnego zwanego „pozytywną szkołą podstawową”
Po jaką cholerę w takim razie jest ten budżet obywatelski ? Po co ta cała fasada ? Po co marnować pieniądze i czas na głosowanie nad czymś co i tak ma powstać ? Tylko po to aby „odfajkować” w papierach że Gdańsk też ma „budżet obywatelski” ?
O co chodzi Panie Adamowicz ?
A tak właściwie to o co panu chodzi ? bedzie tor rolkowy ? będzie to w czym roblem?
W czym problem? W tym , że ktoś poświęcił swój czas i swoje pieniądze. Projekt ktoś musiał przygotować, opracować, obliczyć koszty. Ktoś poświęcił swój czas na promocję, kampanię informacyjną. Ludzie wydali swoje własne pieniądze na ulotki, na kampanię promocyjną, ktoś założył stronę w internecie, aktualizował ją. Ktoś w końcu poświęcił swój czas i pieniądze aby zachęcać do samego głosowania. Koszt samego systemu do glosowania także jest na pewno nie mały. Ludzie wykonali ogrom pracy , aby dowiedzieć się że ta ich praca jest psu na budę przydatna, bo tak czy siak miasto planowało tą inwestycję przeprowadzić. Po co więc jest ta cała szopka z budżetem obywatelskim? To proste i cholernie ważne pytanie. Cieszę się, że tor dla rolkarzy i biegaczy powstanie. Sam będę z niego korzystał, ale czuję się oszukany przez władze miejskie, czuję że ktoś ze mnie robi idiotę. W tym jest problem.