[TO NIE JEST REKLAMA]

Kontynuuję przegląd rynku e-bików. Podsyłacie mi wiele ciekawych konstrukcji i dzisiaj o jednej z nich. Tym pojazdem jest rower firmy Niu, oznaczony symbolem BQI-C3 Pro.

Szczerze mówiąc o firmie Niu nigdy nie słyszałem, a okazuje się, że mają w ofercie kilka ciekawych pojazdów. W Polsce oferują przede wszystkim skutery elektryczne. E-bika próżno szukać na polskojęzycznej wersji strony.

Co wyróżnia ten rowerek ?

źródło: https://www.niu.com/

Przede wszystkim dwie, demontowalne baterie wbudowane w ramę roweru. Rama to typowa miejska konstrukcja, nieco podobna do ramy rowerów sharingowych Bolta, o których nakręciłem jakiś czas temu film w Estonii.

W tej ranie upchnięto właśnie dwie 48V, 10Ah baterie.

źródło: https://www.niu.com/

To niespotykane rozwiązanie, pozwalające wg producenta osiągnąć zasięg nawet do 100 km.

Za napęd elektryczny odpowiada silnik typu hub montowany w tylne 27,5 calowe koło. Producentem silnika jest Bafang. Oferuje on 500W mocy ciągłem (800 W w szczycie). Niu stoi na wzmacnianych kewlarem oponach 27,5×2,4 cala.

Rower wyposażony jest w napęd jednoblatowy przenoszony z korby za pomocą paska. Hamulce są mechaniczne, tarczowe na obu kołach.

Wspomaganie elektryczne można uruchomić poprzez nacisk na korbę, lub za pomocą manetki. Prędkość maksymalna to wg. producenta 45 km/h w trybie wspomagania.

źródło: https://www.niu.com/

Jak na miejski rower przystało jest oświetlenie przednie i tylne, oraz błotniki.

Rower może być wyposażony w bagażnik przedni i tylny.

Niu waży 30 kg, a jego maksymalna ładowność to 160 kg.

Ciekawa konstrukcja. Firma na razie oferuje ten pojazd tylko w USA. Jego cena to 2000 USD.

 

Czuwaj!

Jeśli znalazłeś artykuł ciekawym i / lub pomocnym nie pogniewam się jeśli postawisz mi filiżankę kawy: https://buycoffee.to/vadimontour lub http://www.ko-fi.com/vadimpacajev

Tekst NIE JEST tekstem reklamowym, nie mam nic wspólnego z firmą, sprzedawcą, dystrybutorem. Nie mam i nie oczekuję żadnych korzyści materialnych i niematerialnych z powodu tego co powyżej napisałem. Komentarze