LajkBike bo tak się to będzie nazywało, to system miejskich rowerów elektrycznych wynajmowanych długoterminowo. Taki system ma niedługo, pod koniec sierpnia 2023 wystartować w Krakowie.

Rower w systemie LajkBike będzie można wziąć do siebie do domu na minimum jeden miesiąc. Maksymalny czas najmu to trzy miesiące z limitem 900 km miesięcznie. W miejskim programie chodzi o to, aby dać mieszkańcom i studentom możliwość przetestowania roweru jako środka transportu po mieście, na swojej codziennej trasie.

Celem jest możliwość przekonania się „na własnej skórze” czy taki sposób transportu po Krakowie jest możliwy w codziennej rutynie, bez konieczności angażowania własnych, niemałych przecież środków na zakup własnego e-bike’a . Użytkownicy w ramach abonamentu dostaną także obsługę serwisową sprzętu. Usterki nie wynikające z winy użytkownika mają być usuwane w maksymalnie 4 dni od zgłoszenia.

Limit 900 km wprowadzono aby uniknąć wykorzystywania miejskich e-bików komercyjnie np. przez dostawców jedzenia czy kurierów.

W systemie będzie dostępnych 250 elektryków. Jeśli liczba chętnych na testowanie będzie większa, przeprowadzone zostanie losowanie.

Czuwaj!

Jeśli znalazłeś artykuł ciekawym i / lub pomocnym nie pogniewam się jeśli postawisz mi filiżankę kawy: https://buycoffee.to/vadimontour lub http://www.ko-fi.com/vadimpacajev

Tekst NIE JEST tekstem reklamowym, nie mam nic wspólnego z firmami, sprzedawcami, dystrybutorami w/w sprzętu. Nie mam i nie oczekuję żadnych korzyści materialnych i niematerialnych z powodu tego co powyżej napisałem. 

Materiały graficzne wykorzystano na prawie cytatu.

 

 Komentarze