S0215327_result

Pora na drugi odcinek testu kamery samochodowej/rejestratora Media-Tech U-Drive Station MT4048 . Pierwszą część można przeczytać tutaj.

Montaż kamery w samochodzie:

S0025290_result S0035291_result

Kamerę , a w zasadzie jej stację dokującą do szyby montujemy za pomocą taśmy dwustronnej. Nie jest to chyba najszczęśliwsze rozwiązanie, ponieważ w przypadku chęci zmiany miejsca montażu czy przeniesienia kamery do innego auta mamy problem. W komplecie jest tylko jedna taka taśma więc trzeba będzie kombinować.

S0065295_result S0085300_result

W każdym razie montaż jest dosyć pewny kamera nie powinna odpaść od szyby (choć ciekawe co będzie jak szyba rozgrzeje się latem , czy klej nie puści? Przyssawki lubią wtedy odpadać, może to rozwiązanie będzie pewniejsze)

S0015289_result mt4048 front

Sama kamera wsuwa się do stacji dokującej z oporem ale połączenie jest pewne. Duży opór jest także podczas demontażu kamery ze stacji dokującej, ale pewnie po kilku takich operacjach połączenie się “wyrobi” i będzie łatwiej.

Podłączenie zasilania z gniazda zapalniczki nie sprawia problemu, dołączony przewód jest dosyć długi.

Plusem zastosowanego systemu montażu jest to ,że kamera wraz z uchwytem montażowym jest stosunkowo niewysoka, a więc można ją zamontować nisko na podszybiu co powoduje bardzo małe ograniczenie widoczności kierowcy. Za to ogromny plus.

Wyświetlacz:

S0115306_result

Ekran urządzenie jest niewielki a jego podświetlenie nie jest uciążliwe, nawet podczas jazdy w nocy. Czerwona dioda wskazująca podłączenie zasilania także nie razi w oczy kierowcy. Widoczność w dzień jest dobra, niestety nie miałem możliwości z uwagi na panującą od kilu dni aurę sprawdzić widoczności  w ostrym słońcu.

S0175318_result

Jakość nagrań:

To największy plus tek kamery. Jakość nagrywanego obrazu jest naprawdę dobra. Widoczność tablic rejestracyjnych przed nami sięga na oko 20 -30 metrów co jest naprawdę niezłym wynikiem porównując do innych kamer w tej półce cenowej. Niestety widoczność tablic rejestracyjnych samochodów nadjeżdżających z przeciwka i znajdujących się w rogu kadru jest dosyć kiepska. Kąt widzenia kamery jest zadowalający, a przy okazji “beczkowanie” obiektywu nie jest duże jednak rogi kadru są nieostre.

Także w nocy jakość nagrania jest naprawdę dobra, w wielu innych podobnych kamerach nie udało się zarejestrować np chmur na nocnym niebie  , zawsze  jest tam czarna plama, w tej kamerze są dobrze widoczne (Chmury nie są oczywiście do niczego przydatne w rejestratorze jazdy natomiast pokazuje to dobrze jakość nagrywanego obrazu i zdolność kamery do rejestracji szczegółów w słabym oświetleniu.)

Rejestruje także bardzo dobrze dźwięki w kabinie (głosy), ale zauważyłem także że zbiera jakieś dziwne “burczenie”, jakby wpadało w rezonans z silnikiem, lub wentylatorem ? nie wiem , nie słychać tego zawsze ale jak słychać to jest to naprawdę irytujące na nagraniu. Poniżej zamieszam także przykładowe nagranie tego “burczenia”

Przykładowe nagrania w dzień (także z dźwiękiem gdzie słychać to “burczenie”:

Przykładowe nagranie po zmroku:

Podsumowując:

Urządzenie oferuje dobrą jakość nagrania, zarówno w dzień jak i w nocy, rejestruje dużą ilość szczegółów, widoczność tablic rejestracyjnych samochodów przed nami  jest dobra.

Największe zastrzeżenia budzi sposób montażu stacji dokującej do szyby samochodu, dziwne rejestrowanie jakichś bliżej nieokreślonych  dźwięków ,  trudne poruszanie się po menu oraz kiepska widoczność tablic aut znajdujących się w rogach kadru.

Kamera pomimo kilku wad, spełnia bardzo dobrze jej główne zadanie czyli rejestrowanie potencjalnie groźnego zdarzenia na drodze.

Kamerę do testów udostępniła firma Media -Tech.

S0195324_result

5 komentarzy

Komentarze