S0178028_result
Za dziesięć złotych można kupić coś co każdy powinien mieć zawsze przy sobie , nie tylko kierowca. Jest to apteczka tzw. „patrolowa” czyli zestaw „First Aid Kit” zwany też zestawem CPR czy zestawem ochronnym ratownika.

S0208033_result

Zestaw zawiera maseczkę do prowadzenia sztucznego oddychania, dwie pary rękawiczek winylowych, oraz gazę ze środkiem odkażającym. Całość zamknięta w małym poręcznym pokrowcu z karabińczykiem. Taki zestaw każdy może mieć w kieszeni, kurtce, przypięty do paska czy też wsadzony w schowku samochodowym.

S0248039_result

Ten mały niepozorny pakiecik może pomóc bezpiecznie uratować komuś życie. Służy do ochrony osobistej osoby prowadzącej akcję ratowniczą – zabezpiecza nas przed płynami ustrojowymi chorego – jego krwią, śliną i innymi wydzielinami co znacząco pomaga przełamać barierę psychiczną przed podjęciem akcji ratowniczej.

S0228036_result

Często osoby potrzebujące pomocy są zakrwawione, wymiotowały , silnie się ślinią, lub też są po prostu brudne czy śmierdzące – dzięki rękawiczkom, i prostej ale skutecznej masce możemy pozbyć się odruchu obrzydzenia i skutecznie komuś pomóc.

S0258040_result

Gdzie kupić? – w wielu aptekach, na największym polskim portalu aukcyjnym , na ebayu i w wielu marketach – ten ze zdjęcia kupiłem dzisiaj w Auchan w Gdańsku za 10 zł 50 groszy . Możemy też kupić wszystko osobno jeszcze taniej – sama maska w aptece kosztuje jakieś 2,50 zł, rękawiczki po złotówce od pary.

Przemyśl to drogi czytelniku ! 🙂

S0198031_result

2 komentarze

Komentarze