O napełnianiu kartuszy gazowych już było sporo i na moim blogu i chyba nawet więcej na kanale jutjubowym.

Dzisiaj króciutko chciałem napisać o moim nowym nabytku służącym właśnie do tego celu.

Jakiś czas temu, gdy opublikowałem na jutjubie ten film o przelewarce do gazu:

jeden z moich widzów napisał w komentarzu o zestawie do przelewania gazu wyposażonym w zawór odpowietrzający.

W powyższym filmie wspominam też i o takim zestawie. To co mnie do niego trochę zniechęcało, to fakt że ma on przezroczysty plastikowy wężyk. Zestaw który pokazuję wyposażony jest w wężyk zbrojony, w oplcoe stalowym. Wydawał mi się taki zestawik solidniejszy po prostu niż z wężykiem z PVC.

Postanowiłem jednak od Chińczyków zamówić i ten z zaworem. Kosztował on ok 10 USD czyli bardzo podobnie do tego kupionego wcześniej.

Wężyk składa się z elementu nakręcanego na kartusz gazowy. Wyposażony jest on w złącze żeńskie 7/16 cala. Łączymy tym elementem przewód z kartuszem.

Wykonany jest z aluminium. Wyposażony jest w dwa zaworki. Jeden z nich służy do przelewania gazu. Po jego odkręceniu gaz z dużej butli (turystycznej, lub 11kg) przelewany jest do kartusza. Drugi zaworek to zawór odpowietrzający.

Aby napełnić kartusz 227g typu „dezodorant” :

kartusz 227 gramowy

należy użyć przejściówki wkręcanej w ten zawór. Wygląda ona tak:

Można ją kupić osobno, lub w zestawie z wężykiem do przelewania.

Z drugiej strony jest nypel wyposażony w gwint wewnętrzny 21,8 czyli standardowy gwint „dużej” 11kg butli gazowej.

Ja dodatkowo dokupiłem w pobliskim markecie budowlanym przejście z GW 21,8 na GW3,8″ tak aby móc podłączyć ten zestaw do butli turystycznej. Obecnie do napełniania kartuszy korzystam z małej 1 kg butli.

Tutaj pokazuję jak taką butlę napełnić z butli 11kg:

Przewód połączeniowy ma jakieś 60 cm długości i jak napisałem wcześniej jest przezroczysty, wykonany z tworzywa sztucznego. Okazało się że nie jest taki delikatny jak się obawiałem, wykonany jest bardzo solidnie i jest dosyć elastyczny. Miałem obawy czy nie będzie się łamał i uszkadzał, ale nie powinno się to wydarzyć. Plusem tego rozwiązania jest to że widać proces przelewania gazu. Gaz w stanie ciekłym spływa wężykiem, wraz z powietrzem, które jest w butli i tworzy bąble. Ot gadżet ale jeśli ktoś lubi sobie popatrzeć to jest całkiem fajne.

Ja osobiście napełniam kartusze „na słuch” , tu dodatkowo jeszcze widać proces i widać kiedy trzeba zacząć odpowietrzać kartusz.

Procedurę przelewania gazu do kartusza z użyciem tego wężyka pokazałem na nagranym na tą okazję filmiku:

UWAGA!!!

NIE WOLNO TEGO ROBIĆ.

PISZĘ O TYM POKAZUJĘ TO ABY ZASPOKOIĆ TWOJĄ CIEKAWOŚĆ.

ZROBIŁEM TO ABYŚ TY NIE MUSIAŁ !

URZĄDZENIA TE NIE SĄ DOPUSZCZONE DO UŻYTKU NA TERENIE UNII EUROPEJSKIEJ, NIE MAJĄ ŻADNYCH ATESTÓW, CERTYFIKATÓW, DEKLARACJI ZGODNOŚCI, ZNAKÓW CE, ŚWIADECTW CHRZTU ANI ODPUSTÓW. NIE WOLNO ICH UŻYWAĆ.

NIE RÓB TEGO POD RZADNYM POZOREM.

NIE PONOSZĘ ODPWOEIDZILANOŚĆI JEŚŁI MIMO MOJEGO OSTRZEŻENIA TO ZROBISZ. 

 

Na koniec linki (TYLKO I WYŁĄCZNIE W CELAXCH EDUKACYJNYCH! NIE KUPUJE TEGO!) do tego przewodu i przejściówki:

– wąż do napełniania kartuszy przezroczysty z zaworem odpowietrzającym (wybierz opcję “RU and Adapter) : https://s.click.aliexpress.com/e/_9j5nM7

–  wąż do napełniania kartuszy w oplocie stalowym (wybierz opcję “RU and Adapter) : https://s.click.aliexpress.com/e/_DDEjRMT

– przejściówka z zaworem: https://s.click.aliexpress.com/e/_DmFiEHh

– końcóweczka do napełniania kartusza 7/16″ z “dezodorantu”: https://s.click.aliexpress.com/e/_AqTKz1

– przejściówki do różnych typów kartuszy : https://s.click.aliexpress.com/e/_DmFiEHh

Jeśli znalazłeś artykuł ciekawym i / lub pomocnym nie pogniewam się jeśli postawisz mi filiżankę kawy: https://buycoffee.to/vadimontour lub http://www.ko-fi.com/vadimpacajev

Czuwaj!

Linki do ofert są linkami afiliacyjnymi. Jeśli dokonasz zakupu za ich pomocą, kilka centów z tego zakupu dostanę jako prowizję (dla Ciebie cena jaką zapłacisz się nie zmienia). Jeśli się na to nie zgadzasz, wyszukaj proszę odpowiednią ofertę samodzielnie w serwisie Aliexpress.Komentarze