Krótka relacja z postępu prac nad mini camperem na bazie samochodu Seat Inca.

Jak to się zaczęło i jakie są plany do poczytania tutaj:

Budujemy mini campera #1 – kupujemy samochód

Budujemy mini campera #2 – planowanie i dewastacja

Dzisiaj krótko o podłodze.

Jak już wspominałem blacharsko podłoga jest niemal idealna. Ponadto na całości w pakiecie z autem otrzymałem osłonę podłogi, wykonaną z grubej sklejki wodoodpornej. Sklejkę postanowiłem pozostawić na miejscu, gdyż montowana jest ona w fabrycznych punktach montażowych do podłogi grubymi i długimi śrubami w sumie w ośmiu miejscach.

Znacznie ułatwi mi to przymocowanie konstrukcji łózka i regału do podwozia. Przykręcę to po prostu na mocne śruby do owej sklejki, a sklejkę zamocuję do podwozia. Odpadnie kombinacja z otworowaniem podłogi samochodu i wymyślaniem sposobu zamocowania tego tak, aby w razie kolizji, wypadku czy nagłego hamowania szafka i łóżko nie wjechało mi do kabiny…

camper-seat-inca-podloga-0

Tak wiec baza podłogi jest, wystarczyło ją teraz czymś przykryć, tak aby było to praktyczne w sprzątaniu, a jednocześnie „ładnie” wyglądało. Pierwotnie chciałem użyć paneli podłogowych i rzeźbić podłogę drewnianą 🙂 Miałem paczkę takowych od 10 lat w piwnicy, pozostałych po remoncie mieszkania. Szybko jednak mi przeszło – za dużo rzeźbienia.

Po przemyśleniu wielu wariantów, wybór padł na najprostszą i stosunkowo niedrogą opcję. Postanowiłem wszystko wykafelkować…

Tyle, że zamiast kafli użyłem ich imitacji czyli wykładziny PVC zwanej w niektórych kręgach „gołym leonem” tudzież linoleum.

Nabyłem takowe w zielonym sklepie budowlanym.

camper-seat-inca-podloga-1

Sprzedają to za 21.90 zł za metr kwadratowy. Rolka ma szerokość 2 metrów. Kupiłem z małym zapasem 1.8 długości, czyli 3.6 metra kwadratowego.

camper-seat-inca-podloga-3

Rozłożyłem całość na podłodze, wyciąłem zwykłym nożem do tapet miejsca na nadkola, skróciłem do potrzebnego wymiaru i voilà:

camper-seat-inca-podloga-2

camper-seat-inca-podloga-4

Podłoga gotowa. Nie będę jej przymocowywał w żaden sposób ponieważ jak wspomniałem wyżej całość zostanie przykręcona do podwozia w fabrycznych punktach montażowych co przytrzyma całość na miejscu.

W podłodze, jak widać na zdjęciu jest dziura, w płycie sklejkowej jest zamontowana natomiast kratka – wywietrznik.

20160701_164549

Na razie to zakryłem, ale czuję że trzeba będzie wyrżnąć dziurę i to odsłonić aby uzyskać odpowiednią wentylację wnętrza. No ale to później.

Teraz czas na zabudowę, ale o tym w kolejnym wpisie.

 

Jedna odpowiedź

  1. Basia

    Super to wygląda i jakoś jakby więcej miejsca się wydaje z tą wykładziną 🙂

    Odpowiedz

Komentarze