Zamknięcie kompleksu jaskiniowych basenów termalnych w Miskolc Tapolca nie potrwała zbyt długo. Na szczęście…

3 dni temu, 28 października, ponownie otwarto cały kompleks basenowy.

Zamknięcie z powodu kryzysu na rynku gazu potrwało nie cały miesiąc.

Jak do tego doszło zapytacie cytując klasyka ? Czyżby Orban jeszcze bardziej porzykląkł przed wową z kremla ?

Otóż nie.

Tym razem władze lokalne, oraz lokalni przedsiębiorcy, restauratorzy i właściciele kwater doszli do porozumienia. Wspólnie utworzyli fundusz na który wpłacone zostały pieniądze mające pozwalające na dalsze funkcjonowanie obiektu. Burmistrz przekazał 22 mln forintów, przedsiębiorcy kolejne 20 milionów. Pozwoliło to na otwarcie term tuż przed długim listopadowym weekendem.

Czasu gdy obiekty był zamknięty przeprowadzono prace remontowo – konserwacyjne, które kosztowały kolejne 100 milionów forintów, które poszły z miejskiego budżetu.

Na ile wystarczy tych pieniędzy, to się  jak zawsze okaże. Przypuszczam jednak, że straty dla lokalnych przedsiębiorców z powodu zamknięcia basenów były tak gigantyczne, że będą oni, wraz z miastem, dotowali ich działalność tak długo jak będzie to potrzebne.

W każdym razie – baseny termalne Miskolctapolca Barlangfürdő są ponownie otwarte.

Jedna odpowiedź

 1. Miś

  A ja sądzę, że niedługo wszystko tam padnie. Pomimo niewątpliwych atrakcji więcej nie pojadę, nie odwiedzę Węgier z powodów czysto egoistycznych. Jestem egoistą tak jak ten ich Orban. Dopóki on będzie popierał ruskich, doputy ja nie dam im moich pieniędzy.
  Na Chorwację pojadę naokoło.
  Byleby nie przez węgierskie panstewko.
  To samo mówi większość moich znajomych

  Odpowiedz

Komentarze