Nakładem wydawnictwa Wiedza Powszechna ukazała się książka dotycząca strzelectwa pt. „Broń krótka. Strzelanie bojowe i sportowe z pistoletu”.

Wiedzy nigdy za mało więc z ochotą sięgnąłem po tą pozycję, tym bardziej, że nie ma na rynku zbyt wiele książek poruszających tą tematykę.

Wydawnictwo pisze o niej tak:

Książka to bogato ilustrowany poradnik strzelecki skierowany zarówno do początkujących strzelców i pasjonatów strzelectwa, jak i praktyków – żołnierzy, policjantów i pracowników ochrony.

W przystępny sposób przekazuje skondensowane informacje o broni, amunicji i balistyce, ze wskazaniem na pistolet automatyczny (chodzi chyba raczej o pistolet samopowtarzalny – Vadim). Prezentuje najpopularniejsze w Polsce wzory pistoletów. Jest też próbą odpowiedzi na pytanie, jak dokonać trafnego wyboru pierwszej broni palnej. Uczy techniki strzeleckiej, tak w strzelectwie tarczowym, jak i bojowym. Uzupełnienie poradnika stanowią rysunki, niemal 100 ćwiczeń i blisko 250 fotografii.
Prezentowana wiedza jest owocem ponad 30-letnich doświadczeń autora z bronią jako zawodnika, instruktora strzelectwa i praktyka noszącego broń w służbie przez ponad 20 lat.

Autorem książki jest Sebastian Nowak – młodszy inspektor policji w stanie spoczynku, absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego i Środkowoeuropejskiej Akademii Policyjnej w Wiedniu, był m.in. naczelnikiem wydziału liniowego w Centralnym Biurze Śledczym Policji. Nauczyciel w szkolnictwie zawodowym, instruktor wyszkolenia strzeleckiego od 1994 r., zawodnik sportowy, popularyzator strzelectwa – prowadzi firmę Specto – Doradztwo i szkolenia w Wałbrzychu.

Książka jest faktycznie bardzo ciekawa i bogato ilustrowana. Znajdziemy w niej opisy budowy i eksploatacji broni krótkiej, amunicji pistoletowej, podstawowe informacje o balistyce oraz porady dotyczące wyboru pierwszego pistoletu. Szczegółowo opisano zagadnienia strzelectwa sportowego i bojowego. Nie mogło zabraknąć oczywiście zagadnień dotyczących bezpiecznego posługiwania się bronią palną.

Ciekawa pozycja zarówno dla aktywnych strzelców – dla odświeżenia informacji, jak i dla tych którzy dopiero myślą o własnej broni.

Na zachętę mały przegląd książki:

Jeśli dobrnęliście do końca to mam dla Was mały prezent – 2 egzemplarze tej książki od wydawnictwa Wiedza Powszechna. Rozdam je dwóm osobom, wylosowanym wśród tych, którzy wykonają następujące zadanie:

  1. „polubią”, jeśli tego jeszcze nie zrobili profil Vadima na facebooku: https://www.facebook.com/vadimpacajev
  2. udostępnią ten wpis na swojej „osi czasu” na facebooku, tak by był widoczny dla wszystkich (opcja „publiczny”)
  3. zgłoszą wykonanie zadania  pod wpisem o książce na moim facebooku – pisząc „zrobione”

Na zgłoszenia czekam do piątku 16 grudnia 2016. Losowanie w sobotę rano, w poniedziałek wysyłam książki pocztą.

Dla badaczy pisma, którzy zawsze ujawniają się w przypadku takich mini konkursów: tak wiem, że konkurs nie jest zgodny ze wszelkimi regulaminami facebooka – nie chcesz brać udziału, nie bierz, kup książkę, wspomóż autora, zostaw to innym. Dziękuję.Jedna odpowiedź

Komentarze