Oglądałem dzisiaj rano w TVN24 „wywiad ” * Bogdana Rymanowskiego z ministerm SWiA Błaszczakiem. Wyłowiłem z bełkotu pierwszej wazeliny RP dwa ciekawe zdania.

Jedno stwierdzenie dotyczy promowanej przez pewną organizację i fanatyka religijnego stojącego na jej czele, wraz z naczelnym jednej z gazet, nowej Ustawie o broni i amunicji .

Drugie zaś ciekawsze Dyrektywy Komisji Eurpejskiej o broni palnej.

Jakie zdanie prezesa Jarosława przekazał Błaszczak?

Rymanowski: Czy coś się zmieni w sprawie wydawania pozwoleń na broń. Pański kolega poseł Pięta  chce aby były wydawane nie jak do tej pory przez komendantów wojewódzkich tylko przez Starostów, czy Pan jest za taką decyzją.

Błaszczak : Nie, uważam że to nie jest dobry pomysł. My mamy bardzo dobre przepisy prawne dotyczące posiadania broni , zresztą w Unii Europejskiej jest odmienna tendencja , taka która ogranicza. Ale nic nie zagraża, szczególnie grupom rekonstrukcyjnym, muszę powiedzieć że zarówno w Pradze na spotkaniu grupy Wyszehradzkiej, jak i wczoraj na posiedzeniu nieformalnym ministrów spraw wewnętrznych, muszę powiedzieć że ci którzy obawiali się restrykcyjnych przedsięwzięć mogą być spokojni.

Co z tego wynika ? Otóż wynika z tego niezbicie, że prezes Jarosław jest przeciwny projektowi Ustawy o Broni i Amunicji  nazwanemu przez Trybuna i redaktora naczelnego jednego z pism „obywatelskim”.  I nie sam nie wierzę że to piszę – pierwszy raz popieram nadnaczelnika Jarosława!

Po drugie ministrowie spraw wewnętrznych na wczorajszym nieformalnym spotkaniu rozmawiali o Dyrektywie Komisji Europejskiej w sprawie broni palnej i wynika że coś ustalili. Stwierdzenie „ ci którzy obawiali się restrykcyjnych przedsięwzięć mogą być spokojni” daje podstawy sądzić, że pomysł zmian w Dyrektywie został oprotestowany przez większą część ministrów spraw wewnętrznych i daje nadzieje że zostanie uwalony!

Cieszę się z tego niezmiernie i mam wielką nadzieję że tak się stanie.

Link do wypowiedzi Błaszczaka: http://www.tvn24.pl/jeden-na-jeden,44,m/jeden-na-jeden-w-lipcu-przywrocimy-kontrole-na-granicach-polski,613804.html Instersujący nas fragment zaczyna się od 10:37.

* Słowo wywiad celowo dałem w cudzysłowie ponieważ w mojej opinii zarówno pytający i odpowiadający na pytania to znani pisowscy działacze partyjni, więc i jeden i drugi  pytania i odpowiedzi dostali napisane wcześniej przez naczelnika z Nowogrodzkiej.   Tu nie ma miejsca na przypadek, a Pan Błaszczak, czegoś takiego jak własne zdanie nie posiada.

9 komentarzy

 1. Rafał Kawalec

  Cóż rzec.

  Zadziwiają mnie ludzie, którym niechęć do Turczyna zasłania rozum.
  W nowym projekcie ustawy tak naprawdę tracą 3 grupy
  a) PZSS
  b) Policja i mundurowi
  c) Posiadacze wiatrówek FAC

  No i ta wąska grupa sportowców, którzy naprawdę zaliczają te zawody dla radości rywalizacji a nie tylko dla utrzymania licencji i pozwolenia 😉

  Zresztą zdaje się już kiedyś napisał waćpan coś idiotycznego na temat tego projektu i musiałem to prostować

  Odpowiedz
  • vadim

   José Ortega y Gasset powiedział kiedyś mądrą rzecz:

   Zdziwienie, zaskoczenie to początek zrozumienia.

   Czego i Panu życzę

   Vadim

   Odpowiedz
  • sfinks

   Nie traci pzss, tylko strzelcy sportowi którzy naprawdę strzelają sportowo, a nie traktują klubu tylko jak męczącą konieczność w drodze do zezwolenia.
   No i nie wymieniłeś wszsytkich grup które tracą. Najwięcej tracą strzelcy czarnoprochowi, którzy obecnie, po wielu nowelizacjach mają w zasadzie wolność i normalność.
   Nie zyskują nic myśliwi ani kolekcjonerzy.
   No więc, traci wiele grup, a kto właściwie zyskuje? Tylko ludzie którzy obecnie mają zezwolenia sportowe chociaż nie chcą startować w zawodach. I tyle. Nikt więcej nie zyskuje na zmianach, za to mnóstwo ludzi traci.

   Odpowiedz
 2. mkw

  To ciekawa informacja która umknęła mojej uwadze. Dzięki !
  To że „obywatelski” gniot pchany przez religijno-nacjonalistycznego oszołoma padnie z jednej podstawowej przyczyny. Obecny rząd nie ma w kasie pieniędzy (nawet jakby chciał w co wątpię to realizować) na tworzenie systemów za miemałą kasę i robienie w urzędach nowej armi urzędasów na którą trzeba nie małej kasy. Dodatkowo we władzach samorządowych silnie okopane jest PO i PSL. Trzeba być ignarantem żeby liczyć że w tej sytuacji rząd sam będzie sobie robił kłopoty 😉
  Wszystko na co można liczyć to mały face-lifting obencej UOBiA – polecam inicjatywę jaka sie objawiwła na iwebie:
  http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?f=75&t=139936

  Odpowiedz
  • Gryf Pomorski

   „tworzenie systemów” narzuca nam obowiązująca dyrektywa unijna, tak samo jak kategoryzację broni. Kiedyś to trzeba będzie zrobić prędzej czy później …. no chyba że chcemy wystąpić z Unii. Domyślam się, że nie chcemy (?) Jeśli tak to zachęcam do napisania własnego projektu ustawy zawierającego w.w. elementy – obiecuję, że jak naprawi wytykane przez Was błędy to będę jednym z pierwszych którzy taki projekt podpiszą i to obiema rękami.

   Odpowiedz
 3. gladiator

  Skoro broni nie można posiadać legalnie pozostaje jedno wyjście ..nielegalnie.

  Odpowiedz

Komentarze