Ministerstwo Kultury i Turystyki Obwodu Kaliningradzkiego planuje podczas Jarmarku Dominikańskiego w Gdańsku akcję promocyjną dotyczącą wiz elektronicznych.

O szczegółach i warunkach uzyskania e-wizy pisałem tutaj – To jest prawdziwy HICIOR! Rosja wprowadza bezpłatne wizy do Obwodu Kaliningradzkiego!

Przypomnę, że od 1 lipca obywatele 53 państw, w tym Polacy mogą ubiegać się o darmową , elektroniczną wizę pozwalająca na wjazd i pobyt w Obwodzie Kaliningradzkim w Rosji.

Na terenie oddziału Rosyjskiego Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku przy ul. Długiej powstanie centrum konsultacyjne, w którym zagraniczni turyści będą mogli uzyskać wszystkie informacje na temat projektu i procedury wiz elektronicznych.

Przygotowana zostanie także wystawa fotograficzna pokazująca zabytki Kaliningradu (ciekawym tej wystawy, może  będzie Dom Sowietów ??? 🙂 )

Każdy odwiedzający ma też podobno otrzymać upominek 🙂

Wg. Rosjan, kampania informacyjna ma na celu zwiększenie napływu turystów do graniczącego z Polską regionu.

Akcja informacyjna przedstawicieli Kaliningradu w Gdańsku potrwa do 19 sierpnia 2019.

Start w sobotę 27 lipca o 18.00.

Adres: Rosyjskie Centrum Nauki i Kultury, Gdańsk, Długa 35,


2 komentarze

  1. Rikatt

    Dzień dobry, wybieram się do Kaliningradu w najbliższym czasie i interesują mnie informacje odnośnie przewożonych rzeczy (papierosy, alkohol). Ostatni wpis z tej strony jest z 2014 roku. Jestem ciekawa czy coś się zmieniło? 🙂 Pozdrawiam

    Odpowiedz

Komentarze