Firma Jackery pokazała swój najnowszy , pierwszy w ofercie, modułowy bank energii model Explorer 2000 plus.

Do bazowego urządzenia mogą zostać podłączone, wzorem np. konkurencyjnego Bluetti, kolejne modułowe baterie, zwiększające nie tylko pojemność banku energii , ale i jego maksymalną moc.

Co oferuje bazowy model ?

Przetwornicę generującą napięcie 230V o przebiegu tzw. czystej sinusoidy o mocy 3kW. Pojemność akumulatora 2kWh. Stacja wyposażona jest w gniazdo 12V 10A,2 gniazda USB-A o mocy max 18W, 2 gniazda USB-C PD 100W,oraz do 4 gniazd (w zależności od rynku) prądu zmiennego o mocy 20A każde. Dodatkowo jest gniazdo 230V o mocy 25A.

To nie konie nowości. Explorer 2000 plus jako pierwszy ma na pokładzie akumulatory LiFePo4. Do tej pory Jackery z uporem maniaka stosował baterie litowo-jonowe. Ilość cykli ładowania określono na 4000

Dodatkowe baterie rozszerzające możliwości banku łączone są z bazowym modułem za pomocą specjalnych przewodów. Zestaw można rozbudować aż do pojemności 24 kWh! Stosuje się wtedy 10 dodatkowych modułów. Można to obciążać wtedy urządzeniami o mocy do 6kW.

Swoją drogą za taki zestaw trzeba zapłacić w Stanach prawie 25 tyś USD… srogo!

Czuwaj!

Jeśli znalazłeś artykuł ciekawym i / lub pomocnym nie pogniewam się jeśli postawisz mi filiżankę kawy: https://buycoffee.to/vadimontour lub http://www.ko-fi.com/vadimpacajev

Tekst NIE JEST tekstem reklamowym, nie mam nic wspólnego z firmami, sprzedawcami, dystrybutorami w/w sprzętu. Nie mam i nie oczekuję żadnych korzyści materialnych i niematerialnych z powodu tego co powyżej napisałem. 

 Komentarze