Od dłuższego czasu polowałem na grill gazowy zasilany kartuszami gazowymi. Najpopularniejsze tego typu grille produkuje firma Campingaz.

Mają one jedną wielką wadę – zasilane są kartuszami Campingaz w systemie EasyClick. Czyli drogimi i trudno dostępnymi kartuszami gazowymi.

Niemniej kartusze te da się samodzielnie napełnić, jak niemal każdy inny kartusz gazowy, więc stwierdziłem , że pal licho. Mam kilka używanych takich kartuszy, gaz do nich sobie ogarnę bez problemu, więc niech będzie.

Grille te są oczywiście, jak wszystko Campingaza drogie. Nawet bardzo drogie.

Szukałem zatem używek. Nastawiłem się na zakup najmniejszego, najbardziej kompaktowego modelu z serii Party Grill.

Raz już nawet trafiłem na ciekawą ofertę na oleiksie . Był taki grill jakiego szukałem za 100 złotych polskich. Niestety, zanim kliknąłem na kup z przesyłką oleiksa, ktoś mnie ubiegł.

Jednocześnie rozglądałem się też za innymi rozwiązaniami. Tak przez przypadek trafiłem w jednym z marketów na grill gazowy znanej mi dobrze tureckiej firmy Orgaz (tam nie ma „m” na końcu!).

Mam kuchenkę Orgaz, której używam niemal codziennie i wiem że spisuje się ona doskonale, co dobrze wróżyło.

Tutaj o niej pisałem ciut więcej: Turecka kuchenka turystyczna Orcamp Kamp Ocak Siboplu – Orgaz K502 #minitest

Co więcej znowu udało mi się trafić na świetną okazję cenową. Grill pierwotnie kosztował 250 ziko. Potem cenę obniżono do 199 ziko, co nadal było dla mnie zaporową ceną.

Na szczęście pewnego dnia trafiłem na egzemplarz „powystawowy”. Nie miał kartonika oraz jednej, nieistotnej dla mnie części.

Tą brakującą częścią była patelnia typu WOK. W zestawie bowiem z grillem idą dwie rzeczy – taca, ruszt do grilowania, oraz WOK właśnie. Brak tego WOK-a i brak kartonika spowodował obniżenie ceny do 80 nowych złotych polskich!

To już trzeba było kupić 🙂

Grill zasilany jest kartuszami z gwintem 7/16 cala, a za pomocą odpowiednio dobranej przejściówki, można zasilać go niemal dowolnym innym kartuszem gazowym.

Jest składany do stosunkowo niewielkiej postaci, co znacznie ułatwi przewożenie go w kamperze. Zdemontować można nóżki, a ruszt i jego tzrymadła są demontowalne i wchodzą do wnętrza miski grilla.

Jak sprawuje się ten grill i czy da się na nim coś przygotować do jedzenia zobaczycie na poniższym filmie:

Czuwaj!

Jeśli znalazłeś artykuł ciekawym i / lub pomocnym nie pogniewam się jeśli postawisz mi filiżankę kawy: https://buycoffee.to/vadimontour lub http://www.ko-fi.com/vadimpacajev

Artykuł powstał we współpracy z moim prywatnym kontem bankowym, z którego środki zostały przekazane na zakup wyżej opisanego sprzętu.Komentarze