Znalazłem dzisiaj ciekawą informację o konkursie dla wszystkich zakochanych w krajach skandynawskich, warto spróbować swoich sił 🙂 :

Odbyłeś/aś niezapomnianą podróż do Skandynawii? Masz interesujące zdjęcia z tego regionu? Weź udział w konkursie „Barwy Skandynawii” organizowanym w ramach VIII ART NAIF FESTIWALU. Najlepsze prace wezmą udział w pokonkursowej wystawie. Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.artnaiffestiwal.pl/aktualna.

ART NAIF FESTIWAL jest największym w Polsce wydarzeniem poświęconym sztuce naiwnej, która uwodzi odbiorców swobodą artystycznej ekspresji, optymizmem i nieskrępowaną wyobraźnią. Już po raz ósmy, od 12 czerwca do 14 sierpnia, w katowickiej Galerii Szyb Wilson będzie można podziwiać sztukę naiwną z całego świata. Malarze tego nurtu przedstawiają najczęściej świat pełen harmonii, piękna i kolorów. Dominującymi motywami są wiejskie pejzaże, widoki miast i scenki rodzajowe rozgrywające się na tętniących życiem uliczkach i placach. Tegoroczna edycja Festiwalu poświęcona jest krajom skandynawskim, które dodatkowo słyną z malowniczych krajobrazów i barwnej architektury miast, inspirujących nie tylko malarzy naiwnych z tego regionu, lecz także turystów.

Konkurs „Barwy Skandynawii” adresowany jest do wszystkich miłośników fotografii oraz podróżowania. Czekamy na zdjęcia wykonane podczas podróży po krajach skandynawskich, ukazujące ten region w reportażowym ujęciu. Najciekawsze fotografie wezmą udział w wystawie pokonkursowej zaplanowanej na 1-19 lipca 2015 r. Wystawa odbędzie się w Centrum na Mariackiej działającym przy Centrum Kultury Katowice. Laureaci Konkursu otrzymają ponadto nagrody książkowe ufundowane przez Wydawnictwo Bezdroża.

Jak przystąpić do konkursu?

Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu minimum 3, a maksimum 7 zdjęć. W konkursie wezmą udział prace fotograficzne w formacie JPG o jakości pozwalającej na wydruk w wymiarze A2 (ok. 590x420mm). Wymagana rozdzielczość zdjęć wynosi 300 dpi. Aby wziąć udział w Konkursie, należy wypełnić formularz dostępny na stronie http://www.artnaiffestiwal.pl/aktualna oraz przesłać go mailowo na adres: w tytule wiadomości wpisując „Konkurs Barwy Skandynawii”. Termin zgłaszania zdjęć upływa 30 kwietnia. Wysłanie zgłoszenia jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu, który pobrać można ze strony www.artnaiffestiwal.pl.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/412788342220070/

UWAGA! Zdjęcia do konkursu można przesyłać wyłącznie poprzez serwery służące do przesyłania lub udostępniania plików, np. WeTransfer, Dropbox itp. Link dostępu do zdjęć prosimy wpisać w formularzu zgłoszeniowym.

fot. sxc.hu

Komentarze