Estońska firma Bolt która poza innymi usługami oferuje popularne hulajnogi elektryczne na minuty planuje wprowadzić nową wersję swojego pojazdu. Hulajnogi elektryczne Bolta dostaną kilka nowych funkcji.

W wielu krajach, min w Polsce hulajnogą wg. przepisów poruszać się może tylko jedna osoba. Zabronione jest zabieranie pasażerów. Niektórzy nad tym bardzo płakali, bo jak powiedział kiedyś najsłynniejszy polski jutuber technologiczny tow. Klawiatur – jazda we dwójkę na hulajnodze, to była jedyna okazja żeby sobie pomacać… (tak wiem seksistowskie, ale nigdzie nie napisałem, że trzeba było jechać z koleżanką… 😉 )

Wracając do meritum. Grzywny za poruszanie się we dwójkę na hulajduszy potrafią być srogie. W takiej Norwegii to nawet 1500 NOK – jakieś 750 ziko!

Nowa wersja hulajnogi elektrycznej Bolt powinna być w stanie wykryć, czy stoi na niej więcej niż jedna osoba, i w ten sposób zapewnić, że klienci przestrzegają lokalnych przepisów.

Jeśli wykryje więcej osób, po prostu uniemożliwi jazdę. Kolejną nowości, będzie rejestrowanie stylu jazdy. Hulajnoga będzie rejestrowała styl jazdy. Wykryje min. czy użytkownik rozmawia przez telefon lub np czy hamuje zbyt gwałtownie.

Ponadto, co wydaje się być już oczywistością system będzie wykrywał nieprawidłowe parkowanie, czy zakończenie jazdy w miejscu do tego nie przeznaczonym.

Zgodnie z planem Bolta, pierwsi nowe wersje hulajdusz dostaną do użytku klienci w Lizbonie, Rydze i Tallinie. Bolt będzie wprowadzał nowe hulajnogi stopniowo na kolejnych rynkach na których jest obecny.

Czuwaj!

Jeśli znalazłeś artykuł ciekawym i / lub pomocnym nie pogniewam się jeśli postawisz mi filiżankę kawy: https://buycoffee.to/vadimontour lub http://www.ko-fi.com/vadimpacajev

Tekst NIE JEST tekstem reklamowym, nie mam nic wspólnego z firmami, sprzedawcami, dystrybutorami w/w sprzętu. Nie mam i nie oczekuję żadnych korzyści materialnych i niematerialnych z powodu tego co powyżej napisałem. 

 Komentarze