Jak co roku 11 listopada to świetna okazja by kupić coś taniej w Chinach.

Chińczycy obchodzą wtedy tak zwany dzień singla (11.11 – same jedynki czego nie rozumiesz 🙂 ) i organizują tradycyjnie wyprzedaże. Jak powiedziałem często da się coś wyrwać w lepszej cenie. Oczywiście nie zawsze. Należy zwracać w tym okresie baczną uwagę na ceny z przed wyprzedaży, gdyż spryciule potrafią podwyższyć ceny przed 11 listopada, by potem zrobić „promocję”.

Na szczęcie nie jest to częsta praktyka, niemniej czujnym warto być.

Na samym wstępie napiszę jeszcze kilka rad, jak kupować na Aliexpress aby nie wpakować się w opłaty dodatkowe. Jak wiadomo miłościwie nam panująca banda złodziei wprowadziła dodatkowe nałogi na zakupy w Chinach.

Można część z nich łatwo ominąć.

Po pierwsze VAT – ten zapłacisz tak czy siak. Jest to dyrektywa UE, obowiązująca w całej Unii, sprzedawca na Aliexpress dolicza go do ceny i podobno odprowadza do fiskusa. Znaczy, że ceny wszystkiego co jest na Aliekspress są o 23% wyższe niż rok temu.

Nie zmienia to faktu , że nadal często połowę tańsze niż np na allegro.

Po drugie – cło i inne opłaty celne. Wspomniana wcześniej banda, oprócz VAT-u który niejako wymusiła dyrektywa unijna, wymyśliła sobie, że firma poczta polska będzie sama sobie przedstawiać nasze przesyłki do oclenie, choć cłu nie podlegają i pobierać za to opłaty. Różne to opłaty, ale minimum bodaj 8 zł od przesyłki. Aby tego nie płacić i nie płacić cła które i tak się nie należy a które próbują pobierać wystarczy zamówić z dostawą do paczkomatu lub z dostawą firmą kurierską (DHL, GLS, DPD) i wysyłką z któregoś z krajów UE lub Polski.

Do paczkomatu – kraj wysyłki nie jest ważny. Czy to Chiny czy jakiś kraj EU – paczka nie będzie podlegała dodatkowym opłatom.

Kurier – ważne aby wybrać wysyłkę z kraju UE.

Aby paczka poszła paczkomatem trzeba wybrać „Aliexpress Standard Shipping” w opcjach wyboru wysyłki , a następnie wybrać „Self pickup” i podać numer/adres paczkomatu. Czas wysyłki paczkomatem, to z reguły 2 tygodnie, choć na pewno w okresie święta singla znacznie się wydłuży. Kurier – tu dostawa z reguły w 3 dni.

To chyba tyle wyjaśnień jak kupować na Aliexpress w 2021 roku, czyli roku dobrobytu i szczęśliwości (tak mówią podobno w TV , nie wiem , nie stać mnie na TV).

Do rzeczy zatem. Zaktualizowana lista gadżetów i wyposażenia „kamperowego” z których ja sam korzystam i wiem, że są dobre i sprawdzone i warto na nie wydać swoje ciężko zarobione kopiejki.

Dodatkowo mam dla Was 2 kody zniżkowe od Aliexpress (obowiązują od 11 do 12 listopada 2021):

$8 zniżki przy zakupie za minimum $58 wpisz kod: PLDOUBLE588
$3 zniżki przy zakupie za minimum $28 wpisz kod:: PLDOUBLE283

 

 • Ogrzewanie postojowe:

2 KW wysyłka z Czech: https://s.click.aliexpress.com/e/_AS8XaV

5 KW Wysyłka z Czech: https://s.click.aliexpress.com/e/_AS8XaV

8 KW wysyłka z Czech: https://s.click.aliexpress.com/e/_99KCWD

świeca żarowa: http://s.click.aliexpress.com/e/lLFweTyG

tłumik: https://s.click.aliexpress.com/e/_9hXddu

komplet uszczelek: https://s.click.aliexpress.com/e/_Alt8NE

sitka komory spalania: https://s.click.aliexpress.com/e/_A9b886

pompka do wersji 5KW (wybierz oznaczenie 12V – 22): http://s.click.aliexpress.com/e/E7CUR4Qy

pilot: https://s.click.aliexpress.com/e/_ABiypG

komputer sterujący: https://s.click.aliexpress.com/e/_A7P0gP

panel sterowania: https://s.click.aliexpress.com/e/_AKKlkO

rozgałęzienie rozprowadzenia powietrza z rurami: https://s.click.aliexpress.com/e/_AAB4Ig

zestaw naprawczy (uszczelki, świeca, klucz do świec, sitko): https://s.click.aliexpress.com/e/_DmB1j6f

 

wersja 6 litrowa:  https://s.click.aliexpress.com/e/_Altzon

Pompka wody: http://s.click.aliexpress.com/e/_d9nJD0C

sonda poziomu wody do zbiornika: https://s.click.aliexpress.com/e/_As9on7

wskaźnik poziomu wody: https://s.click.aliexpress.com/e/_AY5loD

zewnętrzny wlew wody z kluczykiem: https://s.click.aliexpress.com/e/_98fdJO

zewnętrzny wlew wody z drzwiczkami i kluczykiem: https://s.click.aliexpress.com/e/_A2XfCs

 

200W – http://s.click.aliexpress.com/e/b0Nzsb1e

 

 

 • Napełnianie kartuszy gazowych:

–  wąż do napełniania kartuszy w oplocie stalowym (wybierz opcję „RU and Adapter) : https://s.click.aliexpress.com/e/_DDEjRMT

– wąż do napełniania kartuszy przezroczysty z zaworem odpowietrzającym (wybierz opcję „RU and Adapter) : https://s.click.aliexpress.com/e/_9j5nM7
– przejściówka z zaworem: https://s.click.aliexpress.com/e/_DmFiEHh

– końcóweczka do napełniania kartusza 7/16″ z „dezodorantu”: https://s.click.aliexpress.com/e/_AqTKz1

– przejściówki do różnych typów kartuszy : https://s.click.aliexpress.com/e/_DExl1cF

Inne przydasie okołokamperowe znajdziecie w tych moich wpisach na blogu:

Przydasie #1 – czyli kilka bardzo przydatnych gadżetów do kampera – czujniki i mierniki

Przydasie #2 – oświetlenie kampera i instalacja elektryczna

Czuwaj!

Linki do ofert są linkami afiliacyjnymi. Jeśli dokonasz zakupu za ich pomocą, kilka centów z tego zakupu dostanę jako prowizję (dla Ciebie cena jaką zapłacisz się nie zmienia). Jeśli się na to nie zgadzasz, wyszukaj proszę odpowiednią ofertę samodzielnie w serwisie Aliexpress.3 komentarze

 1. Dawid

  Witam. Mógłbyś podpowiedzieć które ogrzewanie postojowe najlepiej wybrać w przypadku podłączenia do baku? Z którym panelem?
  Pozdrawiam, Dawid

  Odpowiedz
 2. Dawid

  Dopiero zauważyłem że odpisałeś mi pod wcześniejszym komentarzem, myślałem że się nie dodał bo nie mogłem go znaleźć 🙂
  Dodam że auto to Chevrolet g30 z 91r. a będziemy głównie jeździć po Norwegii.
  Właśnie tak myślałem nad 5kw tylko na ali jest kilka opcji do wybrania w wersji podłączanej do baku i nie wiem która by była najlepsza.

  Zastanawiam się jeszcze nad panelami na dach ale trochę się obawiam że w Norwegii przez większość roku nie będą dobrze spełniać swojej roli… Zobaczę jak będzie wydawało ogrzewanie i oświetlenie z samego ładowania alternatorem i wtedy będę myślał 😀

  Odpowiedz
  • vadim

   To jest małe auto, 5KW zdecydowanie wystarczy, nawet gdyby to były gołe blachy 🙂 zresztą 8KW to podobno bardziej chwyt reklamowy niż prawdziwa moc tego pieca. Ja osobiście polecam 5KW z Vevor (link dałem wyżej). Kupiłem ich już kilka dla siebie i znajomych i działają bez zarzutu. Większość na ali i tak pewnie pochodzi z jednej fabryki, ale z tymi po prostu ie miałem nigdy żadnego problemu, dlatego wiem że warto. Co do podłączenia do paliwa to wszystkie są takie same, kwestia tylko rozwiązania skąd czerpać paliwo. Ten G30 to diesel ? czy jak prawilny amerykaniec benzyna ? Jeśli diesel to przypuszczam że stary prosty na jakiejś mechanicznej pompie i raczej nie ma żadnej pompki w baku. W takich mozna się wpiąć po prostu trójnikiem gdzieś przed filtrem paliwa (ja tak mam w Movano) lub na powrocie do baku (choć z tym trzeba uważać ab nie wysysało paliwa z układu bo będą problemy z odpalaniem), ewentualnie kupić sondę poboru i wwiercić się w zbiornik. Sposobów jest kilka a każde ogrzewanie jest uniwersalne jeśli o to chodzi, kwestia dokupienia bądź trójnika bądź sondy. Standardowo wyposażone są w osobny zbiornik z tworzywa 5 lub 10 litrów.
   Co do paneli – zawsze warto, nawet w norweskich klimatach. Jasne że zimą to będzie zbędny balast, ale jak tylko słońce wstanie wyżej nad horyzont – (luty, marzec) już jakiś prad będzie się produkował . Na tej szerokości georaficznej oczywiście najważniejszy separator i ładowanie z alternatora, zwłaszcza zimą ale z paneli bym nie rezygnował. To zawsze jest dodatkowy prąd niewielkim kosztem.
   Nie wiem jak w Norwegii ale w Szwecji i Finlandii na prawie każdym parkingu na północy są takie słupki do których można się wpiąć za free z grzałką do silnika zimą. Często z nich korzystam jak jestem w tych rejonach zimą ładując sobie z nich akumulatory.

   Odpowiedz

Komentarze