[TO NIE JEST REKLAMA]

Mieszkam na co dzień w niewielkim mieszkaniu (tak ze 3 moje kampery). Mam malutką piwnicę, ok 1m2. Mam też jak każdy masę (nie)potrzebnych gratów większych i mniejszych.

Biorąc to wszystko do kupy – nie mieszczę się.

Jakiś czas temu postanowiłem wynająć sobie jakieś pomieszczenie. Myślałem nad garażem. Niestety ceny i dostępność spowodowały że odpuściłem. Dostępność w promieniu 15km była praktycznie zerowa. Jak już się coś trafiło, to ceny zwalały z nóg. Poniżej 400 złotych polskich – zapomnij.

Potem pomyślałem o piwnicy, dodatkowej piwnicy, choćby ten 1 m2 więcej. Niestety ceny i sytuacja podobna, mimo znacznie mniejszego metrażu, znalezienie czegoś poniżej 350 zł okazało się niewykonalne.

Trochę zrezygnowany przypomniałem sobie, że niemal codziennie przejeżdżam obwodnicą Trójmiasta obok wielkiej hali z logo Less Mess Storage. Postanowiłem sprawdzić czy tam można coś wynająć i ile to kosztuje. Szczerze z początku nie miałem do tego większego przekonania, gdyż na budynku wisi baner z hasłem: „Wynajmij nawet na 7 dni”. Ja szukałem czegoś na dłużej, na stałe nawet.

Sprawdziłem ich stronę internetową i okazało się że wynajmują także na dłuższy czas. Wynajmują nawet na czas nieokreślony. Co więcej im dłużej tym taniej. Dlaczego reklamują się hasłem „nawet na 7 dni” ? Nie mam pojęcia, ale wiele osób przez tą reklamę pewnie (tak jak ja) nawet nie zacznie szukać więcej informacji jak to przeczytają. Mniejsza o to, nie mój cyrk nie moje małpy.

Wszedłem na stronę i okazało się że to może być oferta dla mnie. Less Mess Storage oferuje do wynajęcia magazyny o powierzchni od 0,5 m2 w górę. Jakie są największe nie wiem ,ale z tego co zrozumiałem można tam przechować nawet motocykl czy samochód.

Ceny od bodaj 75 złotych miesięcznie w górę.

Ja postanowiłem wynająć magazynek o powierzchni 1m2. Szukałem na jutjubach i w internetach tego jak wygląda taki magazynek. I tu pojawił się największy problem. Na stronie firmy, na jutjubie, gdziekolwiek nie ma żadnego zdjęcia, filmu, nagrania jak konkretnie taki magazyn wygląda. Są jakieś animacje, jest kilka ogólnych nagrań reklamowych, ale pokazania jak taki konkretny mały czy większy magazyn wygląda brak.

Pojechałem zatem osobiście, tam sympatyczna Pani pokazała mi kilka magazynów. Mały 0,5 metrowy i taki jak ja poszukiwałem. Mały był za mały 🙂 1m2 był akurat. Podpisałem zatem umowę na czas nieokreślony i wynająłem magazyn.

Jak to cenowo wygląda? Płacę za magazyn 118 zł miesięcznie. Do tego dochodzi obowiązkowe ubezpieczenie gratów które się w nim przechowuje. Jego koszt to 14 zł z groszami za najtańszą opcję. Razem jak łatwo policzyć 132 zł miesięcznie. Nie najtaniej, ale zdecydowanie do przełknięcia.

Magazyny dostępne są 24 h na dobę przez 7 dni w tygodniu. Wjazd na teren jak i poruszanie się po magazynie wymaga nadania sobie w momencie podpisywania umowy pin kodu. Służy on potem do otwierania głównej bramy jak i poszczególnych śluz, oraz poruszania się windą. Można także kupić „pastylkę” RFID, która to wszystko ułatwia (nie brałem – koszt 20 zł polskich).

Na miejscu można sobie wziąć wózki, paleciaki, drabiny i inne sprzęty przydatne do transportowania gratów z auta do magazynku. Rzeczy te dostępne są bez dodatkowej opłaty. W sklepiku , w godzinach pracy biura, można kupić różne kartony i inne rzeczy przydatne do pakowania. Jeśli nie masz ze sobą można nawet kupić kłódkę żeby zamknąć swój nowo najęty magazynek.

W okolicach Trójmiasta są dwa takie magazyny. Jeden w Kowalach drugi w Rumii. Ten w Kowalach, w którym ja wynająłem znajduje się zaraz przy obwodnicy w okolicach Szadółek.

Jak dokładnie to wszystko wygląda zobaczycie na filmie, który na tą okoliczność nagrałem. Najłatwiej było mi w ten sposób pokazać taki przykładowy 1 metrowy magazyn.

Zapraszam zatem do obejrzenia:

Jeśli znalazłeś artykuł ciekawym i / lub pomocnym nie pogniewam się jeśli postawisz mi filiżankę kawy: https://buycoffee.to/vadimontour lub http://www.ko-fi.com/vadimpacajevCzuwaj!

Artykuł powstał we współpracy z moim prywatnym kontem bankowym, z którego środki zostały przekazane na wynajem wyżej opisanego magazynu.

 

2 komentarze

  1. Justyna

    Bardzo często jak szukam konkretnych i rzetelnych informacji na różne tematy to akurat trafiam na Pana stronę. Wpis o Less Mess Storage bardzo przydatny. Zawsze jak przejeżdżałam obok to zastanawiałam się jak wygląda sytuacja z wynajmem powierzchni. Dzięki za zgłębienie tematu i pozdrawiam!

    Odpowiedz

Komentarze