Przeglądając ostatnio ofertę Lidla, z naciskiem oczywiście na narzędzia Parside których używam od lat, trafiłem na taką oto ciekawostkę.

Otóż Lidl, pod swoją marką własną, oferuje w sprzedaży dwie stacje ładowania: Parkside PSGE 300 A1, oraz Parkside PSGE 500 A1.

Nie wiem szczerze jak długo są te stacje na rynku, bo Lidl jest bardzo oszczędny w informowaniu o czymkolwiek. Przeszukałem też wszerz i wzdłuż całego jutjuba w poszukiwaniu jakiejś recenzji, ale niestety nie ma nic na ten temat.

Przyjrzyjmy się zatem ciut bliżej co oba modele oferują i na ile Lidl wycenił te dwa urządzenia. Bazuję oczywiście tylko i wyłącznie na opisie ze strony internetowej, gdyż jak powyżej 🙂

Parkside PSGE 300 A1

To bank energii wyposażony w 20,8 Ah litowo – jonową baterię o napięciu 14,7V, co daje 307 Wh energii do wykorzystania. Stację wyposażono w 300W przetwornicę AC 230V. Niestety brak jest informacji jaki przebieg sinusoidy generuje ta przetwornica, oraz jaka jest moc chwilowa.

Urządzenie wyposażono w jedno gniazdo 230V typu Schuko, 2 porty USB-A, jeden USB-C oraz jedno gniazdo DC5525 (max 10A).

Ładować stację, czy jak woli Lidl generator solarny można za pomocą sieci 230V (ładowarka jest w komplecie), za pomocą paneli słonecznych (max 100W , 20V), oraz zasilacza samochodowego (brak w zestawie).

Czas ładowania – z sieci 230V 5 godz. do 80% pojemności

Powebank ten wyposażono także w lampkę LED.

Odczyt parametrów pracy umożliwia wyjątkowo duży wyświetlacz LCD na przednim panelu. Na zdjęciach wydaje się być bardzo czytelny.

Wymiary 27,5 x 15,5 x 21,5 cm, waga 4,5 kg.

Cena 1799 złotych polskich

Parkside PSGE 500 A1

To cięższy zawodnik od poprzednika. Parkside upchnął w nim baterię litowo jonową o tym samym napięciu 14,7V ale pojemności aż 41,6 Ah, co daje 615 Wh zgromadzonej energii. Żywotność tego pakietu przewidziano na 500 cykli ładowania. Ładowanie odbywać się może  przez panel słoneczny, zasilacz sieciowy lub samochodowy. Brak jest niestety informacji jakie ładowarki są w komplecie.

Podobnie jak w przypadku mniejszej stacji, także tu mamy bardzo oszczędne informacje o inwerterze. Z dostępnych danych wynika tylko że ma moc znamionową 500W. Lidl milczy o przebiegu sinusoidy, milczy też o mocy chwilowej.

Dostępne gniazda wyjścia to: 2 sztuki 230V typu Schuko, 1 port USB-C (brak info o Power Delivery), dwa gniazda USB-A i jedno 12 V DC.

Wyświetlacz , podobny do tego PSGE 300 A1, podaje informacje o poziomie naładowania, trybie pracy, mocy wyjściowej, oraz mocy ładowania na wejściu.

Wymiary 29 x 18 x 24 cm, waga 6,8 kg.

Cena: 2599 zł

Zastanawia trochę bardzo oszczędne informowanie o parametrach stacji ładowania przez sieć Lidl. Na tym rynku robi się co raz ciaśniej, sprzętu tego typu w ofercie nie ma już chyba tylko makdonald, a mimo to ze strony Lidla nie dowiemy się wielu podstawowych informacji o tym nie tanim przecież sprzęcie.

Pozostaje liczyć na to, że ktoś kto to kupił nagra w końcu jakąś recenzję na jutjuby.

Czuwaj!

Jeśli znalazłeś artykuł ciekawym i / lub pomocnym nie pogniewam się jeśli postawisz mi filiżankę kawy: https://buycoffee.to/vadimontour lub http://www.ko-fi.com/vadimpacajev

Tekst NIE JEST tekstem reklamowym, nie mam nic wspólnego z firmami, sprzedawcami, dystrybutorami w/w sprzętu. Nie mam i nie oczekuję żadnych korzyści materialnych i niematerialnych z powodu tego co powyżej napisałem. 

 



Komentarze