8900 ojro kosztuje e-bike sygnowany marką Audi . 8900 ojro czyli ponad 40 tysiące złotych polskich po denominacji.

Rower nosi nazwę Audi Electric Mountain Bike, czyli… rower elektryczny Audio – twórcze to.

Co dostajemy za te 4 dyszki, za które można kupić całkiem fajne auto ?

Aluminiową ramę, centralny silnik Brose S-Mah o zawrotnej mocy 250W i (już bez kpiny) przyzwoitym momencie obrotowym – 90 Nm.  36 voltowa (tak tylko 36V! w rowerku za 4 dyszki) bateria zasilająca tego hmmmm… potwora 🙂  zintegrowana jest z ramą, tak aby trudniej ją było zregenerować albo zastąpić inną. To oczywiście tylko moja teoria, oficjalnie pewnie chodzi o dizajn.   Energia zgromadzona w baterii to 720 Wh.

Za zatrzymanie z ogromnej maksymalnej prędkości 25 km/h służą hamulce tarczowe (220 mm, żeby trudniej było znaleźć części zamienne), niestety brak jest informacji czy to linka czy hydraulika, i a jeśli hydraulika to jaka.

Rower to typowy full z przednim uginaczem i dumperem w tylnym trójkącie. Widelec ma skok 180 mm , brak niestety danych jaki to sprzęt, dumper to Öhlins TTX 22M T205x65.

Chciałem pobrać ze strony Audi dokładne parametry techniczne, niestety po kliknięciu w link dostajemy to:

Także ten… pozostaje bazować na doniesieniach prasowych.

Zaskakuje mnie, że firma sprzedająca tak drogi sprzęt, kompletnie olewa kupującego i nie podaje praktycznie żadnych informacji technicznych. Ani jaki jest rozmiar koła, ani jaki osprzęt, ani na jakich ogniwach jest bateria – NIC, kompletnie nic.

Audi jak widać potrafi sprzedać wszystko swoim fanbojom…

Do słynnego na całym świecie powiedzenia opisującego typowego właściciela samochodu Audi, czyli „cztery zera, piąte w środku”,  doszło kolejnych 5 zer w kieszeni żeby sobie to kupić.

Czuwaj!

Jeśli znalazłeś artykuł ciekawym i / lub pomocnym nie pogniewam się jeśli postawisz mi filiżankę kawy: https://buycoffee.to/vadimontour lub http://www.ko-fi.com/vadimpacajev

Tekst NIE JEST tekstem reklamowym, nie mam nic wspólnego z firmami, sprzedawcami, dystrybutorami w/w sprzętu. Nie mam i nie oczekuję żadnych korzyści materialnych i niematerialnych z powodu tego co powyżej napisałem. 

 Komentarze