[TO NIE JEST REKLAMA]

KingSong to producent nie tylko monocykli elektrycznych, o czym wszyscy wiedzą, ale także e-bików, oraz hulajnóg elektrycznych.

W ofercie producenta jest bardzo ciekawa, mocna hulajnoga N12 Pro. Dokładna nazwa to KS electric scooter N12 series.

Wygląda ten pojazd dosyć niepozornie:

źródło: KingSong.com

Hulajnoga stoi na 10 calowych kołach w rozmiarze 10×2,5. Producent daje do wyboru opcję kół pompowanych, lub litych (tzw. plaster miodu).

To co wyróżnia hulajnogę KingSong to bardzo szeroki deck, co na pewno poprawia stabilność i wygodę jazdy na tym sprzęcie. W decku zamontowano LED-owe obrysówki.

Hulajnogę N12 pro wyposażono w przedni amortyzowany widelec, oraz tylny centralny amortyzator.

Sztyca jest oczywiści składana.

źródło: KingSong.com

Mechanizm jej składania na zdjęciach wydaje się być dosyć solidny, ale jak to jest w rzeczywistości i czy nie powstają tam luzy, ciężko oczywiście powiedzieć bez przetestowania sprzętu i zrobienia nim kilkuset kilometrów.

Sprzęt wyposażono w 3 rodzaje hamulców. Na przednim kole jest hamulec bębnowy, na tyle tarcza (system mechaniczny), ponadto występuje hamowanie regeneracyjne.

źródło: KingSong.com

Duży, czytelny wyświetlacz umieszczono centralnie na kierownicy.

źródło: KingSong.com

Wyświetlacz wyposażony jest w sensor światła, który może automatycznie włączać światła gdy zrobi się ciemno.

N12 pro wyposażono także w system antykradzieżowy, aktywowany w aplikacji obsługującej pojazd. Za jej pomocą można ustawić blokadę, która uniemożliwia uruchomienie hulajnogi oraz aktywuje między innymi czujnik ruchu, oraz alarm dźwiękowy.

Pojazd napędzany jest 1000W (1400W mocy szczytowej) silnikiem umieszczonym w tylnym kole. Generuje on 30 nM momentu. Silnik zasilany jest 60V baterią o pojemności 14,5 Ah. Co fajne, KingSong, w przeciwieństwie do innych producentów, podaje wiele szczegółów dotyczących elektryki hulajnogi. Choć i tu jest pewna niekonsekwencja. I tak wiemy na przykład, że sterownik hulajnogi generuje 30 A, a sama bateria waży 4kg. Natomiast nie dowiemy się jaki jest producent ogniw użytych do zbudowania baterii.

Pojazd waży 27.5 kg

Wg. producenta zasięg hulajnogi to 80km, a prędkość maksymalna 50 km/h.

Hulajnoga wygląda bardzo ciekawie, 60V i 1000W mocy pozwalają oczekiwać sporych osiągów, acz oczywiście to co deklaruje producent podzieliłbym co najmniej na pół.

Nie znalazłem nigdzie niestety informacji o cenie tego pojazdu, a producent moje maila olał i nie odpowiedział. Szkoda, bo pojazd fajny.

Czuwaj!

Jeśli znalazłeś artykuł ciekawym i / lub pomocnym nie pogniewam się jeśli postawisz mi filiżankę kawy: https://buycoffee.to/vadimontour lub http://www.ko-fi.com/vadimpacajev

Tekst NIE JEST tekstem reklamowym, nie mam nic wspólnego z firmą, sprzedawcą, dystrybutorem. Nie mam i nie oczekuję żadnych korzyści materialnych i niematerialnych z powodu tego co powyżej napisałem. Komentarze