Dawno nie było o videorejestartorach, a od tego zaczął się de facto mój blog dobre 11 lat temu.

Dzisiaj zatem o dwóch nowościach od goszczącej kiedyś często na moich stronach firmy Navitel.

Producent poinformował o wprowadzeniu na rynek modelu R9 Dual oraz budżetowej kamery AR202 NV .

R9 Dual to zaawansowany dwukanałowy rejestrator samochodowy z kamerą cofania oraz modułem WiFi oraz GPS.

Kamera ta nagrywa w Full HD z szybkością 30 kl/s. Wyposażono ją w szerokokątny obiektyw o kącie widzenia 170°. Druga kamera o kącie widzenia 136°  nagrywa obraz z tyłu pojazdu, także w jakości FHD. Tylna kamera może pełnić także rolę kamery cofania po podłączeniu jej pod światło cofania za pomocą dołączonej wiązki elektrycznej.  Obraz rejestrowany z kamery wyświetlany jest na 2,7″ ekranie głównej kamery.

W urządzenie wbudowano baterię o pojemności  500 mAh. Kamera wyposażona jest oczywiście w G-sensor, aktywujący awaryjny zapis po wyczuciu wstrząsów (np. kolizja) oraz tryb parkingowy.

Wbudowany GPS zapewnia odstęp do bazy fotoradarów (wg. producenta baza obejmuje 60 rodzajów fotoradarów, fotoradarów mobilnych i atrap, wydzielonych pasów dla pojazdów komunikacji miejskiej i potencjalnie „niebezpiecznych” miejsc*, a także usług, które mogą przydać się na drodze.)

Moduł Wi-Fi obecny w rejestratorze umożliwia połączenie się z kamerą za pomocą smartfona za i za pośrednictwem aplikacji mobilnej Navitel DVR Center m.in. aktualizację oprogramowania oraz konfigurację parametrów pracy.  W aplikacji można również na bieżąco przeglądać wykonane nagrania i zdjęcia, oraz pobrać je do smartfona.

Drugi model czyli AR202 NV to propozycja dla mniej wymagających użytkowników.

Jest to klasyczny , jednoobiektywowy rejestrator samochodowy, nagrywający obraz w rozdzielczości FHD, z opcją NightVision. AR202 NV został wyposażony w sensor optyczny GC2053 oraz 4-warstwowe szkło soczewki.

Kąt widzenia kamery to 140°.

Rejestrator wyposażono oczywiście w auto-start (automatyczne nagrywanie po włączeniu zasilania, przekręceniu kluczyka w stacyjce samochodu), G-sensor, detekcję ruchu i tryb parkingowy.

Dobre 4 lata temu miałem u siebie na testach model NR200NV , jeśli ten rejestrator nagrywa choćby tak dobrze jak tamten, to przy cenie 170 zł na jaką go wyceniono, może być świetną opcją na prostą, bezobsługową kamerę samochodową.

Trzeba oczywiście poczekać na jakieś testowe nagrania na jutjubach z obu kamer aby wyrobić sobie zdanie, ale zapowiada się ciekawie.

Czuwaj!

Jeśli znalazłeś artykuł ciekawym i / lub pomocnym nie pogniewam się jeśli postawisz mi filiżankę kawy: https://buycoffee.to/vadimontour lub http://www.ko-fi.com/vadimpacajev

Tekst NIE JEST tekstem reklamowym, nie mam nic wspólnego z firmami, sprzedawcami, dystrybutorami w/w sprzętu. Nie mam i nie oczekuję żadnych korzyści materialnych i niematerialnych z powodu tego co powyżej napisałem. 

  

Komentarze