/to nie jest reklama/

Firma Extralink znana mi była z dostarczania budżetowego sprzętu sieciowego. Używałem kiedyś w innym życiu przełączników sieciowych, szaf rackowych i tym podobnego sprzętu z logo tej firmy, stąd ją pamiętam.

Ostatnio trafiłem przypadkiem na ich stronę i znalazłem coś co mnie mocno zaciekawiło. Extralink ma bowiem w ofercie powerbanki, stacje zasilania, przetwornice 230/12V i składane panele słoneczne.

Znalazłem w ofercie firmy dwa panele, choć na stronie producenta widnieje obecnie tylko jeden, słabszy.

Pierwszy to składany panel o mocy 200W. Zbudowany jest z 4 składanych modułów. Niestety brak jest informacji na stronie producenta jaka jest waga, jakie wymiary oraz w jakie złącza wyposażono ten panel.

fot. materiały promocyjne producenta

Drugi jest niemal identyczny, tyle że moc ma określoną na 120W.  I to wszystko czego się dowiemy o tym panelu.

Na stronie producenta specyfikacja techniczna wygląda tak:

Stacje zasilania Extralink ma trzy.

Są to modele EPS S500s, S600S oraz S1000S. Jak łatwo się domyśleć oznaczenie modeli odnosi się do pojemności baterii.

Najmniejsza stacja Extralink EPS-S500S ma wbudowaną baterię litowo-jonową o pojemności 510,6 Wh. Wbudowany inwerter mam moc 800 W. Urządzenie wyposażono w jedno gniazdo 230V AC typu Schuko, dwa porty USB, jeden port USB-C z Power Delivery o mocy 60W oraz złącze DC 12V 10A.

Kolejna w linii stacja EPS-S600S ma baterię o pojemności 680 Wh i moc inwertera 600 W. Ma dwa gniazda 230V AC, dwa porty USB, jeden port USB-C PD 100W i wyjście DC 12V 10A.

Największa stacja –  Extralink EPS-S1000S wyposażona jest w baterię o pojemności 1021 Wh i przetwornicę o mocy 1000 W. Znajdziemy w niej także dwa gniazda 230V AC Schuko, dwa porty USB, jeden port USB-C PD 100W i wyjście DC 12V 10A.

fot. materiały promocyjne producenta

Ze zdjęć promocyjnych można wywnioskować, że wszystkie 3 modele wyposażone są w moduł BT i mogą być obsługiwane za pomocą systemu Tuya. Niestety brak jest o tym informacji na stronie producenta.

Nie znalazłem też żadnego sensownego testu tych urządzeń, z opisem ich możliwości. Informacje na stronie Extralink i w klepach sprzedających ten sprzęt często się wykluczają. Żeby nie być gołosłownym w opisie modelu s500s na stronie Extralink jest informacja, że ma jedno gniazdo AC230V, we wszystkich sklepach sprzedających te urządzenia, napisane jest, że są dwa… Takich kwiatków niestety jest więcej.

Szkoda , że jest tak mało informacji o tych urządzeniach, bo wydają się być ciekawe, zwłaszcza te o większej pojemności baterii. Podobnie zresztą z panelami słonecznymi.

fot. materiały promocyjne producenta

Sprzętem na pewno warto się zainteresować, choć szczerze przed zakupem warto byłoby albo to zobaczyć u kogoś, albo poszukać tych produktów stacjonarnie.

Czuwaj!

Jeśli znalazłeś artykuł ciekawym i / lub pomocnym nie pogniewam się jeśli postawisz mi filiżankę kawy: https://buycoffee.to/vadimontour lub http://www.ko-fi.com/vadimpacajev

Tekst NIE JEST tekstem reklamowym, nie mam nic wspólnego z firmami, sprzedawcami, dystrybutorami w/w sprzętu. Nie mam i nie oczekuję żadnych korzyści materialnych i niematerialnych z powodu tego co powyżej napisałem. 

 Komentarze