ferguson-fhg200-S0880117_Fotor

Aktualizacja 24.05.2015:

Ceny tej kamery cały czas spadają, obecnie można ją kupić już za 304 zł !np tutaj: Ferguson Eye Drive FHG200 za tą cenę trudno o lepszą kamerę!


Aktualizacja 02.04.2015: Firma Ferguson wypuściła aktualizację oprogramowania do kamery Ferguson Eye Drive FHG200 – opis aktualizacji tutaj


Tydzień temu trafił w moje ręce nowy rejestrator samochodowy firmy Ferguson. Latem ubiegłego roku miałem okazję testować pierwszy z produktów firmy – rejestrator Ferguson SHD100. W skrócie napisze tylko, że był po prostu rewelacyjny.

Jego młodszy brat Ferguson FHG200 w niczym mu nie ustępuje, co więcej jest od niego zdecydowanie lepszy.

Ale po kolei:

Zawartość opakowania

ferguson-fhg200-S0520067_Fotor

W opakowaniu znajdziemy oprócz samej kamery uchwyt montażowy, moduł GPS, zasilacz samochodowy, przewód USB, oraz instrukcję i kartę gwarancyjną.

Wygląd/design/gniazda/złącza

Kamera wykonana jest z wysokiej jakości tworzyw, wszystko spasowane jest bardzo dobrze. Nie trzeszczy nie skrzypi, przyciski działają pewnie i z wyczuwalnym “kliknięciem”.

ferguson-fhg200

Na froncie zlokalizowano obiektyw, umieszczony centralnie, po jego prawej stronie jest kratka za którą schowano głośniczek. Oznakowanie “CE” jest naniesione na etapie produkcji, i nie straszy wielką nalepką jak w poprzednim modelu. Także nalepka z numerem seryjnym jest mała i estetyczna. Czuję przez skórę, że przyłożyłem do tego rękę 🙂

Kamerę wyposażono w złącze USB (na górze) i HDMI na dole kamery. Ponadto na górze znajduje się także gniazdo wielkości minijack do podłączenia modułu GPS, a po lewej stronie kamery gniazdo AV także w formie minijacka. Pod nim umieszczono gniazdo karty microSD i mikrofon.

Na spodzie kamery umieszczono przycisk do obsługi menu, trybów pracy kamery, włącznik i przycisk resetowania. Przycisk zamiast “dziurki” w którą należy wetknąć coś ostrego aby zresetować kamerę, staje się pomału standardem  i jest to genialne rozwiązanie.

Tył kamery to przede wszystkim wyświetlacz, przyciski do poruszania się po menu (góra/dół) które mają także funkcje min. wyciszania mikrofonu, awaryjnego zapisu czy włączania WiFi.

Całość wygląda na prawdę solidnie.

Wyświetlacz

ferguson-fhg200-S0950128_Fotor

Ekran rejestratora ma przekątną 2,7 cala, jest bardzo wyraźny zarówno w słoneczny dzień jak i w nocy, a przy tym nie razi i nie przeszkadza w czasie jazdy zwłaszcza po zmroku. Podobnie jak w przypadku kamer innych producentów wyposażonych w moduł GPS na ekranie wyświetla się oprócz trybów pracy także spora ilość informacji z GPS takich jak położenie geograficzne czy prędkość.

Montaż w samochodzie

ferguson-fhg200-S0650083_Fotor

Kamerę montuje się do szyby za pomocą klasycznej przyssawki mocując kamerę w szynie montażowej. Uchwyt zrobiony jest bardzo dobrze, przyssawka trzyma się szyby mocno i pewnie. Umieszczenie kamery w szynie montażowej i jej demontaż jest dziecinnie prosty i nie wymaga użycia siły. Do uchwytu zamocowany jest moduł GPS. Takie rozwiązanie pozwala na ustawienie anteny modułu w taki sposób aby urządzenie jak najlepiej odbierało sygnał z satelit. Przewód połączeniowy jest bardzo długi i bez trudu można umieścić kamerę np. w pobliżu lusterka i poprowadzić go pod podsufitką.

ferguson-fhg200-S0670086_Fotor

Obsługa/menu:

Menu kamery jest proste i logiczne. Podzielono je na trzy sekcje odpowiadające za ustawienia parametrów nagrywania, ustawień samej kamery i ustawień języka. Bardzo podobne menu jeśli nie takie samo występuje w wielu modelach kamer m.in w testowanej niedawno kamerze Legato Tanto2.

Obsługa nie powinna przysporzyć problemów nawet bez czytania instrukcji. Czysto subiektywnie jednak uważam, że menu starszej kamery Ferguson SHD100 było lepsze i jeszcze prostsze w obsłudze. Zwłaszcza jeśli porównać  np. sposób włączenia trybu Time Lapse. W starszej kamerze była to osobna pozycja w menu, tutaj należy użyć kombinacji klawiszy.

Jakość nagrań

Ten parametr to zawsze bardzo subiektywne odczucie. Najlepiej obejrzeć załączone przykładowe filmy aby wyrobić sobie swoje własne zdanie:

nagranie w słoneczny dzień:

Link do pliku bez kompresji youtube (650 MB) – plik proszę pobrać na komputer a nie odtwarzać w przeglądarce: https://www.dropbox.com/s/jy7o6fkaz6gqxop/fergislon.mp4?dl=0

w pochmurny:

oraz w nocy:

Link do pliku bez kompresji youtube (480 MB) – plik proszę pobrać na komputer a nie odtwarzać w przeglądarce:: https://www.dropbox.com/s/3r0die0w88q616n/nocFERG.mp4?dl=0

Jak widać na powyższych przykładowych filmach niezależnie od warunków pogodowych i pory dnia nagrywany obraz jest bardzo dobry. W słoneczny dzień jest zbliżony do jakości jaką generują popularne kamery sportowe, w nocy jakość oczywiście spada ale i tak jest bardzo dobrze. Widać wyraźny progres w porównaniu z poprzednim modelem SHD100, a już w tamtej kamerze obraz był bardzo dobry.

GPS

ferguson-fhg200-S0640082_Fotor

Moduł GPS jak już wspomniałem nie jest zintegrowany z kamerą, a podłącza się go za pomocą krótkiego przewodu do gniazda na górze urządzenia.

Kamera zapisuje aktualną pozycję geograficzną oraz prędkość pojazdu. Na film nanoszona jest tylko pozycja geograficzna. Prędkość można odczytać w specjalnym oprogramowaniu znajdującym się na płytce CD dołączonej do urządzenia. Program umożliwia także śledzenie aktualnej (w momencie powstania nagrania) pozycji na mapach Google. Szkoda tylko, że program nie jest dostępny na inne systemy niż Windows.

Moduł GPS można także całkowicie zdemontować z kamery, jeśli nie chcemy go używać.

WiFi

Kamera ma wbudowany moduł WiFi. aktywuje się go wciskając i przytrzymując dłużej klawisz “w górę” na tyle kamery. Po włączeniu , kamera rozgłasza własną sieć, z którą można się połączyć podając hasło zawarte w instrukcji obsługi. Do łączenia się i obsługi służy specjalna aplikacja dostępna tylko na system Android, można ją pobrać ze sklepu Google Play.

fergi

Z tą funkcjonalnością jak zawsze mam problem 🙂 To trzecia kamera z WiFi którą testuję i dalej nie mogę wpaść na to do czego mógłbym to wykorzystać.

WiFi umożliwia przeglądanie nagranego materiału, zgranie go do telefonu , włączenie podglądu “na żywo” z kamery na telefonie. Wydawałoby się, że przydatne funkcje.

Tyle, że aby zgrać materiał – wolę wyjąć kartę i zgrać w kilka sekund 8 GB kartę do laptopa (w tym czasie pewnie nawet się nie połączę z WiFi). Podgląd na żywo – hmmm, widzę to wszystko przez szybę samochodu, kierując nie będę włączał telefonu i oglądał na żywo co widać przez szybę…

Niektórzy producenci sugerują, że to np. dobra zabawa dla dzieci siedzących na tylnych siedzeniach nudzących się w trakcie jazdy – hmmm… nie mam tylnych siedzeń, ani na szczęście dzieci… mam co prawda jedno boczne siedzenie, ale raczej służy jako biurko i 99% czasu w aucie spędzam sam… 🙂

Zawsze wydawało mi się jestem “gadżeciażem”, ale dla tego gadżetu zastosowania nie znajduję.

Podsumowanie:

ferguson-fhg200-S0061010_Fotor

Eye Drive FHG200 to kolejna świetna kamera firmy Ferguson. Poprawiono jakość obrazu, zwłaszcza w nocy, dodano GPS i WiFi utrzymując cenę na naprawdę atrakcyjnym poziomie (sugerowana cena detaliczna to 373 zł).

ferguson-fhg200-S0750099_Fotor

W podsumowaniu jednak zawsze musi znaleźć się element mojego wrodzonego, niczym nie uzasadnionego czepialstwa.

Czy coś w tej kamerze mi się nie spodobało ?

Oczywiście ! 🙂

W tej kamerze są dwie takie rzeczy – wspomniane już menu , które w poprzednim modelu SHD100 było znacznie lepsze.

Druga rzecz to przycisk “alarmowy” zabezpieczający bieżące nagranie przed skasowaniem. W praktycznie każdej kamerze na rynku jest to osobny duży przycisk, często pomarańczowy aby w sytuacji stresowej, kiedy chcemy zabezpieczyć nagranie łatwo można odnaleźć i odruchowo wręcz wcisnąć.

W rejestratorze Ferguson FHG200 też jest taki przycisk obok wyświetlacza, ma też inny kolor niż reszta – jest srebrny. Tyle, że służy do zupełnie czego innego – do uruchamiania lub zatrzymywania nagrywania… tak więc odruchowo, zamiast zabezpieczyć nagranie możemy wyłączyć nagrywanie w ogóle. Funkcję przycisku SOS pełni mały klawisz poniżej, ślużący m.in do poruszania się po menu.

Przypuszczam, że nie będzie to problem jeśli jest to czyjaś pierwsza kamera, przeczyta instrukcję zapozna się z “guzikologią” i na pewno się nie pomyli, jeśli jednak ktoś miał już kiedyś kamerę/kamery samochodowe, nawyki mogły pozostać.

Jednak są to takie drobiazgi, że nie uważam tego za wady, ot wymaga to przyzwyczajenia i zmiany nawyków.

Krótko mówiąc świetna kamera za rozsądną cenę.


Aktualizacja 24.05.2015:

Ceny tej kamery cały czas spadają, obecnie można ją kupić już za 304 zł !np tutaj: Ferguson Eye Drive FHG200 za tą cenę trudno o lepszą kamerę!


Szczerze polecam ten rejestrator.

PLUSY:

– świetna jakość nagrań zarówno w dzień jak i po zmroku

– dobra jakość wykonania

– dobry uchwyt montażowy

– GPS

– rozsądna cena

MINUSY:

– nietypowe rozwiązanie przycisku “S.O.S.” 

Dane techniczne:

 • Rozdzielczość Full HD dla nagrań wideo (1920×1080, 30fps)
 • Maksymalna rozdzielczość zdjęć 14MPx (4352×3264)
 • Wyświetlacz 2.7’’
 • 155° kąt widzenia
 • Czujnik GPS w zestawie
 • Komunikacja z urządzeniami mobilnymi (urządzenia oparte nasystemie Android OS) realizowana poprzez WiFi
 • Wbudowany czujnik położenia
 • Wbudowany czujnik ruchu
 • Funkcja WDR Image-Intensification
 • Klawisz szybkiego zabezpieczenia nagrania
 • Polskie menu

ferguson-fhg200-S0550070_Fotor

Tekst powstał przy współpracy z firmą Ferguson.

53 komentarze

 1. kbc

  Witam.
  Mam kilka pytań
  Gdzie możńa kupić ten rejestartor ? czy GPS-a da się wyłączyć? jak ma się jakość obrazu do np. MIO MiVue 358 ?

  pozdrawiam

  Odpowiedz
  • vadim

   Dzień Dobry

   1. google prawdę Ci powie 🙂 a tak na poważnie widziałem ofertę sieci eurortvagd w cenie poniżej sugerowanej (coś ok 360 zł) i sklepów vobis za jakąś kosmiczną powyżej 450 zł, warto sprawdzic porównywarki cen.
   2. tak w banalny sposób – wyciągajac przewód od modułu GPS
   3. Nie mam porównania z tym urządzeniem, z firma Mio kilka razy rozmawiałem na temat testów ale skończyło się niczym

   Pozdrawiam

   Vadim

   Odpowiedz
  • vadim

   Raczej tak, sprawdzę to i potwierdzę za kilka godzin, moje auto jeździ teraz wraz z kamerą z innym kierowcą.

   Odpowiedz
  • vadim

   Przepraszam, sprawdzę dopiero jutro, pracownik wraca dopiero z trasy utknął gdzieś w korku przez jakiś wypadek na trasie i ma dużą obsuwę, nie chcę mu już zawracać głowy i rano sprawdzę to sam.

   Odpowiedz
  • vadim

   Sprawdziłem 🙂 – Tak można go zdemontować całkowicie, zamontowany jest na śrubie która przechodzi przez cały uchwyt, wystarczy to rozkręcić, zdjąć GPS i skręcić.

   Odpowiedz
 2. Aldek

  1. Czy montaż przyssawki to “wajcha” czy pokrętło? Zdjęcia są nieduże, ale raczej nie widzę pokrętła…
  2. Jakość filmików na YT jest raczej średnia, z tego co widzę, i nie widzę postępu w stosunku do 100tki. Jest szansa na zepsuty przez “Tubę” materiał?

  Odpowiedz
  • vadim

   Montaż to “wajcha”.
   Co do jakości jak pisałem to czysto subiektyna sprawa, każdy widzi to inaczej. Ja jednak widzę progres w stosunku do shd100, przede wszystkim obraz nie jest taki sztuczny “plastikowy” jak w shd100.
   Później zamieszczę link do dropboxa z filmem bez youtubowej kompresji.
   Pozdrawiam

   Vadim

   Odpowiedz
   • szpaku

    Witam,
    Czyli podsumowując. Full HD w tym modelu jest lepsze niz SHD w 100-ce a cena niższa mimo GPS w zestawie ?
    Który by Pan polecił lamerowi, jako pierwszy rejestrator ?
    Pozdrawiam

  • vadim

   Pod filmami dodałem linki do dropboxa, tam są materiały bez kompresji youtubowej, jedyna obróbka dokonana przeze mnie to dodanie napisów i dźwięku.
   Mam nadzieję że pomoże to ocenić jakość nagrań.

   Pozdrawiam

   Vadim

   Odpowiedz
   • Aldek

    Dziękuję bardzo za linki 🙂 I oczywiście za cały test.
    Pozdrawiam

   • vadim

    Polecam się i zachęcam do regularnego odwiedzania mojego bloga 🙂

    Pozdrawiam

    Vadim

 3. andost

  Dzień dobry.

  Po pierwsze dziękują za wszystkie testy i recenzje – tak trzymać.
  Po drugie co z baterią w modelu Ferguson Eye Drive FHG200 – brak danych na stronie producenta, a może nie znalazłem.

  Odpowiedz
  • vadim

   Dziękuję za miłe słowa :). Bateria jest “symboliczna” – podtrzymuje pracę kamery przez kilka minut , nie mierzyłem dokładnie ale na więcej niż 5 minut raczej bym nie liczył.To raczej standard w rejestratorach samochodowych.

   Pozdrawiam

   Vadim

   Odpowiedz
 4. jorki

  Jakość nagrań nie powala. Średnia półka jakościowa i cenowa.
  Zastanawia mnie tylko co to za rozwiązanie tam siedzi w środku. Nie wygląda mi to ani na Ambarelle ani na Novatek. Czyli co?

  Odpowiedz
 5. Igor Igoryoshi

  Ja wlasnie tez zastanawiam sie co do jakosci nagran, youtubowe video dosc slabe, widac duzo sladow compressji, bo jest dosc wyrazna pikselowa mgielka w obrysach. Zeby ocenic objektywnie, pobralem oryginalny filmik na 600 mega co pan Vadim zalaczyl, i tutaj juz nie wiem, nie mialem nigdy rejestratora, nie wiem jaka jakosc nagran uwazana za “dobra”, ale spodziewalem sie czegos innego, na przykladzie tego jak samochod stoi (w dzien) na swiatlach, jak zapala sie zielony, auto poprzedzajace oddala sie i czytelnosc tablic bardzo szybko znika, wizualnie wydaje sie ze prawie za kilka metrow juz nie da sie odczytac info. Mijajace sie samochody jescze gorzej, tablice czytelnie jak samochod znaprzeciwka juz prawie obok. Sam filmik wydaje sie jakby wiekszej rozdzielczosci niz pokazywal player, mam 23 cali monitor ale nagranie podswiadomie chcialem bardziej rozszerzyc. Sprobuje jescze zobaczyc na mniejszym, innym monitorze, bo nie wykluczam ze moglo pojsc cos nie tak przez oprogramowanie graficzne komputera 🙂

  Odpowiedz
  • vadim

   Dlatego zawsze piszę, że jakość nagrań to czysto subiektywne odczucie. Ja porównuję z innymi kamerami – inne kamery samochodowe biorę jako punkt odniesienia. Uważam że kamerkę samochodową z malutkim bądź co bądź obiektywem nie można porównywać do innego sprzętu niż inne kamerki samochodowe.
   Zadaniem takiej kamery jest z zalożenia nagranie kolizji , wypadku, obcierki czy innego kontaktu pomiędzy autami, aby mieć dowód kto był winny. Nie są to kamery do nagrywania wspomnień z wakacji. Jeśli jest kontakt pomiędzy autami to siłą rzeczy są one bardzo blisko siebie 🙂 więc czytelność tablic będzie bardzo dobra.
   Nie chcę bronić tego urządzenia, każdy odbiera to po swojemu. Wg mnie stosunek cena/jakość w tej kamerce jest bardzo dobra.
   W tej półce cenowej kamer typowo samochodowych ja osobiście uważam ją za jedną z lepszych.
   Za podobną cenę można kupić Tracer Xtreme SJ4000 – kamerę sportową – która znowu subiektywnie wg mnie – jest najlepszym wyborem spośród wszystkich – ale nie jest to kamera typowo samochodowa co wielu osobom przeszkadza.

   Pozdrawiam

   Vadim

   Odpowiedz
   • Igor Igoryoshi

    Tez uwazam ze najwazniejsze to sama wizualizacja zdarzenia, szczególnie ostatnio bardzo duzo w Lublinie potracen w ktorych pieszy zachowuje sie na prawde bezmyslnie, a kierowca przez to moze miec powazne klopoty, nie umiejac udowodnic ze pieszy wtargnal na czerwone albo ze pijany chlop juz lezal na jezdnie no albo klasyk z wjezdzajacym po skosie rowerem pod kola na pasach. Ale przez brak wlasnie wiedzy co do rejestratorow myslalem ze tablica ma byc dosc dobrze odczytywalna 🙂

   • vadim

    Na pewno im więcej można odczytać tym lepiej, ja po prostu biorę realnie możliwości techniczne takiego sprzętu, malutki obiektyw który ma kąt widzenia ok 140 – 160 stopni nie ma siły aby widział wszystko na dalsze niż kilka – kilkanaście metrów odległosći, tu fizyka się kłania, pewnych rzeczy przeskoczyć się nie da.

    W każdym razie zawsze w teście staram się pokazać jak każde urządzenie nagrywa w rożnych warunkach atmosferycznych, o każdej porze dnia i różnym natężeniu ruchu, tak aby można było samodzielnie wyciągnąć wnioski.

    Pozdrawiam

    Vadim

 6. Igor Igoryoshi

  Witam, kamerka juz zakupiona i do mnie dzis dotarla 🙂 Mam pytanko, czy wystarci mi karta pamieci na 16 giga (mam taka) czy jednak lepiej zakupic 32?

  Odpowiedz
  • vadim

   Ja używam kart 8 GB i w zupełności mi wystrczają. 8 GB to trochę ponad godzinę ciągłego nagrania, więcej mi nie potrzeba, tym bardziej że nagrywa w pętli.

   Zadowolenia z używania życzę 🙂

   Pozdrawiam

   Vadim

   Odpowiedz
   • Igor Igoryoshi

    O to super 🙂 A jescze mam pytanie, czy w trakcie testu zauwazyl Pan pewne migotanie widoczne na wyswietlaczu, domyslam sie ze to dzialanie automatycznego balansu bieli, ale czy takiewyraziste ma byc? (testowalem na razie w domu nagrywajac pokoj)

   • vadim

    Nie , nie spotkałem się z takim zjawiskiem jak migotanie widoczne na wyświetlaczu. Może faktycznie próbuje sobie dobrać właściwy balans, albo prawidłowo dobrać przysłonę, czułość ISO? nie wiem, w tym nie pomogę niestety nigdy mi coś takiego nie wystąpiło .

    Vadim

  • vadim

   dzień Dobry.
   Wydaje mi się że jakośc nie odbiega jakoś szczególnie od mojej kamery. Na początku faktycznie jest lekkie pikselowanie, ale tylko przez chwilę, przy jechaniu ciemniejszą ulicą i wjechaniu w jaśniejsze (jasna elewacja bloków) . Zrzuciłbym to na pogodę – pochmurno i przede wszystkim wielką czarną maskę samochodu – jest duży kontrast pomiędzy tą maską a resztą, może kamerę umieścić trochę wyżej aby mniej maski było w kadrze ? To podobnie jak w aparacie fotograficznym – tak duży kontrast pomiędzy czarnym pierwszym planem (maska) a jasnym niebem sprawia że sensor czy to aparatu czy kamery ma problem prawidłowo dobrać ekspozycję, za duży kontrast.
   Jak napisałem – dałbym wyżej kamerę i będzie lepiej.
   Na końcu filmu widać jak ptaki w górze wlatują w kadr – wygląda bardzo naturalnie, takie małe szczegóły zarejestrowała bardzo płynnie.
   Nie widzę tu nic niepokojącego.
   BTW co to za auto z taką wielką machą ? jakiś pick-up ? 🙂
   BTW 2 fajna nazwa sklepu “Gucio ” 🙂

   Pozdrawiam

   Vadim

   Odpowiedz
   • Igor Igoryoshi

    To jest Dodge Nitro 🙂 Mi sie wydaje ze kamerka mocno przyciemnia i kontrastuje w porownaniu do rzeczywistości, dzis jak jechalem w trakcie zachodu slonca, bylo dosc jasno, ale na nagraniu wyglada jakby slonce juz zaszlo i jest dosc ciemno. W sumie mysle ze to jest moj problem, przyzwyczailem sie do dobrej jakosci nagran na smartfonie oraz aparacie lustrzanym, tak ze pewnie za bardzo oczekiwalem od tej malutki 🙂

   • vadim

    ładny kawałek żelastwa 🙂
    zawsze chciałem mieć wielkiego amerykańskiego pick-upa w stylu Dodge RAM 3500 albo Ford F-150 Raptor 🙂 a jeżdżę Fiestą…i sobie chwalę 😉

    ale ad rem
    spróbowałbym jednak znaleźć lepsze miejsce wyżej,niżej,mniej maski mniej nieba. Ustawieni kamery tak aby miała jak najmniej kontrastu naprawdę pomaga. Ta maska naprawdę może być problemem który pogarsza jakość. ja ma sporo plastiku na “podszybiu” czarnego własnie i im więcej jest jego w kadrze tym większe problemy kamera (nie tylko ta dotyczy to wszystkich kamer samochodowych) z prawidłowym dobraniem ekspozycji.

    Pozdrawiam

    vadim

   • Igor Igoryoshi

    Ja najpierw przymocowalem na maxa od gory, od początku szyby, niestety w Nitro ona dosc mala i pod malym kontem, zeby nie miec maski w kadrze kamera zostala ustawiona tak, ze lapala bardzo duzo nieba. Bede kombinowal, dopiero od dwoch dni jezdze z nia 🙂

   • vadim

    tzw metoda prób i błędów powinno się udać odpowiednie miejsce 🙂 za dużo nieba powoduje właśnie mocne ściemnienie obrazu, też nie raz to przerabiałem.

    Powodzenia!

    Vadim

 7. kuba

  Witam….
  Dobra robota z tymi testami. fajnie ze w każdych warunkach.
  wiadomo jaka matryca siedzi w tym pudelku? (rozdzielczość, producent).

  pozdro- Kuba.

  Odpowiedz
  • vadim

   Dziękuję za miłe słowa:)
   Niestety aż tak się nie zagłębiałem, producent nie podaje a mnie ta wiedza nigdy do szczęścia potrzebna nie była.
   Przy następnym teście postaram się dowiedzieć takich rzeczy , bo już kilka osób pytało o takie szczegóły.

   Pozdrawiam i zachęcam do dopisania się do newslettera http://vadimpacajev.com/newsletter

   Vadim

   Odpowiedz
   • vadim

    Nie mam już tej kamery, nie pamiętam w którym miejscu się to ustawiało, a le z tego co pamiętam domyślnie kamera nagrywa w pętli w odcinkach chyba 3 lub 5 minutowych.

 8. robert

  A jak wygląda z zabezpieczaniem nagrania?: do kolizji dochodzi w ostatnich kilku sekundach powiedzmy 5 minutowego pliku. Rejestrator “wskakuje” na nowy plik i dopiero wtedy wciskamy”SOS”, zabezpieczając nagranie. Ale zabezpieczamy ten nowy plik. A co ze starym, na którym jest zarejestrowane zdarzenie?

  Odpowiedz
 9. Sławek

  Jak w rejestratorze Ferguson Eye Drive FGH200 można włączyć funkcję timelapse?. Szukam, próbuję i nie mogę znaleźć. Pod tym kontem kupiłem WŁAŚNIE tę kamerkę i jestem już lekko rozczarowany zaczynam żałować że nie kupiłem wersji 100 która ma więcej przycisków choć jest tańsza.

  Odpowiedz
  • vadim

   Dzień dobry

   z tego co pamietam (nia mam już tej kamery) to była jakaś kombinacja klawiszy aby tę funkcję włączyć – jest na pewno opisana w instrukcji. Pisałem o tym w teście powyżej że rozwiązanie włączania timelapse w wersji 100 było zdecydowanie lepiej rozwiązane.

   Pozdrawiam

   Vadim

   vadim

   Odpowiedz
   • Jan

    Wystarczy przytrzymać (gdy nie nagrywamy) srebrny przycisk i pojawi się “T” na wyświetlaczu, tak samo wyłączamy. Kamerę polecam, naprawdę dobra za te kase.

 10. maciej

  witam
  Czy jest mozliwosc odtworzenia trasy i prędkosci w innym programie jak tylko GPS PLAYER ?

  Odpowiedz
 11. Jan

  Witam, co by Pan wybrał?
  Omawianą kamerę (FHG200) czy Prestigio RoadRunner 560 GPS? Generalnie zakup w okolicach 350 zł z dobrą jakością po zmroku.

  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • vadim

   Z tych dwóch, wybrał bym… trzecią opcję 🙂
   Kamerę SJ4000 – pisałem o nie tutaj: http://vadimpacajev.com/kamera-tracer-extreme-sj4000-jako-rejestrator-samochodowy-test/

   A jeśli już koniecznie z tych dwóch to nie pomogę, bo nie znam produktów Prestigio – firma nie odpowiada na moje maile więc nie mam jak się z nimi zapoznać.

   Na początku tygodnia ma u mnie być najnowsza kamera marki Ferguson – model Ferguson EyeDrive FHD170, test opublikuję pewnie w ciągu 2 – 3 tygodni – może ta będzie jeszcze lepsza ?

   Pozdrawiam

   Vadmin

   Odpowiedz
   • Jan

    Po chłodnej kalkulacji, przejrzeniu YT orz przeczytaniu Pana wpisów wziąłem Fergusona, cena atrakcyjna a jakość wystarczająca.

    Pozdrawiam.

   • vadim

    To dobry wybór, powinien być Pan zadowolony z tej kamery.

    Pozdrawiam

    Vadim

 12. Przemek

  Witam. Dla mnie to urządzenie jest wielkim rozczarowaniem. Rejestrator po włączeniu do zasilania po ok. 10 sekundach się zawiesza i…tak już zostaje. Przestają działać jakiekolwiek funkcje, nie udało mi się nawet ustawić daty. Próbowałem to naprawiać wgrywając nowy firmware ze strony producenta. Nic to nie dało, urządzenie ponownie się wiesza. Rejestrator dostałem w prezencie, więc nie mam do niego paragonu i nie mogę oddać do serwisu. Dla mnie to zwykły śmieć, niestety.

  Odpowiedz
  • vadim

   Widocznie jest wadliwy.
   Znam wiele osób które używa go od dłuższego czasu bez najmniejszego problemu.
   Proszę napisać do firmy Ferguson i opisać swój problem – myślę że pomogą.

   Powodzenia

   Pozdrawiam

   Vadim

   Odpowiedz
 13. Maja

  Witam,
  Mam ogromny problem z wyborem kamery. Szukam czegos w przedziale 300-400 zl . Mysle ze mozna w tej cenie kupic cos lepszego? Prawda. Przegladnelam juz tysiace stron i opinii… i nie wiem… zupelny metlik w glowie. Na rynku jest tego tak duzo, ze wybor jest na prawde bardzo ciezki. Przynajniej dla mnie 🙂 Ma to byc przezent dla mojego chlopaka i nie chcialabym zle trafic. Czy moglby pan cos ciekawgo polecic? jakies konkretne modele? Bylabym bardzo wdzieczna. Pozdrawiam.

  Odpowiedz

Komentarze