S0292060_result

Nowy rok, więc pora zamówić nową kartę Kemping Key Europe.

Karty na 2015 rok są już dostępne. Można je zamawiać we wszystkich krajowych organizacja kempingowych zrzeszonych w Camping Key Alliance.

Karta o czym już wielokrotnie pisałem jest niezbędna aby zanocować na kempingach w całej Skandynawii oraz Finlandii. Honorowana jest także w wielu innych krajach m.in Hiszpanii, Niemczech, Włoszech, Belgii czy Luxemburgu.

Karta jest naszym paszportem/dowodem osobistym na kempingu. Dodatkowo każdy posiadacz wraz z kartą otrzymuje ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków które wydarzą się na kempingu lub terenie do niego należącym.

W tym roku kartę zamówiłem z Luxemburga. Poprzednio zamawiałem w Danii (2 lata temu) i Finlandii (rok temu). Dlaczego Luxemburg ? Bo ma Euro 🙂 a ja mam konto typu zaskórniak w Euro więc nie muszę „przewalutowywać”. W ubiegłym roku zamawiałem w Finlandii która ma także Euro ale wyszły pewne problemy z dostawą o czym pisałem TUTAJ.

Cena karty pozostała bez zmian, kosztuje 16 Euro wraz z dostawą.

Jak dotrze, to napiszę ile zajmuje dostawa.

Kartę można zamówić tutaj: http://www.camping.lu/en/camprilux/camping-key-europe/order-camping-key

8 komentarzy

 1. kris

  Czytałem o tym, że taką kartę można kupić bezpośrednio na polu kempingowym w skandynawii, więc nie ma potrzeby zamawiania jej do Polski.

  Odpowiedz
  • vadim

   I tak i nie 🙂 Na polu namiotowym można wypełnić wniosek i zapłacić za nią, karta zostanie wyslana pocztą na adres domowy. Jeśli nocujesz tylko na jednym polu namiotowym to nie jest problem i można tak zrobić, jeśli jednak tak jak ja, spędzając tydzień w Skandynawii codziennie śpię gdzie indziej, na każdym polu trzeba się tłumaczyć, że już się zapłaciło, że już się wniosek wypełniło itp itd.
   Często na innym polu nie chcą honorować opłacenia na poprzednim i niepotrzebnie traci się czas i nerwy na tłumaczenie.
   Tak wiec moim skromnym zdaniem lepiej jest zamówić wcześniej i mieć problem z bani 🙂
   Pozdrawiam

   Vadim

   Odpowiedz
   • kris

    No tak, jest to bardzo uciążliwe. Myślałem że kupuje się ją jak chleb w sklepie. Lepiej zamówić wcześniej, przed wyjazdem. A jak jest z kartą polską ? Obowiązuje chyba w całej Europie ?

   • vadim

    No niestety nie, karta wydawan jest w centrali danej krajowej organizacji i stamtąd wysyłana, na kampingu wypełnia się tylko wniosek.

    Nie wiem o jaką polską kartę Tobie chodzi ? Może podać jakieś szczegóły ?

    W Skandynawii na pewno nie obowiązuje żadna inna niż Camping Key Europe wydana w dowolnym kraju zrzeszonym w organizacji Camping Key. Polska nie należy do tej organizacji i jakiekolwiek polskie karty nie są tam honorowane.

 2. kris

  Na stronie PZM Travel lub w biurach tej firmy można kupić ” Międzynarodowy Karnet Kempingowy CCI „

  Odpowiedz
  • vadim

   Nie wiedziałem nawet o tej karcie. Dziękuje Sprawdziłem to w miedzy czasie i wynika z krótkiego researchu że ta karta nic nie daje w Skandynawii. Tutaj: http://www.campingcardinternational.com/campsite-search/ jest wyszukiwarka, wpisałem Danię wybrałem aby pokazało campingi które respektują tą kartę i wynik wyszukiwania równa się ZERO 🙂
   http://vadimpacajev.com/wp-content/uploads/2015/11/kampcci.jpg
   Dałbym sobie z nią spokój, chyba szkoda pieniędzy.
   Pozdrawiam
   Vadim

   Odpowiedz
   • kris

    Chyba lepiej dać sobie z nią spokój. Moje wyszukiwania to Dania – 0, Szwecja – 501, Norwegia – 1, Finlandia – 0, Polska – 3 Wynika z tego że akceptowana jest tylko w Szwecji. Wniosek jest z tego taki że lepiej kupić za granicą. Dzięki za wymianę informacji.
    Pozdrawiam
    Kris

Komentarze